Kategorie

Populární Příspěvky

1 Rýma
Můžu trénovat během mé nemoci?
2 Rýma
Jakou teplotu má sestřelit
3 Laryngitida
Ve kterých případech předepsané "Cefazolin" během těhotenství: 10 indikací
Image
Hlavní // Prevence

Coldrex - oficiální * návod k použití


POKYNY
na léčebné použití léčiva
(informace pro spotřebitele)

Registrační číslo:

Obchodní název: COLDREX

Forma dávkování:

Složení:

Jedna tableta obsahuje: t
Paracetamol 500 mg
Kofein 25 mg
Fenylefrin hydrochlorid 5 mg
Terpingidrata 20 mg
Vitamin C (kyselina askorbová) 30 mg

Pomocné látky: rozpustný škrob, kukuřičný škrob, mastek, kyselina stearová, povidon, sorbát draselný, laurylsulfát sodný, barvivo.

Popis: Dvouvrstvé kapsle oranžově bílé tobolky. Oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze. Na jedné straně tablety je vyraženo Coldrex.

Farmakoterapeutická skupina: t

Farmakologické vlastnosti: t

Indikace:
Tablety Coldrex poskytují úlevu od příznaků nachlazení a chřipky, jako je horečka, bolesti hlavy, zimnice, bolest v kloubech a svalech, pocit nazální kongesce, bolest v dutinách a v krku.

Kontraindikace:

Dávkování a podávání: t

Nepřekračujte specifikovanou dávku. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, i když se cítíte dobře.

Nežádoucí účinky:

Nadměrná konzumace čaje nebo kávy při užívání přípravku Coldrex může způsobit podrážděnost a nervové napětí.

Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, vyhledejte lékaře.

Předávkování:

Zvláštní pokyny:

PŘEDCHÁZENÍ TOXICKÉHO POŠKOZENÍ ŽIVOTA PARACETAMO NESMÍ KOMBINOVAT S PŘIJETÍM ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ A TAKÉ VHODNÉ PRO OSOBY NA CHRONICKÉ SPOTŘEBĚ ALKOHOLU.

Formulář vydání:

Datum vypršení platnosti:

Podmínky skladování:

Obchodní podmínky pro lékárny:

Výrobce: t

Adresa v Rusku: 119180, Moskva, Yakimanskaya Emb., 2, ZAO Glaksosmitklyayn Helsker

Návod k použití léků, analogů, recenzí

Pokyny od pills.rf

Hlavní menu

Pouze nejaktuálnější oficiální pokyny pro užívání léků! Pokyny pro drogy na našich stránkách jsou publikovány v nezměněné podobě, ve které jsou připojeny k lékům.

Tablety Coldrex®

INSTRUKCE pro lékařské použití Coldrex® (Coldrex®)

Registrační číslo: П N015713 / 01-180512
Obchodní název: Coldrex®
Mezinárodní nevlastní název nebo název seskupení: kofein + paracetamol + terpingidrát + fenylefrin + [kyselina askorbová].
Forma dávkování: tablety

Složení jedné tablety
Účinné látky:
Paracetamol 500,00 mg
Kyselina askorbová 30,00 mg
Kofein 25,00 mg
Turpingidrát 20,00 mg
Hydrochlorid fenylefrin 5,00 mg
Pomocné látky: kukuřičný škrob - 103,5 mg, předželatinovaný škrob - 30,0 mg, mastek - 12,47 mg, kyselina stearová - 6,24 mg, povidon - 4,0 mg, sorbát draselný - 0,8 mg, sodík laurylsulfát - 0,8 mg, barvivo při západu slunce žluté (E110) - 0,4 mg.

Popis
Kapsle dvouvrstvé tablety, jedna vrstva pomeranče, další vrstva bílé. Oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze. Bílá vrstva může obsahovat oranžové vměstky. Na jedné straně tablety je vyraženo Coldrex.

