Kategorie

Populární Příspěvky

1 Rýma
Jak léčit chronickou angínu. Léčba lidových prostředků
2 Bronchitida
Co způsobuje teploty 38-38.9 bez příznaků u dospělých a co dělat
3 Bronchitida
Jak si umýt nos sodou?
Image
Hlavní // Laryngitida

Ibuprofen tablety: návod k použití


Tablety Ibuprofenu patří do klinické farmakologické skupiny léčiv nesteroidních protizánětlivých léčiv. Mají antipyretické a analgetické účinky a používají se ke snížení intenzity odpovídajících symptomů v různých patologických procesech.

Forma uvolnění a složení

Tablety Ibuprofenu mají světle růžovou nebo růžovou barvu, kulatý bikonvexní tvar a hladký povrch. Hlavní účinnou složkou léčiva je ibuprofen, jehož obsah v jedné tabletě je 200 mg. Zahrnuje také pomocné komponenty, mezi které patří:

  • Stearát hořečnatý.
  • Bramborový škrob.
  • Koloidní oxid křemičitý.
  • Včelí vosk.
  • Želatina.
  • Azorubin jako barvivo.
  • Povidon s nízkou molekulovou hmotností.
  • Hydroxykarbonát sodný.
  • Vanilin.
  • Pšeničná mouka.
  • Oxid titaničitý.
  • Sacharóza.

Tablety jsou baleny v blistru po 10 kusech. Balení obsahuje 1, 2 nebo 5 blistrů s odpovídajícím počtem tablet a návodem k použití léčiva.

Farmakologický účinek

Klinický a farmakologický účinek tablet Ibuprofenu je způsoben snížením syntézy hlavního mediátoru zánětlivé reakce prostaglandinu, který je zodpovědný za rozvoj bolesti, otoků tkání a zvýšení tělesné teploty. K poklesu koncentrace prostaglandinu dochází v důsledku blokování ibuprofenu enzymem cykloxygenáza (COX 1 a 2), který katalyzuje přeměnu kyseliny arachidonové na prostaglandiny během vývoje zánětlivé reakce.

Po užití pilulky Ibuprofen uvnitř je účinná látka rychle a téměř úplně absorbována do systémového oběhu z lumen tenkého střeva. Ibuprofen dosahuje maximální koncentrace v krvi za 2 hodiny. Je téměř rovnoměrně rozložena ve všech tkáních těla. Pronikne hematoencefalickou bariérou do struktur centrálního nervového systému a může také během těhotenství vstoupit do těla vyvíjejícího se plodu během těhotenství a mateřského mléka. Ibuprofen je metabolizován v játrech za vzniku neaktivních produktů rozpadu, které se vylučují z těla močí.

Indikace pro použití

Užívání tablet Ibuprofen je indikován v přítomnosti příznaků zánětlivé reakce v různých patologiích, mezi které patří:

  • Zánětlivá patologie kloubů a páteře s bolestivým syndromem - artritida jakéhokoli původu, včetně infekční, artrózy (degenerativní-dystrofická patologie kloubů), osteochondróza (degenerativní léze páteře), autoimunitní procesy v kloubech.
  • Syndrom mírné bolesti různého původu a lokalizace - migréna (paroxyzmální bolest hlavy), bolest zubů, algomenorrhea (bolestivá menstruace), posttraumatická nebo pooperační bolest, neuralgie (aseptický zánět periferních nervů), myalgie (bolest svalů).
  • Horečnatý syndrom na pozadí infekční intoxikace s horečkou a bolestmi těla, včetně ARVI (akutní respirační virová infekce).

Použití tablet Ibuprofen neovlivňuje progresi patologického procesu, jejich použití primárně zahrnuje symptomatickou terapii.

Kontraindikace

Tablety Ibuprofenu jsou absolutně kontraindikovány v řadě patologických a fyziologických stavů těla, mezi které patří:

