Kategorie

Populární Příspěvky

1 Laryngitida
Jak léčit bolest v krku doma - nejlepší a nejefektivnější doporučení
2 Laryngitida
Co Ibuprofen tablety pomáhají: návod k použití
3 Bronchitida
Jak léčit tuberkulózu v raném stadiu
Image
Hlavní // Prevence

Ibuprofen - návod k použití, cena, recenze


Potřebuji průvodce nebo posudek pro Ibuprofen? Anotace ve volných překladech a názorech uživatelů na drogu lze nalézt níže.

Indikace pro použití léku Ibuprofen

Ibuprofenová forma uvolňující léčivo

Tablety, 200 mg potažené filmem; sklenice (sklenice) polymer 50 balení lepenka 1;

Tablety, 200 mg potažené filmem; blistrové balení 10 balení kartonu 2;

Tablety, 200 mg potažené filmem; balení 10 balení kartonu 5;

Tablety, 200 mg potažené filmem; sklenice (sklenice) polymer 50;

Tablety, 200 mg potažené filmem; buněčné blistrové balení 10;

Tablety, 200 mg potažené filmem; balení 10 balení kartonu 5;

Tablety, 200 mg potažené filmem; sklenice (sklenice) polymer 50 balení lepenka 1;

Tablety, 200 mg potažené filmem; blistrové balení 10 balení kartonu 2;

Tablety, 200 mg potažené filmem; balený blistr 10 balení karton 10;

Tablety, potažené filmem 400 mg; balení 10 balení kartonu 5;

Tablety, potažené filmem 400 mg; sklenice (sklenice) polymer 50 balení lepenka 1;

Tablety, potažené filmem 400 mg; blistrové balení 10 balení kartonu 2;

Tablety, potažené filmem 400 mg; balený blistr 10 balení karton 10;

Farmakodynamika

Neselektivně inhibuje COX-1 a COX-2, snižuje syntézu PG.

Protizánětlivý účinek je spojen se snížením vaskulární permeability, zlepšenou mikrocirkulací, snížením uvolňování zánětlivých mediátorů z buněk (PG, kininy, LT) a potlačením dodávky energie zánětlivého procesu.

Analgetický účinek je způsoben snížením intenzity zánětu, snížením tvorby bradykininu a jeho algogenitou. U revmatoidní artritidy postihuje hlavně exsudativní a částečně proliferativní složky zánětlivé reakce, má rychlý a výrazný analgetický účinek, snižuje otok, ranní ztuhlost a omezenou pohyblivost v kloubech.

Snížení excitability teplem regulujících center diencefalonu má za následek antipyretický účinek.

Závažnost antipyretického účinku závisí na počáteční tělesné teplotě a dávce.

Při jednorázové dávce účinek trvá až 8 hodin.

U primární dysmenorey se snižuje nitroděložní tlak a frekvence kontrakcí dělohy. Reverzibilně inhibuje agregaci krevních destiček.

Farmakokinetika

Při požití se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu. Cmax je vytvořen během 1 hodiny, pokud je užíván po jídle - během 1,5–2,5 hodiny.

Vazba na plazmatické proteiny - 90%. Pomalu proniká do kloubní dutiny, ale přetrvává v synoviální tkáni a vytváří v ní větší koncentrace než v plazmě.

Biologická aktivita je spojena se S-enantiomerem.

Po absorpci se přibližně 60% farmakologicky inaktivní R-formy pomalu transformuje na aktivní S-formu.

Je vystaven biotransformaci. Existují 3 hlavní metabolity vylučované ledvinami. V nezměněné formě se vylučuje více než 1% moči.

Má dvojfázovou kinetiku eliminace s T1 / 2 z plazmy 2–2,5 h (pro retardované formy, do 12 h).

Použití léku Ibuprofen během těhotenství

Kontraindikován v III. Trimestru těhotenství, v I. a II. Trimestru - s opatrností.

V době léčby by mělo dojít k ukončení kojení.

Kontraindikace

Vedlejší účinky

Dávkování a podávání

Uvnitř, po jídle. U revmatoidní artritidy - 0,8 g 3krát denně; s osteoartritidou a ankylozující spondylitidou - 0,4–0,6 g 3–4krát denně, s juvenilní revmatoidní artritidou - 30–40 mg / kg denně v několika dávkách.

Pro poranění měkkých tkání, výrony - 1,6–2,4 g denně v několika dávkách.

S mírným syndromem bolesti - 1,2 g denně.

Předávkování

Symptomy: bolest břicha, nevolnost, zvracení, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akutní selhání ledvin, hypotenze, bradykardie, tachykardie, fibrilace síní a zástava dýchání.

Léčba: výplach žaludku (pouze během první hodiny po požití), aktivní uhlí (ke snížení absorpce), alkalický nápoj, nucená diuréza a symptomatická léčba (korekce KHS, krevní tlak, gastrointestinální krvácení).

Interakce s jinými léky

Současnému užívání dvou nebo více nesteroidních protizánětlivých léků je třeba se vyvarovat vzhledem ke zvýšenému riziku vedlejších účinků. Při současném užívání ibuprofenu snižuje protizánětlivý a antiagregační účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit incidenci akutní koronární insuficience u pacientů užívajících malé dávky kyseliny acetylsalicylové jako látky působící proti krevním destičkám po zahájení léčby ibuprofenem). Při aplikaci s trombolytickými léky (alteplazy, streptokináza, urokináza) současně zvyšuje riziko krvácení. Ibuprofen zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, antiagregačních činidel, fibrinolytik.

Induktory mikrosomální oxidace (fenytoin, ethanol, barbituráty, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což zvyšuje riziko vzniku závažných hepatotoxických reakcí. Inhibitory mikromomální oxidace snižují riziko hepatotoxického účinku.

Antacida a kolestyramin snižují absorpci ibuprofenu. Kofein zvyšuje analgetický účinek ibuprofenu. Cefamundol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová zvyšují výskyt hypoprotrombinémie.

Myelotoxika zvyšují hematotoxicitu ibuprofenu. Cyklosporinové a zlaté přípravky zvyšují účinek ibuprofenu na syntézu PG v ledvinách, což se projevuje zvýšenou nefrotoxicitou. Ibuprofen zvyšuje plazmatickou koncentraci cyklosporinu a pravděpodobnost jeho hepatotoxických účinků. Léky blokují tubulární sekreci, snižují vylučování a zvyšují plazmatickou koncentraci ibuprofenu.

Ibuprofen snižuje účinek antihypertenziv (včetně inhibitorů BPC a ACE), natriuretických a diuretických účinků furosemidu a hydrochlorothiazidu, účinnosti urikosurických léčiv. Posiluje vedlejší účinky mineralokortikoidů, glukokortikoidů, estrogenů, ethanolu. Zvyšuje účinek perorálních hypoglykemických léků a inzulínu. Zvyšuje koncentraci digoxinu, lithných přípravků a methotrexátu v krvi. Ibuprofen může snížit clearance aminoglykosidů (při současném jmenování může zvýšit riziko nefrotoxicity a ototoxicity).

Ibuprofen pro zavedení do / v úvodu by neměl být mísen s jinými léky.

Opatření při užívání léku Ibuprofen

Léčba ibuprofenem by měla být prováděna v minimální účinné dávce, v co nejkratší možné době. Při dlouhodobé léčbě je nutné kontrolovat obraz periferní krve a funkční stav jater a ledvin.