Farmakoterapeutická skupina
ARI a léčba „studených“ symptomů (analgetické narkotikum + psychostimulant + alfa adrenergní slída + vykašlávání + vitamín)
Kód ATX: N02BE51

Farmakologické vlastnosti

Tablety "Coldrex®" - kombinovaný lék.
Paracetamol má analgetický a antipyretický účinek, fenylefrin snižuje otok sliznic dutiny a dutin, což vede k snadnějšímu dýchání, terpinehydrát zvyšuje sekreci bronchiální žlázy, podporuje evakuaci hlenu z dýchacích cest, oslabuje reflex kašle, kofein má tonizující účinek, stejně jako srdce. vyplňuje potřebu vitamínu C v „studené“ a chřipkové.

Indikace pro použití

Tablety Coldrex® poskytují úlevu od příznaků chladu a chřipky, jako je horečka, bolest hlavy, zimnice, bolest kloubů a svalů, pocit nazální kongesce, bolest v dutinách a v hrdle.

Kontraindikace

Léčivo by nemělo být užíváno v případě přecitlivělosti na složky, které tvoří lék, v nepřítomnosti genetické glukózo-6-fosfátdehydrogenázy, při onemocněních krevního systému, při závažném poškození funkce jater nebo ledvin, thyrotoxikóze, diabetu, hypertenzi, alkoholismu; během těhotenství a kojení, stejně jako u dětí (do 6 let).
S opatrností - s glaukomem s uzavřeným úhlem, hyperplazií prostaty; vrozená hyperbilirubinémie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom), feochromocytom, vasosplastická onemocnění (Raynaudův syndrom), onemocnění kardiovaskulárního systému.

Dávkování a podávání

Uvnitř
Dospělí a děti od 12 let: jedna dávka - 2 tablety. Opakované užívání léku je možné nejdříve 4 hodiny a ne více než 4krát denně. Maximální denní dávka nesmí překročit 8 tablet. Délka léčby bez konzultace s lékařem není delší než 7 dnů.
Děti (6-12 let): jedna dávka - 1 tableta. Opakované užívání léku je možné nejdříve 4 hodiny a ne více než 4krát denně. Maximální denní dávka nesmí překročit 4 tablety. Délka léčby bez konzultace s lékařem není delší než 3 dny.

Nepodávejte lék dětem do 6 let bez konzultace s lékařem.
Nepřekračujte specifikovanou dávku.
Neužívejte souběžně s jinými látkami obsahujícími paracetamol, sympatomimetiky (např. Dekongestanty, látky potlačující chuť k jídlu, psychofarmaky podobné amfetaminům) nebo jiné prostředky ke zmírnění příznaků nachlazení a chřipky.
Je třeba se vyvarovat nadměrné konzumace kofeinu (čaje, kávy a dalších nápojů obsahujících kofein), což může přispět k rozvoji nežádoucích vedlejších účinků (viz část „Nežádoucí účinky“).
Pokud při užívání léků příznaky onemocnění přetrvávají, je nutné se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