  • Individuální nesnášenlivost na ibuprofen, stejně jako nesnášenlivost vůči některým členům farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv, nesnášenlivost na některou z pomocných složek tablet Ibuprofenu.
  • Komplex symptomů, který je charakterizován patologickou nesnášenlivostí kyseliny acetylsalicylové (týká se nesteroidních protizánětlivých léčiv), vývoje nosní sliznice a bronchiálního astmatu.
  • Patologie orgánů různých částí trávicího traktu, která zahrnuje ulcerózní erozivní poškození sliznice žaludku nebo dvanáctníku a je charakterizována akutním průběhem (erozivní ulcerózní kolitida, Crohnova choroba, peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku).
  • Gastrointestinální krvácení v době zahájení léčby nebo v nedávné minulosti.
  • Doba zotavení po operaci bypassu koronárních tepen.
  • Zánětlivé onemocnění střev.
  • Narušení systému srážení krve s jeho nedostatečností (hemofilie, hemoragická diatéza).
  • Aktivní patologie jater (akutní období) nebo závažná nedostatečnost jeho funkční aktivity.
  • Intrakraniální krvácení.
  • Těhotenství
  • Věk dítěte do 6 let.

S opatrností se tento lék používá u starších osob, pacientů se středně závažným srdečním, jaterním nebo renálním selháním, žen během laktace. Než začnete užívat tablety Ibuprofenu, musíte se ujistit, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Tablety Ibuprofenu se užívají zcela uvnitř, bez žvýkání a pití vody. Průměrná dávka pro dospělé a děti je 200 mg (1 tableta) 3-4krát denně. Podle indikací (výrazný zánětlivý proces s bolestivým syndromem) může být dávka zvýšena na 400 mg (2 tablety) třikrát denně, a pokud je nutné dosáhnout klinického a terapeutického účinku, je dávka snížena. Doba mezi užíváním tablet by neměla být kratší než 4 hodiny. Maximální denní dávka nesmí překročit 1200 mg (6 tablet). Průběh léčby je v průměru 5 dní, potřebu prodloužení stanoví lékař. Aby se snížil negativní účinek léku na orgány trávicího traktu, doporučuje se užívat tablety po jídle.

Vedlejší účinky

Tablety Ibuprofenu mohou vést k rozvoji nežádoucích reakcí z různých orgánů a systémů, mezi ně patří:

  • Trávicí systém je gastropatie vyvolaná expozicí nesteroidním protizánětlivým léčivům, která je charakterizována nauzeou, přerušovaným zvracením, těžkostí a bolestí v žaludku (epigastrická oblast). Může se také vyvinout snížení chuti k jídlu, pálení žáhy (pocit pálení za hrudní kostí způsobený zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy), průjem, ulcerace žaludeční sliznice, což může být komplikováno gastrointestinálním krvácením nebo perforací vředů (tvorba děr), suchostí ústní sliznice, aftózou stomatitida, ulcerace dásní, hepatitida (zánět jater).
  • Nervový systém - bolest hlavy, intermitentní závratě, nespavost v noci a ospalost ve dne, zvýšená podrážděnost, deprese (prodloužený pokles nálady), zmatenost, méně pravděpodobné halucinace a aseptická (neinfekční) meningitida.
  • Kardiovaskulární systém - tachykardie (zvýšená tepová frekvence), zvýšený krevní tlak (hypertenze), srdeční selhání.
  • Smyslové orgány - ztráta sluchu, hluk nebo tinnitus, toxické poškození zrakového nervu, rozmazané vidění, diplopie (dvojité vidění), skotom (skvrna v zorném poli), suchost, podráždění spojivek očí, oční víčka.
  • Krevní a červená kostní dřeň - hemolytická nebo aplastická anémie (anémie spojená se zvýšenou destrukcí nebo nedostatečnou tvorbou červených krvinek v červené kostní dřeni), trombocytopenie (snížení počtu krevních destiček na jednotku objemu krve) až po trombocytopenickou purpuru.
  • Močový systém - rozvoj akutního selhání ledvin, alergická nefritida (specifický zánět ledvin), polyurie (zvýšení tvorby moči), cystitida (zánět močového měchýře), nefrotický syndrom, který je doprovázen závažným generalizovaným edémem tkáně v důsledku významné ztráty plazmatických bílkovin v moči.
  • Laboratorní ukazatele - zvýšení hladiny kreatininu v krvi, zvýšení aktivity jaterních enzymů transamináz (AST, ALT), které indikují poškození hepatocytů, zvýšení trvání srážení krve.
  • Alergické reakce - vyrážka na kůži, která se často vyvíjí ve formě kopřivky (podobá se kopřivy kopřivy), vážné svědění kůže, angioedém (výrazné otoky měkkých tkání v obličeji a vnějších pohlavních orgánů), anafylaktický šok (výrazné snížení systémového arteriálního tlaku a selhání více orgánů) ), bronchiálního astmatu (reakce průdušek s jejich křečem a rozvoj dušnosti). Závažné alergické reakce se také mohou objevit na kůži ve formě exsudativní erythema multiforme (Stevens-Johnsonův syndrom), toxické epidermální nekrolýzy (Lyellův syndrom).