Vzhledem k možnosti vzniku NSAIDs-gastropatie je pečlivě předepisována starším lidem s anamnézou žaludečních vředů a jiných gastrointestinálních onemocnění, gastrointestinálního krvácení, současné léčby glukokortikoidy, jinými NSAID a dlouhodobou léčbou. Pokud se objeví příznaky gastropatie, je pozorováno pečlivé sledování (včetně provádění esophagogastroduodenoscopy, krevního testu s hemoglobinem, hematokritem a testem okultního krvácení ve stolici). Aby se zabránilo rozvoji nesteroidních protizánětlivých léků, doporučuje se gastropatie kombinovat s léky PGE (misoprostol).

U pacientů s poruchou funkce jater a ledvin je nutná opatrnost (pravidelné sledování hladiny bilirubinu, transamináz, kreatininu, koncentrace ledvin) je povinné, hypertenze a chronické srdeční selhání (denní sledování diurézy, tělesné hmotnosti, TK). Pokud dojde k poškození zraku, snižte dávku nebo ukončete léčbu.

Příjem alkoholu během léčby se nedoporučuje.

Nelze aplikovat na otevřený povrch rány, zraněnou kůži; Zabraňte vniknutí krému, gelu nebo masti do očí a sliznic.

IBUPROFEN

Příprava: IBUPROFEN
Účinná látka: ibuprofen
Kód ATX: M01AE01
KFG: NSAID
Reg. číslo: P №015575 / 01
Datum registrace: 18.7.2007
Vlastník reg. : Farmaceutické práce Polfa v akciové společnosti Pabianice

FORMULÁŘ PRO DÁVKOVÁNÍ, SLOŽENÍ A BALENÍ

20 ks. - Konturované buněčné balíčky (5) - kartonové obaly.

POPIS AKTIVNÍ LÁTKY.
Dané vědecké informace jsou zobecňující a nelze je použít k rozhodnutí o možnosti užívání konkrétního léku.

FARMAKOLOGICKÉ AKCE

NSAID, derivát kyseliny fenylpropionové. Má protizánětlivé, analgetické a antipyretické účinky.

Mechanismus účinku je spojen s inhibicí aktivity COX - hlavního metabolismu enzymů kyseliny arachidonové, která je prekurzorem prostaglandinů, které hrají hlavní roli v patogenezi zánětu, bolesti a horečky. Analgetický účinek je způsoben jak periferním (nepřímo, prostřednictvím potlačení syntézy prostaglandinů), tak centrálním mechanismem (v důsledku inhibice syntézy prostaglandinů v centrálním a periferním nervovém systému). Potlačí agregaci destiček.

Pokud se aplikuje externě, má protizánětlivé a analgetické účinky. Snižuje ranní ztuhlost, zvyšuje rozsah pohybu v kloubech.

FARMACOKINETIKA

Při požití se ibuprofen téměř úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu. Současný příjem potravy zpomaluje absorpci. Metabolizované v játrech (90%). T1/2 je 2-3 hodiny

80% dávky se vylučuje močí převážně ve formě metabolitů (70%), 10% - nezměněno; 20% se vylučuje střevy jako metabolity.

INDIKACE

Zánětlivé a degenerativní kloubní a páteřních onemocnění (včetně revmatické a revmatoidní artritidy, ankylozující spondylitidy, osteoartritidy), společné syndromu během exacerbace dnou, psoriatické artritidy, ankylozující spondylitidy, šlach, bursitida, ischias, traumatické zánětu měkkých tkání a pohybového aparátu zařízení. Neuralgie, myalgie, bolest při infekčních a zánětlivých onemocněních horních cest dýchacích, adnexitida, algomenorea, bolesti hlavy a bolesti zubů. Horečka u infekčních a zánětlivých onemocnění.

REŽIM DÁVKOVÁNÍ

Nastavte individuálně v závislosti na nozologické formě onemocnění, závažnosti klinických projevů. Je-li užito perorálně nebo rektálně pro dospělé, jedna dávka je 200-800 mg, četnost podávání je 3-4 krát / den; pro děti - 20-40 mg / kg / den v rozdělených dávkách.

Externě používán během 2-3 týdnů.

Maximální dávka: pro dospělé při perorálním nebo rektálním podání - 2,4 g.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Na straně zažívacího ústrojí: často - nevolnost, anorexie, zvracení, epigastriální diskomfort, průjem; je možný vývoj erozivních a ulcerózních lézí gastrointestinálního traktu; vzácně krvácení z gastrointestinálního traktu; dlouhodobé užívání může způsobit abnormální jaterní funkce.

Na straně centrální nervové soustavy a periferního nervového systému: často - bolesti hlavy, závratě, poruchy spánku, agitace, poruchy zraku.

Z hemopoetického systému: při dlouhodobém užívání jsou možné anémie, trombocytopenie, agranulocytóza.

Na straně močového systému: dlouhodobé užívání může mít zhoršenou funkci ledvin.

Alergické reakce: často - kožní vyrážka, angioedém; vzácně - aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními onemocněními), bronchospastický syndrom.

Lokální reakce: při aplikaci zevně, hyperémii kůže, pocit pálení nebo brnění.

KONTRAINDIKACE

Erozivní a ulcerózní léze gastrointestinálního traktu v akutní fázi, onemocnění zrakového nervu, "aspirinová triáda", hematopoetické poruchy, výrazné poruchy ledvin a / nebo jater; přecitlivělost na ibuprofen.

PREGNANCY A LACTATION

Nepoužívejte ibuprofen ve třetím trimestru těhotenství. Použití v I. a II. Trimestru těhotenství je oprávněné pouze v případech, kdy očekávaný přínos pro matku převyšuje možné poškození plodu.

Ibuprofen se vylučuje v malých množstvích mateřským mlékem. Použití během laktace s bolestí a horečkou je možné. Pokud je to nutné, o ukončení kojení by mělo rozhodnout dlouhodobé užívání nebo použití ve vysokých dávkách (více než 800 mg / den).

ZVLÁŠTNÍ POKYNY

Používá se s opatrností při současných onemocněních jater a ledvin, chronického srdečního selhání, dyspeptických symptomů před léčbou, bezprostředně po operaci, s indikací krvácení z gastrointestinálního traktu a onemocnění gastrointestinálního traktu, alergických reakcí spojených s užíváním NSAID.

V průběhu léčby je třeba systematicky sledovat funkce jater a ledvin, obrazy periferní krve.

Nesmí se aplikovat externě na poškozené oblasti kůže.

Interakce s drogami

Při současném užívání ibuprofenu snižuje účinek antihypertenziv (ACE inhibitory, beta-blokátory), diuretika (furosemid, hypothiazid).

Při současném použití s ​​antikoagulancii může dojít k posílení jejich účinku.

Při současném použití se SCS zvyšuje riziko nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu.

Při současném použití ibuprofenu se může vytěsnit ze sloučenin s bílkovinami krevní plazmy nepřímými antikoagulancii (acenokumarol), deriváty hydantoinu (fenytoin), perorálními antidiabetiky sulfonylmočovinovými deriváty.

Při současném podávání s amlodipinem je možný mírný pokles antihypertenzního účinku amlodipinu; s kyselinou acetylsalicylovou - snižuje koncentraci ibuprofenu v krevní plazmě; s baklofenem - popsal případ zvýšeného toxického účinku baklofenu.