Nežádoucí účinky jsou klasifikovány podle orgánových systémů a frekvence. Frekvence nežádoucích účinků je definována následovně: velmi často (větší nebo rovna 1/10), často (větší než nebo rovna 1/100 a menší než 1/10), někdy (větší nebo rovna 1/1000 a menší než 1/100), vzácně (vyšší než nebo rovna 1/10 000 a menší než 1/1000) a velmi vzácně (větší nebo rovna 1/100 000 a méně než 1/10
000).
V doporučených dávkách je lék obvykle dobře snášen. Při dlouhodobém užívání nad rámec doporučené dávky lze pozorovat hepatotoxické a nefrotoxické účinky. Nadměrné užívání kofeinu (čaje, kávy) během užívání přípravku Coldrex® může zvýšit projev vedlejších účinků souvisejících s kofeinem, jako je nespavost, podrážděnost, nervové napětí, bolesti hlavy, palpitace a změny v zažívacím systému.
Ze strany krvetvorných orgánů:
Velmi vzácné: trombocytopenie
Alergické reakce:
Velmi vzácné: anafylaxe, kožní vyrážka, kopřivka, alergická dermatitida, angioedém, Stevens-Johnsonův syndrom
Na části dýchacího ústrojí:
Velmi vzácné: bronchospazmus u pacientů citlivých na aspirin a jiná nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID)
Z trávicího systému:
Velmi vzácně: nevolnost, zvracení, abnormální jaterní funkce
Ze strany centrální nervové soustavy:
Velmi vzácně: podrážděnost, nervové napětí, závratě, bolesti hlavy, nespavost
Ze smyslů:
Velmi vzácně: mydriáza, akutní záchvat glaukomu ve většině případů u pacientů s glaukomem s uzavřeným úhlem
Od kardiovaskulárního systému:
Velmi vzácné: tachykardie, palpitace
Z močového systému:
Velmi vzácně: dysurie, retence moči u pacientů s obstrukcí výstupního močového měchýře s hypertrofií prostaty.
Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, vyhledejte lékaře.

Předávkování

Pokud máte podezření na předávkování, a to i při dobrém zdravotním stavu, musíte přestat užívat lék a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
Příznaky (způsobené paracetamolem): bledá kůže, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení; selhání jater, hepatonekróza (závažnost nekrózy způsobené intoxikací přímo závisí na stupni předávkování). Toxické účinky u dospělých jsou možné po užití více než 10-15 g paracetamolu: zvýšení aktivity jaterních transamináz, klinický obraz poškození jater, nastává po 1-6 dnech. Vzácně se s rychlostí blesku vyvíjí selhání jater a může být komplikováno selháním ledvin (tubulární nekróza).
Léčba: výplach žaludku s následným použitím aktivního uhlí, zavedení donorů SH-skupin prekurzorů syntézy glutathion-methioninu 8-9 hodin po předávkování a N-acetylcystein - 12 hodin.
Symptomy (způsobené kofeinem): bolest v epigastriu, zvracení, časté močení, tachykardie, arytmie, stimulace CNS (nespavost, úzkost, podrážděnost, úzkost, zvýšená neuro-reflexní vzrušivost, třes a křeče). Je však třeba mít na paměti, že výskyt klinicky významných příznaků předávkování kofeinem při užívání tohoto léku je vždy spojen se závažným poškozením jater způsobeným předávkováním paracetamolem.
Léčba: symptomatická, specifické antidotum chybí.
Symptomy (způsobené fenylefrinem): podrážděnost, bolesti hlavy, závratě, nespavost, vysoký krevní tlak, nevolnost, zvracení, podrážděnost, reflexní bradykardie. V závažných případech předávkování se mohou vyvinout halucinace, zmatenost, záchvaty, arytmie.
Léčba: symptomatická léčba s těžkou arteriální hypertenzí, použití alfa-blokátorů, jako je fentolamin.
Příznaky (způsobené kyselinou askorbovou): vysoké dávky kyseliny askorbové (více než 3000 mg) mohou způsobit dočasné osmotické průjmy a gastrointestinální poruchy, jako je nevolnost, žaludeční potíže. Projevy předávkování lze kategorizovat jako projevy závažného poškození jater v důsledku předávkování paracetamolem.
Léčba: symptomatická, nucená diuréza.
Symptomy (způsobené terpingidratem): poruchy gastrointestinálního traktu, jako je nevolnost, zvracení, bolest žaludku.
Léčba: symptomatická.