Riziko vzniku negativních reakcí se zvyšuje s prodlouženým užíváním tablet Ibuprofenu. Výskyt jakéhokoliv z těchto příznaků je základem pro přerušení léčby.

Zvláštní pokyny

Než začnete tablety přípravku Ibuprofen užívat, pečlivě si přečtěte pokyny pro léčivo. Existuje několik speciálních pokynů, kterým byste měli věnovat pozornost před použitím, mezi ně patří:

  • Léčba by měla být prováděna v minimální účinné dávce a malém průběhu, který by neměl překročit 5 dnů.
  • V případě dlouhodobého užívání tablet Ibuprofenu je nezbytné pravidelné laboratorní sledování funkční aktivity jater, ledvin a srážení krve.
  • Nedoporučuje se společné podávání s jinými léky z farmakologické skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv.
  • Pokud je to nutné, laboratorní stanovení hladiny ketosteroidů v krvi, 48 hodin před studií, léčivo je zrušeno, protože jeho příjem může ovlivnit spolehlivost výsledků.
  • U dětí ve věku od 6 do 12 let lze lék používat pouze pod dohledem lékaře.
  • Při užívání léku se doporučuje vyhnout se činnostem vyžadujícím zvýšenou koncentraci a rychlost psychomotorických reakcí.

V lékárenské síti jsou tablety Ibuprofenu dostupné bez lékařského předpisu. Pokud je to nutné, jejich použití po dobu delší než 5 dnů (bez klinicky významného účinku), vznik otázek nebo pochybností, je třeba se poradit se svým lékařem.

Předávkování

Významný přebytek doporučené terapeutické dávky je doprovázen bolestmi břicha, nevolností, zvracením, depresí, ospalostí, bolestí hlavy, tinnitem, zvýšenou tepovou frekvencí. V tomto případě mytí žaludku, střev, přijímání střevních sorbentů (aktivního uhlí) a symptomatické léčby. Dnes neexistuje žádné specifické antidotum.

Analogové tablety Ibuprofenu

Podobně jako hlavní účinná látka a léčebný účinek tablet Ibuprofen je lék Nurofen.

Podmínky skladování

Tablety Ibuprofenu mají životnost 3 roky. Nesmí se skladovat při teplotě vzduchu do + 25 ° C v dosahu dětí.

Průměrná cena

Průměrná cena 10 tablet Ibuprofen v lékárnách v Moskvě se pohybuje od 38 do 43 rublů.

Ibuprofen návod k použití, analogy, kontraindikace, složení a ceny v lékárnách

Latinský název: Ibuprofen

Účinná látka: Ibuprofen (Ibuprofen)

Kód ATX: M01AE01

Výrobce: Borisov ZMP, PJSC Vitamíny, farmaceutická firma Darnitsa (Ukrajina), Hemofarm (Srbsko), RUP Belmedpreparaty (Běloruská republika)

Doba použitelnosti ibuprofen: Žádná data

Podmínky skladování léku: Žádné údaje

Obchodní podmínky pro lékárny: Žádné údaje

Složení, uvolňovací forma, farmakologický účinek ibuprofenu

Složení léčiva ibuprofen

Složení Ibuprofenu ve formě čípků zahrnuje 60 mg účinné látky, pevného tuku.

Složení tablet: ibuprofen (200 nebo 500 mg), bramborový škrob, stearát hořečnatý, aerosil, vanilin, včelí vosk, jedlá želatina, barvivo azorubin. hydroxykarbonát hořečnatý, pšeničná mouka, povidon s nízkou molekulovou hmotností, sacharóza, oxid titaničitý.

V masti a gelu je účinná látka obsažena v koncentraci 50 mg / g v suspenzi v koncentraci 20 mg / ml.

Pomocné složky gelu: ibuprofen (50 mg / g), ethanol, propylenglykol, dimexid, karbomer 940, triethanolamin, olej neroli a levandule, methylparahydroxybenzoát, čištěná voda.

Pomocné složky masti: dimethylsulfoxid, makrogol 400 a 1500.