Při současném podávání s warfarinem je možné zvýšení doby krvácení, mikrohematurie, hematomy; s hydrochlorothiazidem - je možný mírný pokles antihypertenzního účinku hydrochlorothiazidu; s kaptoprilem - snížení antihypertenzního účinku captoprilu; s kolestiraminem - mírně výrazným snížením absorpce ibuprofenu.

Při současném použití uhličitanu lithného se zvyšuje koncentrace lithia v krevní plazmě.

Při současném použití hydroxidu hořečnatého zvyšuje počáteční absorpci ibuprofenu; s metotrexátem - zvyšuje toxicitu methotrexátu.

Ibuprofen návod k použití pilulky z toho, co dávají dospělým

Injekce, tablety "Artrozan": návod k použití, cena

Po mnoho let, neúspěšně zápasí s bolestí v kloubech?

Vedoucí ústavu: „Budete překvapeni, jak snadné je vyléčit vaše klouby tím, že každý den vezmete 147 rublů denně.

Lék "Artrozan" označuje skupinu nesteroidních protizánětlivých léčiv. Návod k použití ukazuje, že se jedná o selektivní inhibitor COX-2, který odlišuje léčivo od jiných léčiv NSAID. Protizánětlivé léky zabraňují rozvoji zánětlivého procesu, zmírňují opuch v problémových oblastech, ale mají škodlivý účinek na gastrointestinální trakt.

  • Když je předepsáno „Artrozan“: popis léku
    • Indikace
    • Kontraindikace
    • Vezměte s opatrností
  • Forma uvolňování léčiva
    • Prášky
    • Injekční roztok
    • Mast pro artritidu a artritidu
  • Dávkování
    • Jak se tablety „Artrozan“ užívají
    • Dávkování "Artrozan" v roztoku
    • Co dělat v případě předávkování
    • Interakce "Artrozan" s jinými léky
    • Nepříznivé události

Po použití léků ze skupiny NSAID se u více než 40% pacientů vyvinula patologie v gastroduodenální zóně. To znamená, že pacienti trpěli chorobami žaludku, dvanáctníku.

Pro úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají Artrade. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Selektivní inhibitory COX-2 jsou schopny snížit patologické změny v gastrointestinálním traktu. Tyto látky chrání sliznici a snižují riziko onemocnění. Snižují vedlejší účinky nesteroidních protizánětlivých léčiv a snižují riziko alergických projevů v těle. "Artrozan" je analogem léku "Meloxicam", který má ve svém složení účinnou látku pod stejným názvem.

Když je předepsáno „Artrozan“: popis léku

Tablety, injekce obsahující meloxikam nejsou na trhu dostupné. Můžete si je koupit pouze na lékařský předpis. Můžete si koupit mast obsahující meloxikam, ale musíte ji používat s velkou opatrností.

Indikace

"Artrozan" je předepsán pro svalové a kloubní patologie. Lék je zaměřen na zmírnění symptomů onemocnění a prevenci destrukce tkáně chrupavky. Lék předepisuje lékař, pokud jsou zjištěny následující choroby:

  • spinální osteochondróza;
  • osteoartritida;
  • revmatoidní artritidu;
  • polyartróza; koks - gonartróza;
  • ankylozující spondylitida;

Kontraindikace

Podobně jako všechny léky, má i Artrozan kontraindikace. Rizikem jsou pacienti:

  • které jsou přecitlivělé na meloxikam a adjuvans;
  • trpící srdečním selháním;
  • během zotavení po bypassu koronárních tepen;
  • trpící bronchiálním astmatem;
  • v období exacerbace sezónní alergie: nejčastěji pylu;
  • nesnášenlivost vůči lékům skupiny NSAID;
  • kteří mají onemocnění střev: ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, krvácení, žaludeční vřed nebo duodenální vřed; infekční onemocnění střeva, porušení gastrointestinální mikroflóry;
  • poruchy oběhu v mozku;
  • pacienti s onemocněním jater v aktivní fázi;
  • chronické selhání ledvin, hyperkalemie;

Užívání této drogy dětem mladším 15 let je nepřijatelné. Nepředepisujte lék těhotným ženám. Pokud je potřeba předepsat "Artrozan" ženě během kojení, pak se doporučuje přestat kojit.

Vezměte s opatrností

"Artrozan" je předepisován s velkou opatrností pro starší osoby: podle lékařských programů, starší věk pochází z 46 let, nejstarší věk - od 66 let, od 90 let člověk je považován za dlouho játra. Užívání léku je možné, ale pod dohledem specialisty, pokud se vyskytla následující onemocnění:

  • ischemická choroba srdce;
  • onemocnění mozku;
  • porušení metabolismu tuků; metabolismus;
  • periferní vazokonstrikci;
  • selhání ledvin: CC 30-60 ml / min;

Dlouhodobé užívání protizánětlivých léčiv vyžaduje snížení dávky přípravku "Artrozan", aby se zabránilo poruchám v gastrointestinálním traktu a alergickým projevům.

Forma uvolňování léčiva

Vyrobeno "Artrozan" ve dvou formách: tablety a injekce. Masti obsahující meloxikam mají další názvy: „Amelotex“, „Matarin“.

Prášky

Tablet "Artrozan" - kulatý tvar s fasetou, podél čáry průměru existuje riziko. Barva - blíže žluté. 1 tableta může obsahovat 7,5 nebo 15 mg meloxikamu, což je účinná látka léčiva. Pomocné látky zahrnují:

  • monohydrát laktózy; pacienti s intolerancí laktózy nemohou užívat "Artrozan";
  • bramborový škrob;
  • enterosorbent - povidon K25;
  • citronan sodný: sůl kyseliny citrónové, má slaně kyselou chuť;
  • potravinářská přídatná látka E572 - stearát hořečnatý
  • stabilizátor - Aerosil;

Při návštěvě lékaře je nutné informovat o nesnášenlivosti těchto látek, aby si lékař mohl zvolit jiný způsob léčby.

Tablety jsou baleny v blistrech po 10, 15, 20 ks. V krabici může být 1, 2, 3, 5 ks. puchýře. Průměrná cena blistru je 134 rublů. Analogy "Artrozana" jsou: "Amelotex", "Movalis".

Injekční roztok

Kapalina - transparentní, zelenožlutá barva. Roztok "Artrozan" se připraví v ampulích po 2 nebo 5 ml. Průměrná cena řešení je 215 rublů.

Meloxikam v roztoku - v 1 ml 6 mg. Pomocné látky:

  • meglumin - má imunostimulační, antivirový účinek;
  • Poloxamer: používá se jako nezávislý lék: je náhradou krevní plazmy;
  • glykofurol;
  • glycin - inhibuje působení neuronů;
  • hydroxid sodný: soda;
  • chlorid sodný;
  • voda pro injekce;

Roztok skladujte při teplotě ne vyšší než 25 stupňů, na místě chráněném před sluncem. Analogy "Artrozan" v řešení může být: "Movasin", "Movalis".

Mast pro artritidu a artritidu

V lékárnách najdete mast, která se používá k artróze, artritidě, osteochondróze. Jmenuje se „Artrosan“: mění se pouze jedno písmeno. Toto není analog "Artrozan". Lék neobsahuje meloxikam. To je homeopatický lék.