Interakce s jinými léky

Léčivo by nemělo být užíváno současně s tricyklickými antidepresivy, betablokátory a jinými antihypertenzivy, protože se zvyšuje riziko vzniku hypertenze a dalších poruch kardiovaskulárního systému. Neužívejte současně s inhibitory MAO a 14 dní po jejich zrušení, protože se zvyšuje riziko vzniku hypertenze.
Při současném užívání s digoxinem a srdečními glykosidy se může zvýšit riziko vzniku poruch srdečního rytmu nebo srdečního infarktu.
Antikoagulační účinek warfarinu a dalších kumarinů se může zvýšit při současném prodlouženém pravidelném každodenním užívání paracetamolu se zvýšeným rizikem krvácení. Nepravidelný příjem jednotlivých dávek nemá významný účinek.
Riziko hepatotoxického účinku se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů jaterních mikrozomálních enzymů.
Poraďte se se svým lékařem, pokud užíváte metoklopramid, domperidon (používaný k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo colestiramin (užívaný ke snížení cholesterolu v krvi), protože Metoklopramid a domperidon zvyšují rychlost absorpce paracetamolu a snižují hladinu colestyraminu.

Zvláštní pokyny

Před užitím přípravku Coldrex® se poraďte se svým lékařem: t
• jestliže užíváte jiné léky obsahující paracetamol, stejně jako jiná narkotická analgetika, NSAID (metamizol, kyselina acetylsalicylová, ibuprofen atd.);
• jestliže užíváte metoklopramid, domperidon (užívaný k léčbě nevolnosti a zvracení) nebo colestiramin (užívaný ke snížení cholesterolu v krvi).

PŘEDCHÁZENÍ TOXICKÉHO POŠKOZENÍ ŽIVOTA PARACETAMO NESMÍ KOMBINOVAT S PŘIJETÍM ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ A TAKÉ VHODNÉ PRO OSOBY NA CHRONICKÉ SPOTŘEBĚ ALKOHOLU.
V případě závratě při užívání léku by se neměly provádět potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují zvláštní pozornost a rychlé
reakce (řízení a jiná vozidla, práce s pohyblivými mechanismy atd.).

Formulář vydání
Prášky Na 6 nebo 12 tabletách v blistrech (PVC / hliníková fólie). 1 nebo 2 blistry (každá po 6 nebo 12 tabletách) spolu s návodem k použití se vloží do lepenkové krabice.

Datum vypršení platnosti:
4 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky skladování
Skladujte na tmavém místě při teplotě do 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Obchodní podmínky pro lékárny:
Přes přepážku.

Vyrobil
GlaxoSmith Klein Dangarvan Ltd., Irsko, Nokbrak, Dungarvan, Dungarvan, County Waterford pro GlaxoSmithClean Constumer Helsker, Spojené království, 980 Greater Europe. Zdravotnictví, Spojené království, 980 Great West Road, Brentford, Middlesex, TTZ 9GS

Zástupce v Ruské federaci / dovozci
ZAO GlaxoSmithKline Healthcare,
Rusko, 119180, Moskva, Yakimanskaya Embankment, 2
Tel.: +7 (495) 777 9850, fax: +7 (495) 777 9851/52

Coolrex

◊ Kapsule, dvouvrstvé tablety, jedna vrstva oranžové barvy, další vrstva bílé barvy; oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze; bílá vrstva může obsahovat oranžové vměstky; označeno "Coldrex" ve formě ražby na jedné straně.

Pomocné látky: kukuřičný škrob - 103,5 mg, předželatinovaný škrob - 30 mg, mastek - 12,47 mg, kyselina stearová - 6,24 mg, povidon - 4 mg, sorbát draselný - 0,8 mg, laurylsulfát sodný - 0,8 mg, barvivo při západu slunce žluté (E110) - 0,4 mg.

6 kusů - blistry (2) - kartony.
12 ks. - puchýře (1) - kartony.

Kombinovaná léčba pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, fenylefrin snižuje otok sliznic a dutin, což má za následek snazší dýchání, kofein má obecný tonizující účinek, kyselina askorbová (vitamin C) vyplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Eliminace příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou:

- bolest v kloubech a svalech;

- pocit nazální kongesce;

- Bolest v dutinách a krku.