Forma uvolňování léčiva ibuprofen

  • Ibuprofenová mast 5% (25 g);
  • Ibuprofenové tablety p / přibližně 200 a 400 mg;
  • ibuprofenový gel 5% (20 a 50 g);
  • čípky ibuprofenu 60 mg;
  • ibuprofen pro děti ve formě perorální suspenze (20 mg / ml 100 ml).

ATH kód pro suspenze, rektální čípky, tablety - M01AE01, pro externí terapii (mast a gel) - M02AA13.

Farmakologický účinek léčiva ibuprofen

Protizánětlivé, antipyretické, analgetické.

Indikace pro použití léčiva ibuprofen

Indikace pro použití léčiva ibuprofen jsou:

Ibuprofen - co to je?

Ibuprofen je narkotické analgetikum, které patří do skupiny NSAID. Má výraznou protizánětlivou aktivitu.

Tyto vlastnosti umožňují použití léčiva v teple a bolesti (nízká a střední intenzita), revmatické polymyalgii, zánětlivých a degenerativních onemocněních ODA.

Ibuprofen je zařazen do seznamu základních položek WHO.

Co dělá tablety ibuprofenu?

Tablety jsou předepsány pro:

  • zánětlivá onemocnění páteře a kloubů (ankylozující spondylitida, dna a revmatoidní artritida, osteoartróza atd.);
  • mírná bolest různých etiologií (léky pomáhají s bolestí během menstruace, bolesti zubů, bolesti hlavy, záchvat migrény, myalgie, neuralgie, posttraumatická a pooperační bolest atd.);
  • horečka na pozadí infekčních nebo „studených“ nemocí.

Ibuprofen: Jaké jsou tyto pilulky?

Je třeba mít na paměti, že tablety (stejně jako jiné lékové formy) jsou určeny pro symptomatickou léčbu, snižují intenzitu bolesti a zmírňují zánět, medikace nemá žádný vliv na progresi patologie.

Indikace pro použití gelu a masti

Gel a mast s ibuprofenem jsou účinné při zánětlivých a degenerativních onemocněních pohybového aparátu:

  • psoriatická, dnová a revmatoidní artritida;
  • perioperate periarthritis;
  • osteoartritida;
  • radikulární syndrom u osteochondrózy;
  • ankylozující spondylitida;
  • bursitida;
  • ischias;
  • lumbago;
  • radiculitis;
  • myalgie;
  • tendovaginitida;
  • tendonitis;
  • zhoršená dna;
  • poranění, při nichž nedochází k narušení integrity měkkých tkání (roztržení / podvrtnutí vazů, dislokace, pohmoždění, posttraumatický edém atd.).

Indikace pro použití čípků a sirupu

Ibuprofenový sirup a čípky jsou dávkové formy, které byly vyvinuty speciálně pro pediatrické použití. Jsou předepsány dětem pro:

  • snížení teploty akutních respiračních virových infekcí, dětských infekcí, chřipky a jiných infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených hypertermií;
  • snížení teploty během po vakcinačních reakcí;
  • snížit intenzitu mírné / středně silné bolesti (nástroj lze použít pro bolení zubů a bolestí hlavy, bolest v uchu nebo v krku, poškození vazů, neuralgii atd.).

Čípky jsou určeny pro děti 3-24 měsíců, Ibuprofen sirup se používá k léčbě dětí od 3 měsíců do 12 let.

Co je ibuprofen používán jako injekční roztok?

Injekce se používají k léčbě CHD u předčasně narozených dětí.

Kontraindikace pro použití ibuprofenu

Kontraindikace pro použití ibuprofenu jsou: t

  • plná nebo částečná kombinace symptomů Fernan-Vidalovy triády (včetně historie);
  • přítomnost erozí a vředů v zažívacím traktu;
  • poruchy hemostázy;
  • aktivní žaludeční / střevní krvácení;
  • těžké selhání jater;
  • progresivní onemocnění ledvin;
  • selhání ledvin, u kterého Сlcr nepřesahuje 30 ml / min;
  • stavy po CABG (bypassová operace koronárních tepen);
  • chronické zánětlivé procesy ve střevech;
  • potvrzená hyperkalemie;
  • 3. trimestr těhotenství;
  • přecitlivělost.

V pediatrii se používají suspenze a čípky od 3 měsíců, tablety od 6 let.