Složení masti zahrnuje: bílou bryonii, třezalku, podzimní krokus, rozmarýn, jedovatý břečťan, vosk, vazelínu, olivový olej. Nástroj má lék proti bolesti, protizánětlivý účinek. Výrobci tvrdí, že "Artrosan" je dobrým nástrojem pro regeneraci tkáně chrupavky.

Masti se třepala do problémové oblasti třikrát denně. Po nanesení léku je mazaná oblast zabalena. Léčba trvá až 2 týdny. Pokud se při aplikaci masti na podráždění kůže objeví, pak je užívání léku zastaveno.

Dávkování

V závislosti na závažnosti onemocnění, přítomnosti kontraindikací, lékař předepíše pilulky nebo injekce a vybere individuální režim léku. Nemůžete ji zvýšit ani snížit.

Jak se tablety „Artrozan“ užívají

Vezměte pilulky lépe s jídlem. Denní dávka může být 7,5-15 mg:

  • s revmatoidní artritidou - 15 mg: dávka může být snížena, pokud je u pacienta riziko nežádoucích účinků;
  • osteochondróza jakéhokoliv druhu - 7,5 mg: schéma může být změněno, pokud je léčba neúčinná;
  • chronické progresivní onemocnění kloubů páteře, ankylozující spondylitida - 15 mg;

Pokud pacient trpí selháním ledvin, je na hemodialýze, pak se neprokáže více než 7,5 mg denně. V případě potřeby dávku snižte.

Dávkování "Artrozan" v roztoku

Injekce "Artrozan" podávané intramuskulárně. Návod k použití tohoto nástroje ukázal, že intravenózní podání roztoku Artrozanu je nepřijatelné. Nesmí se mísit s jinými léky ve stejné injekční stříkačce.

Dávkování injekčního roztoku denně 7,5-15 ml. Pacienti s renální insuficiencí, kteří jsou na hemodialýze, vstupují do roztoku maximálně 7,5 ml denně.

Co dělat v případě předávkování

Pokud pacient vezme pilulku náhodně nebo dojde k předávkování léky ve formě injekčního roztoku, mohou se objevit následující příznaky:

  • nevolnost s následným zvracením;
  • závratě;
  • bolest v gastroduodenální zóně: ​​žaludek, dvanáctník;
  • porucha nebo krvácení v zažívacím traktu;
  • selhání jater nebo ledvin;
  • zástava dýchání, srdeční selhání;

Pokud si všimnete těchto příznaků, musíte zavolat lékařskou pomoc. Doma se nedá odstranit předávkování lékem. Jednoduchý výplach žaludku nepomůže. Vyžaduje nucenou diurézu: lék se odstraní a zvýší se objem moči.

Pacient v nemocnici odkapával fyziologickým roztokem a glukózou. Do močového měchýře se vloží katétr, který analyzuje rychlost vylučování moči. Nucená diuréza je často používána v lékařské praxi k detoxikaci těla.

Interakce "Artrozan" s jinými léky

Před předepsáním léku se lékař zeptá pacienta na léky, které již užívá. To je nezbytné, aby se zabránilo vážným následkům pro tělo a předávkování lékem. Jaký účinek má "Artrozan", pokud se užívá s jinými léky?

  • s NSAID - silný negativní účinek na gastrointestinální trakt: krvácení, ulcerace;
  • antihypertenziva ke snížení krevního tlaku - snížení jejich účinnosti;
  • léky, které zahrnují lithium: používají se k léčbě afektivních, manických poruch - hromadění lithia v těle, existuje riziko intoxikace;
  • s lékem "Metotraxát" - dochází ke zvýšení účinku této drogy; zvyšuje riziko leukopenie, anémie; je nutné provádět nepřetržitý krevní test, aby se zabránilo vedlejším účinkům léků;
  • diuretika, diuretika a "cyklosporin" - rozvoj renálního selhání;
  • intrauterinní antikoncepce - jejich účinnost je snížena;
  • "Warfarin" a další antikoagulancia, "Fibrinolysin" a další trombolytické látky - zvyšuje se riziko krvácení; jsou nezbytné testy srážlivosti krve;
  • lék "Kolestiramin" - lék přispívá k rychlému odstranění meloxikamu; účinnost "Artrozan" klesá;
  • mohou se objevit další léky s COX-2 - gastrointestinálním krvácením;

S lékem "Artrozan" musíte být velmi opatrní. Pokud jsou léky z předchozí léčby, pak byste neměli brát je bez rozhovoru s lékařem.

Nepříznivé události

Pacient, který nikdy nebral "Artrozan", nemůže vědět, jak bude jeho tělo reagovat na lék. Vedlejší účinky této drogy téměř nemají. Podle statistik pozoruje změny po aplikaci „Artrozan“ pouze 1% pacientů. Mezi nimi jsou tyto negativní jevy:

  • trávicí systém: těžkost žaludku, bolest, průjem, nevolnost, krvácení, vývoj duodenálního vředu;
  • hematopoetické orgány: anémie, pokles počtu bílých krvinek a krevních destiček v krvi;
  • kůže: svědění, projevy kopřivky; Lyellův syndrom se může objevit: opálená kůže;
  • dýchací systém: křeče v průduškách;
  • CNS: slabost, závratě, dezorientace;
  • kardiovaskulární systém: hromadění tekutin v měkkých tkáních, výskyt edému; bušení srdce, návaly obličeje, zvýšený tlak;
  • močový systém: zvyšuje koncentraci močoviny; akutní selhání ledvin, vylučování proteinů moči, výskyt červených krvinek v moči;
  • orgány zraku: konjunktivitida;

Pokud si pacient po užití přípravku Artrozan všiml jakýchkoli projevů, je jeho použití omezené, snížení dávky nebo zrušení léčby. Pokud pocítíte ospalost nebo závratě, musíte přestat řídit vozidlo.

Triptany migrény jsou léky, které podle neurologů mohou s touto nemocí skutečně bojovat, mají silný účinek v různých směrech. Tento nástroj je účinný a má řadu omezení na použití, ale u těžkých forem nemoci je pravděpodobně jediným účinným prostředkem, který poskytuje úlevu od bolesti.

Moderní triptany pro bolesti hlavy - drogy, které stále více zlepšují své složení. V Ruské federaci se testuje řada fondů druhé generace, i když jsou již využívány v zahraničí. Použití triptanů musí být schváleno lékařem - samo přijetí je nebezpečné a může způsobit nežádoucí účinky. Zpětná vazba o účinku tohoto léku je většinou pozitivní, a pokud se vezme správně, pravděpodobnost dobrého účinku je velmi vysoká.

Mechanismus účinku léku

Migréna je neurologická porucha charakterizovaná vzácnými nebo opakovanými záchvaty těžké bolesti hlavy; bolest však není spojena se změnami krevního tlaku nebo intrakraniálního tlaku. V patogenezi onemocnění je nejběžnější mechanismus serotoninu.

Serotonin (5-NT) je tvořen z tryptofanu (dodávaného s jídlem) a hraje klíčovou roli při zajišťování vaskulárního tonusu, štěpení pod vlivem enzymu. Příčinou migrény je prudký nárůst hladin serotoninu a když se 5-HT váže na receptory, dochází k vazospazmu. Nadměrné množství monoaminooxidázy se vstřikuje do krve, což drasticky snižuje vaskulární tón - tepny přetékají krví a otok. Tlak na receptory umístěné na cévních stěnách je dráždí a způsobuje syndrom ostré bolesti. Když se hladina serotoninu pomalu stabilizuje, fixuje konec útoku.