- genetická nepřítomnost glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;

- nemoci krevního systému;

- závažné porušení jater nebo ledvin;

- současný příjem s jinými léky obsahujícími paracetamol;

- Přecitlivělost na složky, které tvoří lék.

Dospělí a děti od 12 let mají předepsané 2 karty. až 4 krát denně. Děti ve věku 6-12 let - 1 tab. až 4 krát denně.

Nepřekračujte doporučenou dávku. Lék se nedoporučuje déle než 5 dnů bez konzultace s lékařem. Pokud příznaky přetrvávají, měli byste se poradit s lékařem.

V doporučených dávkách je lék obvykle dobře snášen.

Paracetamol má vzácně vedlejší účinky.

Někdy: alergické reakce, jako jsou kožní vyrážky, kopřivka, angioedém.

Zřídka: poruchy obrazu krve.

Při dlouhodobém užívání převyšujícím doporučenou dávku může být pozorován hepatotoxický a nefrotoxický účinek.

Fenylefrin může způsobit:

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost,

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: bolesti hlavy, mírné zvýšení krevního tlaku a ve vzácných případech, srdeční tep, který projít po vysazení léku.

V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc i při dobrém zdravotním stavu.

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, srdeční arytmie. Po 1-2 dnech mohou být zjištěny známky poškození jater. V těžkých případech se vyvíjí jaterní selhání a kóma.

Léčba: Proveďte výplach žaludku během prvních 4 hodin po požití léku a poté proveďte symptomatickou léčbu. Acetylcystein je specifické antidotum pro otravu paracetamolem.

Lék by neměl být užíván současně s tricyklickými antidepresivy, betablokátory, inhibitory MAO a do 14 dnů po jejich vysazení.

Riziko hepatotoxického účinku se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů jaterních mikrozomálních enzymů.

Metoklopramid a domperidon zvyšují rychlost absorpce paracetamolu a kolestiraminu - snižuje.

Nadměrná konzumace čaje nebo kávy při užívání přípravku Coldrex může způsobit podrážděnost a nervové napětí.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, pacienti užívající Coldrex by se měli zdržet pití alkoholu. Nedoporučuje se předepisovat lék na chronický alkoholismus.

Použití v pediatrii

Bez konzultace s lékařem nelze použít přípravek pro děti do 6 let.

Coldrex tablety: návod k použití

Složení

Jedna tableta obsahuje: t

Paracetamol 500 mg

Fenylefrin hydrochlorid 5 mg terpingidrata 20 mg

Vitamin C (kyselina askorbová potažená ethylcelulózou) 30 mg Pomocné látky: rozpustný škrob, kukuřičný škrob, mastek, kyselina stearová, povidon, sorbát draselný, laurylsulfát sodný, soumrak „slunce“ - žlutý (10 110).

Popis

Farmakologický účinek

Tablety "Coldrex" - kombinovaný lék. Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, fenylefrin snižuje otok sliznic nosních dutin, což má za následek snazší dýchání, kofein má obecný tonizující účinek, kyselina askorbová (vitamin C) vyplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku. Terpingidrat posiluje vylučování bronchiálních žláz, podporuje evakuaci hlenu z dýchacích cest, oslabuje reflex kašle Údaje o sedativním účinku účinných látek nejsou k dispozici.

Farmakokinetika

Indikace pro použití

Zmírnění příznaků nachlazení a chřipky, jako je horečka, bolest hlavy, zimnice, bolest v kloubech a svalech, kongesce nosu, bolest v dutinách a v krku.