Při předepisování ibuprofenu je třeba postupovat opatrně, když: t

  • cirhóza jater, která je komplikována portální hypertenzí;
  • gastritida;
  • kolitida;
  • enteritida;
  • anamnéza žaludečního / dvanáctníkového vředu;
  • nefrotický syndrom;
  • nedostatek funkce srdce, ledvin nebo jater;
  • CHD;
  • hypertenze;
  • cerebrovaskulární onemocnění;
  • dis- nebo hyperlipidemii;
  • onemocnění periferních tepen;
  • přítomnost infekce Helicobacter pylori;
  • těžké somatické patologie;
  • krevní onemocnění neznámé etiologie.

Také s opatrností je lék předepisován osobám trpícím alkoholismem, dlouhodobým užíváním NSAID, užíváním perorálních GCS, SSRI, antiagregačních látek a antikoagulancií v prvních 26–27 týdnech těhotenství, kojících žen.

Děti mladší než jeden rok by měly být podávány pouze na doporučení pediatra.

ibuprofen - Návod k použití

Ibuprofen tablety: návod k použití

Optimální dávkování pro děti od 12 let a dospělé je 3-4 tablety po 200 mg. Pro dosažení požadovaného účinku může být dávka zvýšena na 1,2 g / den. (měl by být rozdělen do 3 dávek).

Při dosažení požadovaného terapeutického účinku by měla být denní dávka snížena na 3-4 tablety po 200 mg denně.

První dávka se užívá ráno před jídlem, vypije se dostatečné množství tekutiny (to umožní rychlejší vstřebávání léčiva v gastrointestinálním traktu). Později během dne užívejte pilulky po jídle.

Nejvyšší jednotlivá dávka - 400 mg (2 tablety po 200 mg) denně - 1,2 g (ne více než 6 tablet po 200 mg po dobu 24 hodin). Opakovaná dávka se nedoporučuje užívat dříve než 4 hodiny, bez lékařské konzultace se lék užívá nejdéle 5 dní v řadě. Také v případech, kdy se tablety používají k léčbě dítěte mladšího 12 let, je zapotřebí odborné rady.

Dítě ve věku 6-12 let může být podáváno až 4x denně, 1 tableta. Povinná podmínka - hmotnost vyšší než 20 kg. Mezi dávkami tablet by měla být uchovávána nejméně 6 hodin, nejvyšší dávka pro tuto skupinu pacientů je 30 mg / kg / den.

Neexistují žádné rozdíly v tom, jak užívat léky od různých výrobců (například Ibuprofen-Belmed, Ibuprofen-Hemofarm nebo Ibuprofen-Darnitsa).

Pokyny pro svíčky

Čípky se používají rektálně.

S bolestí a horečkou by měl být lék podáván na základě věku a hmotnosti dítěte. Jedna dávka se pohybuje od 5 do 10 mg / kg. Množství aplikací - 3-4 p. / Den. Nejvyšší dávka je 30 mg / kg / den.

Pokyny pro použití u dětí ukazují, že pacientům s tělesnou hmotností 5,5 až 8 kg (3-9 měsíců) musí být podáváno 60 mg (1 čípek) každých 6-8 hodin, ale ne více než 3 čípky na jednu osobu. den Nejvyšší dávka pro pacienty s tělesnou hmotností 8 až 12,5 kg (9-24 měsíců) je 240 mg / den. (4 čípky po 60 mg).

Pro úlevu od horečky, která je důsledkem očkování, děti do 12 měsíců. Mělo by být podáno 1 čípky 60 mg a v případě potřeby ještě 1 po 6 hodinách.

Ibuprofen může být používán pro děti jako antipyretická svíčka po dobu nejvýše 3 dnů. v řadě, a jako analgetikum - ne déle než 5 dnů. v řadě.

Pokud horečka přetrvává i po této době, poraďte se s lékařem.

Ibuprofen gel: návod k použití

Dospělí a děti starší 12 let by měli vytlačit proužek gelu 4-10 cm dlouhý a lék v lehkých pohybech otřít, dokud nebude zcela absorbován do oblasti projekce bolesti.

Tento postup můžete opakovat nejdříve o 4 hodiny později, během jednoho dne je Ibuprofen používán maximálně 4krát. Dávka závisí na rozsahu bolestivé oblasti a pohybuje se od 50 do 125 mg.

U dětí ve věku 6-12 let se jedna dávka rovná objemu gelového proužku o délce 2 až 4 cm, lék můžete použít nejvýše 3 p./den.

Léčba trvá 2 až 3 týdny.