Triptany jsou skupinou léčiv založených na derivátech serotoninu, které jsou agonisty receptoru 5-HT18 / D. Mají následující účinky: omezují mozkové cévy ovlivňováním jejich 5-HT1B receptorů, což potlačuje pulzaci bolesti; podporovat uvolňování vazoaktivních a algogenních proteinů z vláken trojklaného nervu, snižujících neurogenní zánět a bolest; ovlivňují receptory jádra trojklanného nervu v míše a snižují citlivost na bolest. Takový komplexní účinek poskytuje úlevu od záchvatu migrény.

Výhody použití triptanů

Tyto léky mají v těchto oblastech účinný léčebný účinek díky následujícím funkcím:

  1. Triptany působí přímo na receptory umístěné na stěnách cév, což způsobuje, že se cévy zužují pouze v případě potřeby.
  2. Tento lék proti migréně má vysoký stupeň selektivity, což zaručuje jeho účinek pouze na cévy dura mater mozku bez ovlivnění funkce periferních a koronárních cév.
  3. Blokování syndromu bolesti se provádí přímou expozicí vláknům trojklaného nervu, což zvyšuje účinnost úlevy od bolesti.
  4. Kombinovaný účinek léku vám umožní odstranit syndromy bolesti na pozadí (nevolnost, fotofobie, zvýšená akustická a čichová citlivost), stejně jako významně snížit opakování záchvatů.

Druhy léků

Migréna má několik charakteristických odrůd, které se liší v etiologii. Proto jsou triptany vyvinuty pro různé případy a jejich správná volba je důležitou podmínkou pro léčbu onemocnění.

Seznam následujících hlavních skupin (tříd) triptanů pro migrénu je rozdělen: almotriptan, sumatriptan, eletriptan, zolmitriptan, frovatriptan, rizatriptan, naratriptan. Sumatriptan je lék první generace; Byl vyvinut po dlouhou dobu a jeho selektivní účinek na receptory 5-HT1B / D byl dobře studován a v praxi potvrzen při zmírnění záchvatů migrény. Zbývající triptany jsou léky druhé generace a mají zlepšený vzorec se zlepšenými farmakologickými vlastnostmi; jejich praktická účinnost však dosud nebyla plně potvrzena. Například triptany třídy Almotriptan, eletriptan a frovatriptan nejsou dosud plně testovány v Ruské federaci a nejsou zahrnuty do seznamu povoleného pro léčbu migrény.

Doporučené nástroje

Léčiva pro léčbu migrény na bázi triptanů jsou realizována ve dvou hlavních formách - tablety a spreje. Který z léků použít, určuje pouze lékař předepisující lék. Nejběžnější jsou tyto triptany:

Pro úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají Artrade. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

  1. Sumatriptan: imigran, sumamigren, sumatriptan, amigrenin. Účinek látky nastává v rozmezí 20-25 minut po podání, nemůže být použit ve spojení s prostředky, které mají ergotamin v kompozici.
  2. Zolmitriptan: Zomig. Účinný 15-20 minut po podání může být předepsán během těhotenství, účinný pro menstruační migrénu, kompatibilní s téměř všemi analgetiky.
  3. Eletriptan: relapsy. Účinky 0,5 hodiny po podání, mohou být užívány těhotnými ženami, nemají prakticky žádné vedlejší účinky.

Návod k použití

Eliminace záchvatu migrény se dosahuje ve více než 60% případů užití triptanu a jejich účinnost se zvyšuje s poklesem doby užívání přípravku po nástupu záchvatu. Největší účinnost léku je zaznamenána během 3-4 hodin po podání a trvá několik hodin.

Ke zmírnění záchvatu migrény obvykle stačí jedna tabletka. Optimální dávka je proto zvolena následovně: sumatriptan - 50 mg (maximální denní dávka - 300 mg), eletriptan - 40 mg (denní dávka - ne více než 160 mg), zolmitriptan - 2,5 mg (denní dávka - ne více než 15 mg). Následující použití léčiva může být provedeno pouze po 2-3 hodinách.

Trimatany, jako je sumatriptan jako sprej, se podávají intranasálně v množství 20 mg (v jedné nozdry). Frekvence a trvání léku by neměly překročit 10 dní v měsíci.

Pokud migréna není přesně potvrzena a syndrom bolesti se postupně zvyšuje, pak je pro začátek lepší léčit analgetikem. Pokud je analgetikum neúčinné, můžete užívat triptan pro migrénu. Je-li potvrzena diagnóza migrény, může být použití triptanů kombinováno s léky na zmírnění vedlejších účinků (například zvracení), ale po konzultaci s lékařem.

Vzhledem k silným účinkům léku na tělo, když je užíván, není možné dovolit nadměrné a neopodstatněné použití. Taková léčba je doporučená migréna. Na začátku útoku vezměte aspirin, motilium a oslazený nápoj s kofeinem. Pokud bolest ustoupí během 30-40 minut, pak se vezme triptan. V případě vývoje migrény s aurou, na začátku aury, se užívá aspirin a v případě bolesti i triptas migrény. Pokud během předchozích záchvatů (3 případy) analgetikum nepřineslo úlevu, triptan se užívá okamžitě.

Omezení příjmu

Použití triptanů pro migrénu má řadu omezení, pokud jejich použití může způsobit nežádoucí účinky. Absolutní kontraindikace: srdeční ischemie, porucha intrakraniálního oběhu, hypertenze, srdeční arytmie, angina spontánní povahy. Relativní kontraindikace, tj. použití je možné s dodržením preventivních opatření a pod dohledem lékaře: těhotenství, kojení, selhání ledvin a jater, individuální nesnášenlivost některých složek léčiva. Nedoporučuje se předepisovat triptanové děti v adolescenci.

Při užívání léků je třeba si uvědomit, že může způsobit řadu závažných vedlejších účinků:

  1. Neurologická povaha: poruchy smyslů, závratě, ospalost, pocit ztuhlosti paží a nohou, astenie, pocit stoupající teploty.
  2. Reakce svalového systému: svalová slabost nebo myalgie.
  3. Poruchy zažívacího ústrojí: nevolnost, bolest břicha, průjem, kolitida, sucho v ústech, infarkt sleziny.
  4. Kardiovaskulární poruchy: angina pectoris, tachykardie, hypertenze, cévní spazmus.
  5. Poruchy močení: polyurie, zvýšené močení.
  6. Alergické reakce.

Lék je nejčastěji dobře snášen tělem a nežádoucí účinky se mohou objevit během 3-4 hodin po užití léku. Nežádoucí procesy se mohou projevit společným užíváním triptanů a antivirotik a antifungálních léčiv, antidepresiv a některých antibiotik, stejně jako analgetik.

Předávkování lékem nebo jeho časté užívání vede k vedlejším účinkům.

Triptany migrény jsou účinné při zmírňování záchvatů onemocnění a prevenci relapsů. Recenze odborníků na používání těchto nástrojů mají pouze pozitivní hodnocení. Některé z opatrných recenzí lidí trpících migrénami jsou obvykle způsobeny nesprávným předpisem typu léku nebo jeho dávkování. Samopodání triptanů je nebezpečný jev; jejich jmenování by měl provádět pouze lékař.