Ibuprofen mast: návod k použití

Mast se aplikuje externě podle stejného schématu jako gel. Lék se aplikuje na bolavé místo 3 nebo 4 p./den. během 2-3 týdnů. Jedna dávka se rovná objemu gelového pásu o délce 5 až 10 cm.

Jak užívat dětský Ibuprofen (suspenze)?

Pozastavení děti dávají 3 p. / Den. v dávce 5-10 mg / kg.

Děti mladší než jeden rok mohou být podávány pouze podle pokynů pediatra. Nejvyšší dávka pro kojence - 10 ml / den. (2,5 ml 4 p./den.).

Sirup pro děti od roku do 12 let dává 3 p. / Den. v dávce 5 až 15 ml.

Pokud je bolest a horečka u dítěte ve věku 3-6 měsíců výsledkem vakcinace, 5 ppm by mělo být podáváno při 5-7,6 kg tělesné hmotnosti. 2,5 ml suspenze. Po první dávce se léčivo opakuje ne dříve než 6 hodin.

Pokyny pro roztok ibuprofenu pro děti

Injekce ibuprofenu jsou předepisovány výhradně pro předčasně narozené děti se srdečními patologiemi (zejména s neuzavřeným kanálem Botallov).

Léčba se provádí na jednotce intenzivní péče a pod dohledem neonatologa. Ibuprofen podávaný 3krát v intervalech 24 hodin. Dávka se volí v závislosti na hmotnosti dítěte.

První dávka je 10, druhá a třetí dávka je 5 mg / kg.

Lék se nalije pomalu (po dobu 15 minut), s výhodou neředěný. V případě potřeby se vstupní objem upraví 0,9% roztokem NaCl (nebo 5% glukózy). Zbývající nepoužitý roztok se zlikviduje.

Při určování objemu injikovaného roztoku je třeba vzít v úvahu celkový denní objem předepsané tekutiny.

Pokud dítě dostane 1 nebo 2 dávky, vyvíjí se jasná oligurie nebo anurie, další dávka se podává pouze po obnovení normální diurézy.

Je-li kanál otevřen a 24 hodin po zavedení nebo opětovném otevření poslední dávky, je povolen druhý průběh, který se také skládá ze 3 dávek léku. Pokud v tomto případě není možné dosáhnout uzavření kanálu, dítě může vyžadovat chirurgickou léčbu.

"Ibuprofen": zvyšuje nebo snižuje tlak, složení léku, formu uvolňování, indikace pro použití

Farmakologický princip účinku

Abychom pochopili, zda „Ibuprofen“ snižuje nebo zvyšuje tlak, je nutné studovat popis medikace. Léčivo je derivát kyseliny fenylpropionové. Nástroj má silný analgetický a antipyretický účinek. Základním principem fungování je skutečnost, že účinná látka léčiva inhibuje enzymy metabolismu kyseliny arachidonové. Tato látka hraje hlavní roli v rychlém rozvoji horečky, zánětu a bolesti.

Silný analgetický účinek "Ibuprofenu" vzhledem k tomu, že nástroj potlačuje syntézu prostaglandinů, stejně jako agregaci destiček. Lék snižuje projev ranní ztuhlosti a také zvyšuje pohyblivost kloubů. Maximální koncentrace účinné látky v krvi je dosažena 45 minut po podání. Trvání pozitivního účinku závisí na formě použitého léčiva a může se měnit od 3 do 9 hodin.

Absorpce aktivních složek léčiva probíhá v trávicím traktu v nejkratším možném čase. Jedno použití poskytuje aktivní účinek léku po dobu 8 hodin. "Ibuprofen" proniká do krve a kloubů. Vylučuje se ledvinami, transformuje se do metabolitů.

Lék může mít lidi s onemocněním gastrointestinálního traktu. Léčivo patří k nesteroidním protizánětlivým a antireumatickým přípravkům. Při správném dávkování pomáhá Ibuprofen eliminovat tělesné teplo, zmírnit bolest a zabránit rozvoji zánětlivých procesů v těle. Lék nezpůsobuje podráždění z gastrointestinálního traktu. V boji proti bolesti odborníci doporučují použití "Ibuprofenu" v ampulích. Formy uvolňování léku, uvažujeme níže.

Složení a formy uvolnění

Chcete-li se vypořádat se skutečností, že Ibuprofen zvyšuje nebo snižuje tlak, musíte si prostudovat instrukce pro léky, stejně jako konzultovat s odborníky. Účinnost léku závisí na formě uvolnění:

  1. Pozastavení. Směs je žlutá, homogenní, má příjemnou citrusovou vůni. 1 ml obsahuje 20 mg účinné látky. Jako pomocné složky se používají sacharinát sodný, glycerol, kyselina citrónová a také sorbitol. Suspenze v lahvičkách po 100 ml. Nádoba je zabalena v malé kartonové krabici, ke které je připojena instrukce a malá odměrka.
  2. Prášky Prášky jsou kulaté, bikonvexní, bílé barvy. Léčivou látkou je ibuprofen, jeho koncentrace je 200 mg. Složení léčiva "Ibuprofen" tablet také zahrnuje pomocné složky: bramborový škrob, stearát hořečnatý, aerosil, vanilin, včelí vosk, jedlá želatina, barvivo azorubin, hydroxykarbonát hořečnatý, pšeničná mouka, povidon 25, sacharóza a také oxid titaničitý. Tablety jsou baleny v malých blistrech. Jedno balení může obsahovat 10, 20 nebo 100 tablet.
  3. Svíčky. Kompozice obsahuje 60 mg účinné složky. Pomocná složka - tuhý tuk.
  4. Gel, krém. Obsahuje 50 mg / g účinné látky. Lze použít výhradně pro externí použití. Krém má bílou barvu, transparentní gel. Mají specifický zápach. Gel také obsahuje ethanol, propylenglykol, dimexid, karbomer 940, triethanolamin, neroli a levandulové oleje, methylparaben, purifikovanou vodu, dimethylsulfoxidové krémy, makrogol.

Pro léčbu se nejčastěji používá tabletová forma léku. Je nutné skladovat prostředky na místě, suché a chráněné před přímým slunečním zářením.

Lék má dostupnou cenu. Tablety stojí od 13 p. (20 ks.), Masti - od 28 p., Suspenze - od 59 p., Gel - od 60 p.

Indikace pro použití

Zvyšuje nebo snižuje krevní tlak ibuprofen? To je otázka, kterou pacienti nejčastěji žádají svého lékaře. Odborníci poznamenávají, že lék má pozitivní účinek na lidské tělo pouze při správném použití. "Ibuprofen" se používá k léčbě následujících onemocnění:

  1. Horečka.
  2. Migréna
  3. Osteochondróza.
  4. Artritida.
  5. Dna
  6. Bolest zubů
  7. Myalgie
  8. Zánět ORL orgánů.
  9. Adnexitida.

Lékaři často předepisují "Ibuprofen" pro chřipku a chlad. Lék pomáhá normalizovat teplotu, odstranit bolest.

Kontraindikace

Lék je zakázáno používat s gastritidou a dvanáctníkovým vředem, kolitidou. "Ibuprofen" není předepsán dětem mladším 10 let. Lék je kontraindikován v těhotenství a kojení. Lék s extrémní opatrností by měl být užíván u onemocnění srdce, jater a ledvin. Na léčbu by měl dohlížet lékař. Během léčby musíte opustit řízení.

  1. Patologie zrakového nervu, zhoršené vidění barev.
  2. Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
  3. Scotome.
  4. Amblyopie.
  5. Hemofilie.
  6. Gastrointestinální krvácení.
  7. Hypertenze.
  8. Opuch
  9. Enteritida
  10. Chronická patologie vestibulárního aparátu.

Použití "Ibuprofen" pro chřipku a nachlazení, musíte si uvědomit, že lék pouze zastaví bolestivé příznaky, eliminuje zánět, ale neovlivňuje průběh patologie.

Návod k použití

Chcete-li pochopit, zda "Ibuprofen" ovlivňuje tlak, musíte studovat všechna doporučení výrobce léku. Tablety se užívají výhradně orálně s velkým množstvím vody nesycené oxidem uhličitým. Trvání terapie je vybráno výhradně lékařem, protože každý případ je individuální.

Standardní léčebný režim:

  1. Standardní denní dávka pro dospělé je 600-800 mg ibuprofenu (dvě nebo tři tablety). Maximální jednorázová dávka - 400 mg denně - 1,2 g.
  2. Dítě ve věku 6-12 let lze podávat až čtyřikrát denně, jednu tabletu. Maximální dávka je 30 mg / kg denně.