Ibuprofen tablety: návod k použití

Tablety Ibuprofenu patří do klinické farmakologické skupiny léčiv nesteroidních protizánětlivých léčiv. Mají antipyretické a analgetické účinky a používají se ke snížení intenzity odpovídajících symptomů v různých patologických procesech.

Forma uvolnění a složení

Tablety Ibuprofenu mají světle růžovou nebo růžovou barvu, kulatý bikonvexní tvar a hladký povrch. Hlavní účinnou složkou léčiva je ibuprofen, jehož obsah v jedné tabletě je 200 mg. Zahrnuje také pomocné komponenty, mezi které patří:

  • Stearát hořečnatý.
  • Bramborový škrob.
  • Koloidní oxid křemičitý.
  • Včelí vosk.
  • Želatina.
  • Azorubin jako barvivo.
  • Povidon s nízkou molekulovou hmotností.
  • Hydroxykarbonát sodný.
  • Vanilin.
  • Pšeničná mouka.
  • Oxid titaničitý.
  • Sacharóza.

Tablety jsou baleny v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 1, 2 nebo 5 blistrů s odpovídajícím počtem tablet a návodem k použití léčiva.

Farmakologický účinek

Klinický a farmakologický účinek tablet Ibuprofenu je způsoben snížením syntézy hlavního mediátoru zánětlivé reakce prostaglandinu, který je zodpovědný za rozvoj bolesti, otoků tkání a zvýšení tělesné teploty. K poklesu koncentrace prostaglandinu dochází v důsledku blokování ibuprofenu enzymem cykloxygenáza (COX 1 a 2), který katalyzuje přeměnu kyseliny arachidonové na prostaglandiny během vývoje zánětlivé reakce.

Po užití pilulky Ibuprofen uvnitř je účinná látka rychle a téměř úplně absorbována do systémového oběhu z lumen tenkého střeva. Ibuprofen dosahuje maximální koncentrace v krvi za 2 hodiny. Je téměř rovnoměrně rozložena ve všech tkáních těla. Pronikne hematoencefalickou bariérou do struktur centrálního nervového systému a může také během těhotenství vstoupit do těla vyvíjejícího se plodu během těhotenství a mateřského mléka. Ibuprofen je metabolizován v játrech za vzniku neaktivních produktů rozpadu, které se vylučují z těla močí.

Indikace pro použití

Užívání tablet Ibuprofen je indikován v přítomnosti příznaků zánětlivé reakce v různých patologiích, mezi které patří:

  • Zánětlivá patologie kloubů a páteře s bolestivým syndromem - artritida jakéhokoli původu, včetně infekční, artrózy (degenerativní-dystrofická patologie kloubů), osteochondróza (degenerativní léze páteře), autoimunitní procesy v kloubech.
  • Syndrom mírné bolesti různého původu a lokalizace - migréna (paroxyzmální bolest hlavy), bolest zubů, algomenorrhea (bolestivá menstruace), posttraumatická nebo pooperační bolest, neuralgie (aseptický zánět periferních nervů), myalgie (bolest svalů).
  • Horečnatý syndrom na pozadí infekční intoxikace s horečkou a bolestmi těla, včetně ARVI (akutní respirační virová infekce).

Použití tablet Ibuprofen neovlivňuje progresi patologického procesu, jejich použití primárně zahrnuje symptomatickou terapii.

Kontraindikace

Tablety Ibuprofenu jsou absolutně kontraindikovány v řadě patologických a fyziologických stavů těla, mezi které patří:

  • Individuální nesnášenlivost na ibuprofen, stejně jako nesnášenlivost vůči některým členům farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, nesnášenlivost na některou z pomocných složek tablet Ibuprofenu.
  • Komplex symptomů, který je charakterizován patologickou nesnášenlivostí kyseliny acetylsalicylové (týká se nesteroidních protizánětlivých léčiv), vývoje nosní sliznice a bronchiálního astmatu.
  • Patologie orgánů různých částí trávicího traktu, která zahrnuje ulcerózní erozivní poškození sliznice žaludku nebo dvanáctníku a je charakterizována akutním průběhem (erozivní ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku).
  • Gastrointestinální krvácení v době zahájení léčby nebo v nedávné minulosti.
  • Doba zotavení po operaci bypassu koronárních tepen.
  • Zánětlivé onemocnění střev.
  • Narušení systému srážení krve s jeho nedostatečností (hemofilie, hemoragická diatéza).
  • Aktivní patologie jater (akutní období) nebo závažná nedostatečnost jeho funkční aktivity.
  • Intrakraniální krvácení.
  • Těhotenství
  • Věk dítěte do 6 let.

S opatrností se tento lék používá u starších osob, pacientů se středně závažným srdečním, jaterním nebo renálním selháním, žen během laktace. Než začnete užívat tablety Ibuprofenu, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Tablety Ibuprofenu se užívají zcela uvnitř, bez žvýkání a pití vody. Průměrná dávka pro dospělé a děti je 200 mg (1 tableta) 3-4krát denně. Podle indikací (výrazný zánětlivý proces s bolestivým syndromem) může být dávka zvýšena na 400 mg (2 tablety) třikrát denně, a pokud je nutné dosáhnout klinického a terapeutického účinku, je dávka snížena. Doba mezi užíváním tablet by neměla být kratší než 4 hodiny. Maximální denní dávka nesmí překročit 1200 mg (6 tablet). Průběh léčby je v průměru 5 dní, potřebu prodloužení stanoví lékař. Aby se snížil negativní účinek léku na orgány trávicího traktu, doporučuje se užívat tablety po jídle.

Vedlejší účinky

Tablety Ibuprofenu mohou vést k rozvoji nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů, mezi ně patří:

  • Trávicí systém je gastropatie vyvolaná expozicí nesteroidním protizánětlivým léčivům, která je charakterizována nauzeou, přerušovaným zvracením, těžkostí a bolestí v žaludku (epigastrická oblast). Může se také vyvinout snížení chuti k jídlu, pálení žáhy (pocit pálení za hrudní kostí způsobený zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy), průjem, ulcerace žaludeční sliznice, což může být komplikováno gastrointestinálním krvácením nebo perforací vředů (tvorba děr), suchostí ústní sliznice, aftózou stomatitida, ulcerace dásní, hepatitida (zánět jater).
  • Nervový systém - bolest hlavy, intermitentní závratě, nespavost v noci a ospalost ve dne, zvýšená podrážděnost, deprese (prodloužený pokles nálady), zmatenost, méně pravděpodobné halucinace a aseptická (neinfekční) meningitida.
  • Kardiovaskulární systém - tachykardie (zvýšená tepová frekvence), zvýšený krevní tlak (hypertenze), srdeční selhání.
  • Smyslové orgány - ztráta sluchu, hluk nebo tinnitus, toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, diplopie (dvojité vidění), skotom (skvrna v zorném poli), suchost, podráždění spojivek očí, oční víčka.
  • Krevní a červená kostní dřeň - hemolytická nebo aplastická anémie (anémie spojená se zvýšenou destrukcí nebo nedostatečnou tvorbou červených krvinek v červené kostní dřeni), trombocytopenie (snížení počtu krevních destiček na jednotku objemu krve) až po trombocytopenickou purpuru.
  • Močový systém - rozvoj akutního selhání ledvin, alergická nefritida (specifický zánět ledvin), polyurie (zvýšení tvorby moči), cystitida (zánět močového měchýře), nefrotický syndrom, který je doprovázen závažným generalizovaným edémem tkáně v důsledku významné ztráty plazmatických bílkovin v moči.
  • Laboratorní ukazatele - zvýšení hladiny kreatininu v krvi, zvýšení aktivity jaterních enzymů transamináz (AST, ALT), které indikují poškození hepatocytů, zvýšení trvání srážení krve.
  • Alergické reakce - vyrážka na kůži, která se často vyvíjí ve formě kopřivky (podobá se kopřivy kopřivy), vážné svědění kůže, angioedém (výrazné otoky měkkých tkání v obličeji a vnějších pohlavních orgánů), anafylaktický šok (výrazné snížení systémového arteriálního tlaku a selhání více orgánů) ), bronchiálního astmatu (reakce průdušek s jejich křečem a rozvoj dušnosti). Závažné alergické reakce se také mohou objevit na kůži ve formě exsudativní erythema multiforme (Stevens-Johnsonův syndrom), toxické epidermální nekrolýzy (Lyellův syndrom).

Riziko vzniku negativních reakcí se zvyšuje s prodlouženým užíváním tablet Ibuprofenu. Výskyt jakéhokoliv z těchto příznaků je základem pro přerušení léčby.

Zvláštní pokyny

Než začnete tablety přípravku Ibuprofen užívat, pečlivě si přečtěte pokyny pro léčivo. Existuje několik speciálních pokynů, kterým byste měli věnovat pozornost před použitím, mezi ně patří:

  • Léčba by měla být prováděna v minimální účinné dávce a malém průběhu, který by neměl překročit 5 dnů.
  • V případě dlouhodobého užívání tablet Ibuprofenu je nezbytné pravidelné laboratorní sledování funkční aktivity jater, ledvin a srážení krve.
  • Nedoporučuje se společné podávání s jinými léky z farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.
  • Pokud je to nutné, laboratorní stanovení hladiny ketosteroidů v krvi, 48 hodin před studií, léčivo je zrušeno, protože jeho příjem může ovlivnit spolehlivost výsledků.
  • U dětí ve věku od 6 do 12 let lze lék používat pouze pod dohledem lékaře.
  • Při užívání léku se doporučuje vyhnout se činnostem vyžadujícím zvýšenou koncentraci a rychlost psychomotorických reakcí.

V lékárenské síti jsou tablety Ibuprofenu dostupné bez lékařského předpisu. Pokud je to nutné, jejich použití po dobu delší než 5 dnů (bez klinicky významného účinku), vznik otázek nebo pochybností, je třeba se poradit se svým lékařem.

Předávkování

Významný přebytek doporučené terapeutické dávky je doprovázen bolestmi břicha, nevolností, zvracením, depresí, ospalostí, bolestí hlavy, tinnitem, zvýšenou tepovou frekvencí. V tomto případě mytí žaludku, střev, přijímání střevních sorbentů (aktivního uhlí) a symptomatické léčby. Dnes neexistuje žádné specifické antidotum.

Analogové tablety Ibuprofenu

Podobně jako hlavní účinná látka a léčebný účinek tablet Ibuprofen je lék Nurofen.

Podmínky skladování

Tablety Ibuprofenu mají životnost 3 roky. Nesmí se skladovat při teplotě vzduchu do + 25 ° C v dosahu dětí.

Průměrná cena

Průměrná cena 10 tablet Ibuprofen v lékárnách v Moskvě se pohybuje od 38 do 43 rublů.

IBUPROFEN

◊ Růžově potažené tablety, bikonvexní; na průřezu jsou viditelné dvě vrstvy.

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Konturované buněčné balíčky (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
50 ks. - břehy tmavého skla (1) - kartony.

◊ Růžově potažené tablety, bikonvexní; na průřezu jsou viditelné dvě vrstvy.

10 ks. - Obaly buněčných obalů (2) - kartonové obaly.
10 ks. - Konturované buněčné balíčky (5) - kartonové obaly.
10 ks. - Obaly buněčných obalů (10) - kartonové obaly.
50 ks. - polymerové plechovky (1) - kartonové obaly.

NSAID. Má protizánětlivý, antipyretický a analgetický účinek. Potlačuje protizánětlivé faktory, snižuje agregaci krevních destiček. Inhibuje typy cyklooxygenázy 1 a 2, porušuje metabolismus kyseliny arachidonové, snižuje množství prostaglandinů ve zdravých tkáních i v centru zánětu a potlačuje exsudativní a proliferativní fáze zánětu. Snižuje citlivost na bolest při zánětu. Způsobuje oslabení nebo vymizení syndromu bolesti, vč. s bolestmi v kloubech v klidu as pohybem, snížením ranní ztuhlosti a otokem kloubů, zvyšuje rozsah pohybu.
Antipyretický účinek v důsledku snížení excitability teplotně řízených center diencefalonu

Ibuprofen je rychle a téměř kompletně absorbován z gastrointestinálního traktu, jeho Cmax v plazmě se dosahuje v 1-2 hodinách po požití, v synoviální tekutině - za 3 hodiny je spojena s plazmatickými proteiny o 99%.

Pomalu proniká do dutiny kloubů, přetrvává v synoviální tkáni a vytváří v ní větší koncentrace než v plazmě.

K metabolismu ibuprofenu dochází hlavně v játrech. T1/2 z plazmy trvá 2–3 hodiny, vylučuje se ledvinami jako metabolity (ne více než 1% se vylučuje v nezměněné formě) a v menší míře s žlučí. Ibuprofen je zcela odstraněn za 24 hodin.

- napětí hlavy a migréna;

- kloubní, svalová bolest,

- bolest v zádech, dolní části zad, ischias;

- bolest s poškozením vazů;

- horečka s nachlazení, chřipka;

- revmatoidní artritida, osteoartróza.

NSAID jsou určena pro symptomatickou léčbu, snižují bolest a zánět v době použití, neovlivňují progresi onemocnění.

- erozivní a ulcerózní změny sliznice žaludku nebo dvanáctníku, aktivní gastrointestinální krvácení;

- zánětlivé onemocnění střev v akutní fázi, včetně ulcerózní kolitida;

- Anamnestické údaje o záchvatu bronchiální obstrukce, rýmy, kopřivky po užití kyseliny acetylsalicylové nebo jiného nesteroidního protizánětlivého léku (úplný nebo neúplný syndrom nesnášenlivosti kyseliny acetylsalicylové - rinosinusitida, kopřivka, sliznice nosu, bronchiální astma);

- selhání jater nebo aktivní onemocnění jater;

- selhání ledvin (CC méně než 30 ml / min), progresivní onemocnění ledvin;

- hemofilie a jiné poruchy krvácení (včetně hypokoagulace), hemoragické diatézy;

- během období po bypassu koronárních tepen;

- těhotenství (III. trimestr);

- věk dětí: do 6 let a od 6 do 12 let (s tělesnou hmotností nižší než 20 kg) - pro tablety 200 mg; do 12 let - pro 400 mg tablety;

- přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva.