Zvyšuje nebo snižuje tlak ibuprofen? Tato otázka záleží na pacientech, kterým byla předepsána léčba k odstranění bolesti a zánětu.

Nežádoucí účinky

Nejčastěji je lék dobře snášen dětmi i dospělými. Nežádoucí účinky se vyskytují pouze ve vzácných případech: t

  1. Pálení žáhy.
  2. Nervozita.
  3. Tachykardie.
  4. Ospalost.
  5. Nadýmání.
  6. Depresivita
  7. Migréna
  8. Bronchospasmus.
  9. Hypertenze.
  10. Nedostatek chuti k jídlu.
  11. Úzkost
  12. Quincke otok.
  13. Nespavost.
  14. Alergický původ rýmy.
  15. Cystitida
  16. Zvracení.
  17. Svědění kůže, vyrážka.

Pravděpodobnost nežádoucích účinků se významně zvyšuje v případě, že pacient překročil přípustnou dávku. Proto je třeba striktně dodržovat předepsaný léčebný režim a pečlivě dodržovat všechny pokyny ošetřujícího lékaře.

Překročení přípustné dávky je spojeno s akutní bolestí břicha, zvracením, nevolností. V takové situaci je nutné si žaludek omýt a vypít kvalitní sorbent. Ve většině případů je však lék dobře snášen. V případě nežádoucích účinků stojí za to odmítnout užívání přípravku a poraďte se s lékařem.

"Ibuprofen" se zvýšeným tlakem

Můžu lék použít pro hypertenzní pacienty? To je jedna z nejčastějších otázek mezi pacienty. Lék je navržen tak, aby účinně bojoval s různými syndromy bolesti: bolesti hlavy, bolesti zubů, křeče. Ale lék může také ovlivnit krevní tlak v důsledku nežádoucí reakce. Pacient může pozorovat otok končetin, který je způsoben retencí tekutin v těle. Z tohoto důvodu se tlak zvyšuje a zvyšuje se zatížení srdce. Léčivo se používá s opatrností v případě poruchy funkce jater. Jinak může dojít k hypertenzi.

Tak, lék zvyšuje krevní tlak, a lidé s hypertenzí by měli vzít s opatrností.

Dostupné analogy

Chcete-li zjistit, zda můžete pít "Ibuprofen" s nízkým tlakem, musíte se poradit s terapeutem. Lék si můžete koupit v jakékoliv lékárně bez předpisu. Doba použitelnosti léku je tři roky. Gel a suspenze jsou vhodné pro použití pouze dva roky. Pokud "Ibuprofen" není v lékárně nebo pacient trpí nesnášenlivostí složek léčiva, můžete si zakoupit dostupné analogy:

Nezávisle vybrat vhodný analog pro náhradu "Ibuprofen" je přísně zakázáno, protože potřebujete předchozí konzultaci s lékařem.

Použití v průběhu těhotenství tablety "Ibuprofen" t

Forma uvolňování léku umožňuje každému pacientovi zvolit vhodnou verzi léku. "Ibuprofen" je přísně zakázáno užívat od 28. do 40. týdne těhotenství. Použití léčiva je přípustné pouze v prvním a druhém trimestru, ale po vyloučení možnosti vzniku nežádoucích účinků. V opačném případě existuje vysoké riziko, že léčivo vyvolá vývoj patologie u samčích plodů. Lékaři říkají, že pravděpodobnost kryptorchismu se zvyšuje 16krát. Pokud je v období laktace nutná kvalitní léčba, pak je dítě převedeno do stravy speciálními umělými směsmi. Lék může být použit parenterálně.

Podrobné informace jsou uvedeny ve videu.

Léčba dětí "Ibuprofen"

Lék by měl být podáván pouze na doporučení pediatra. Před předepsáním přípravku musí lékař dítě kompletně vyšetřit. Celý průběh léčby by měl být pod přísným dohledem lékaře. V pediatrii se aplikují suspenze a čípky od tří měsíců. Tablety jsou předepsány dětem od šesti let. Maximální denní dávka je 800 mg (čtyři tablety). Interval mezi užíváním tablet by měl být nejméně šest hodin. "Ibuprofen" ve formě masti lze použít pouze pro dospělé pacienty. Lék lze podávat dítěti až po jídle. To může snížit pravděpodobnost nežádoucích účinků. Délka léčby závisí na klinickém obrazu. Například na boj proti horečce je předepsána třítýdenní terapie.

Top