S péčí: pokročilý věk, městnavé srdeční selhání, cerebrovaskulární onemocnění, arteriální hypertenze, ischemická choroba srdeční, dyslipidemie / hyperlipidemie, diabetes mellitus, onemocnění periferních tepen, nefrotický syndrom, QA nižší než 30-60 ml / min, hyperbilirubinémie, žaludeční vřed a srdeční frekvence a vředy srdce a srdce; střeva (v anamnéze), infekce Helicobacter pylori, gastritida, enteritida, kolitida, dlouhodobé užívání NSAID, krevní onemocnění neznámé etiologie (leukopenie a anémie), trimestr těhotenství (I-II), n Kojení, kouření, časté užívání alkoholu (alkoholismus), těžké somatické choroby, současná léčba následujícími léky: antikoagulancii (např. Warfarinem), protidestičkovými látkami (např. Kyselinou acetylsalicylovou; klopidogrelem), perorálními glukokortikosteroidy (například prednisolonem); serotonin (například citalopram, fluoxetin, paroxetin, sertralin).

Dospělí, starší osoby a děti od 12 let: 200 mg tablety 3-4krát denně; v tabletách po 400 mg 2-3krát denně. Denní dávka je 1200 mg (neužívejte více než 6 tablet po 200 mg (nebo 3 tablety po 400 mg) po dobu 24 hodin.

Tablety se polykají s vodou, nejlépe během nebo po jídle. Neužívejte více než 4 hodiny.

Nepřekračujte specifikovanou dávku!

Průběh léčby bez konzultace s lékařem by neměl překročit 5 dnů.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Nepoužívat u dětí do 12 let bez konzultace s lékařem.

Děti od 6 do 12 let (s hmotností vyšší než 20 kg): 1 tableta po 200 mg, nejvýše 4krát denně. Interval mezi užitím tablet po dobu nejméně 6 hodin

V doporučených dávkách lék obvykle nezpůsobuje vedlejší účinky.

Na straně zažívacího systému: NSAID-gastropatie (bolest břicha, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, ztráta chuti k jídlu), průjem, nadýmání, zácpa; ulcerace gastrointestinální sliznice, která je v některých případech komplikovaná
perforace a krvácení; podráždění nebo suchost ústní sliznice, bolest v ústech, ulcerace sliznice dásní, atopická stomatitida, pankreatitida, hepatitida.

Na části dýchacího ústrojí: dušnost, bronchospasmus.

Na straně smyslů: sluchové postižení: ztráta sluchu, zvonění nebo tinnitus; zrakové postižení: toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, skotom, suchost a podráždění očí, edém spojivek a víčka (alergický původ).

Z centrálního a periferního nervového systému: bolesti hlavy, závratě, nespavost, úzkost, nervozita a podrážděnost, psychomotorická agitace, ospalost, deprese, zmatenost, halucinace, aseptická meningitida (častěji u pacientů s autoimunitními chorobami).

Protože kardiovaskulární systém: srdeční selhání, tachykardie, zvýšený krevní tlak.

Na straně močového systému: akutní selhání ledvin, alergická nefritida, nefrotický syndrom (edém), polyurie, cystitida.

Alergické reakce: kožní vyrážka (obvykle erytematózní nebo kopřivka), svědění, angioedém, anafylaktoidní reakce, anafylaktický šok, bronchospasmus nebo dušnost, horečka, multiformní erytém (včetně edému erytémového syndromu (včetně syndromu SJS, včetně horečky, dystrofie, erytému a erytému, včetně anémie) Lyell), eosinofilie, alergická rýma.

Ze strany hematopoetických orgánů: anémie (včetně hemolytické, aplastické), trombocytopenie a trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopenie.

Jiné: zvýšené pocení.

Z laboratorních ukazatelů: doba krvácení (může se zvýšit), koncentrace glukózy v séru (může se snížit), clearance kreatininu (může se snížit), hematokrit nebo hemoglobin (může se snížit), koncentrace kreatininu v séru (může se zvýšit), aktivita jaterní transaminázy (může se zvýšit) ).

Symptomy: bolest břicha, nevolnost, zvracení, letargie, ospalost, deprese, bolesti hlavy, tinnitus, metabolická acidóza, kóma, akutní selhání ledvin, snížený krevní tlak, bradykardie, tachykardie, fibrilace síní, selhání dýchání.

Léčba: výplach žaludku (pouze za hodinu po podání), aktivní uhlí, alkalické pití, nucená diuréza, symptomatická léčba (korekce acidobazického stavu, krevní tlak).

V terapeutických dávkách ibuprofen nevstupuje do významných interakcí s široce používanými léky.

Induktory mikrozomálních oxidačních enzymů v játrech (fenytoin, ethanol, barbituráty, flumecinol, rifampicin, fenylbutazon, tricyklická antidepresiva) zvyšují produkci hydroxylovaných aktivních metabolitů, což zvyšuje riziko vzniku závažných intoxikací. Inhibitory mikrozomální oxidace - snižují riziko hepatotoxických účinků.

Snižuje hypotenzní aktivitu vazodilatátorů a natriuretický účinek furosemidu a hydrochlorothiazidu.

Snižuje účinnost urikosurik.

Zvyšuje účinek nepřímých antikoagulancií, antiagregačních látek, fibrinolytik (což zvyšuje riziko krvácení).

Posiluje vedlejší účinky minerálních kortikosteroidů, glukokortikosteroidů (zvyšuje riziko gastrointestinálního krvácení), estrogen, ethanol; zvyšuje hypoglykemický účinek derivátů sulfonylmočoviny.

Antacida a kolestyramin snižují absorpci ibuprofenu.

Zvyšuje koncentraci digoxinu, lithných přípravků a methotrexátu v krvi.

Současné jmenování jiných NSAID zvyšuje četnost vedlejších účinků.

Kofein zvyšuje analgetický (analgetický) účinek.

Současným jmenováním ibuprofenu snižuje protizánětlivý a protidoštičkový účinek kyseliny acetylsalicylové (je možné zvýšit výskyt akutní koronární insuficience u pacientů, kteří dostávají malé dávky kyseliny acetylsalicylové jako látky působící proti krevním destičkám po zahájení léčby ibuprofenem).

Cefamandol, cefoperazon, cefotetan, kyselina valproová, plykamytsin zvyšují výskyt hypoprotrombinémie při současném jmenování.

Myelotoxická léčiva zvyšují hematotoxicitu léčiva.

Cyklosporinové a zlaté přípravky zvyšují účinek ibuprofenu na syntézu prostaglandinů v ledvinách, což se projevuje zvýšením nefrotoxicity. Ibuprofen zvyšuje plazmatickou koncentraci cyklosporinu a pravděpodobnost jeho hepatotoxických účinků.

Léky, které blokují tubulární sekreci, snižují vylučování a zvyšují plazmatickou koncentraci ibuprofenu.

Při dlouhodobém užívání je nutné kontrolovat vzor periferní krve a funkční stav jater a ledvin.

Pro snížení rizika nežádoucích účinků z gastrointestinálního traktu by měla být použita minimální účinná dávka. Když se objeví příznaky gastropatie, je pozorováno pečlivé sledování, včetně esophagogastroduodenoscopy, krevního testu s hemoglobinem a hematokritem, a fekální okultní analýzy krve.

Pokud je to nutné, stanovte 17-ketosteroidové léčivo, které má být zrušeno 48 hodin před studií.

Během období léčby by se měl vyvarovat konzumace alkoholu a aktivit, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a rychlosti psychomotorických reakcí.

Top