Kontraindikace

Léčivo by nemělo být užíváno současně s jinými látkami obsahujícími paracetamol, dekongestanty nebo prostředky pro léčbu nachlazení a chřipky, tricyklickými antidepresivy, beta-blokátory nebo jinými antihypertenzivy, inhibitory MAO (včetně léčby v období do 14 dnů po vysazení), sympatomimetika (např. jako látky potlačující chuť k jídlu, psychostimulanty podobné amfetaminu), v případě přecitlivělosti na složky obsažené v přípravku v nepřítomnosti genetického glukózy-6-fosfátu ehydrogenáza, při onemocněních krevního systému, při závažném poškození funkce jater nebo ledvin, kardiovaskulárních onemocněních (ischemická choroba srdce, infarkt myokardu, stenóza aorty, výrazná ateroskleróza, arytmie, dekompenzované srdeční selhání), hypertrofie nebo adenomy prostaty, uzavření úhlu a glaukom. feochromocytom, vazospastická onemocnění (například Raynaudův syndrom), tyreotoxikóza, diabetes, hypertenze, děti do 12 let, během těhotenství a kojení.

Těhotenství a kojení

Dávkování a podávání

Dospělí a děti od 12 let: v případě potřeby 1-2 tablety každých 4-6 hodin. Neužívejte více než 4 hodiny. Během 24 hodin se nedoporučuje užívat více než 8 tablet. Lék se nedoporučuje déle než 5 dnů jako anestetikum a více než 3 dny jako antipyretikum bez předpisu a pozorování lékařem. Zvýšení denní dávky léku nebo trvání léčby je možné pouze pod lékařským dohledem.

Pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.

Nepřekračujte specifikovanou dávku. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, i když se cítíte dobře.

Návod k použití COLDREX® (COLDREX®)

Držitel certifikátu registrace:

Vyrobil:

Kontaktní informace:

Forma dávkování

Forma uvolnění, balení a složení Coldrex®

Tablety tobolek, dvouvrstvé, jedna vrstva pomeranče, další vrstva bílé; oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze; bílá vrstva může obsahovat oranžové vměstky; označeno "Coldrex" ve formě ražby na jedné straně.

kyselina askorbová potažená ethylcelulózou (1,2%); toto množství zahrnuje přebytek 8 mg pro udržení množství kyseliny askorbové ve stanovených mezích po celou dobu použitelnosti.

Pomocné látky: kukuřičný škrob - 103,5 mg, předželatinovaný škrob - 30 mg, mastek - 12,47 mg, kyselina stearová - 6,24 mg, povidon - 4 mg, sorbát draselný - 0,8 mg, laurylsulfát sodný - 0,8 mg, barvivo při západu slunce žluté (E110) - 0,4 mg.

6 kusů - blistry (2) - kartony.
12 ks. - puchýře (1) - kartony.

Farmakologický účinek

Kombinovaná léčba pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění.

Paracetamol má analgetické a antipyretické účinky, fenylefrin snižuje otok sliznic a dutin, což má za následek snazší dýchání, kofein má obecný tonizující účinek, kyselina askorbová (vitamin C) vyplňuje zvýšenou potřebu vitamínu C pro nachlazení a chřipku.

Farmakokinetika

Indikace pro Coldrex ®

Eliminace příznaků nachlazení a chřipky, jako jsou:

  • vysoká teplota;
  • bolest hlavy;
  • zimnice;
  • bolest v kloubech a svalech;
  • pocit přetížení nosu;
  • bolest v dutinách a krku.

Dávkovací režim

Dospělí a děti od 12 let mají předepsané 2 karty. až 4 krát denně. Děti ve věku 6-12 let - 1 tab. až 4 krát denně.

Nepřekračujte doporučenou dávku. Lék se nedoporučuje déle než 5 dnů bez konzultace s lékařem. Pokud příznaky přetrvávají, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

V doporučených dávkách je lék obvykle dobře snášen.

Paracetamol má vzácně vedlejší účinky.

Někdy: alergické reakce, jako jsou kožní vyrážky, kopřivka, angioedém.

Zřídka: poruchy obrazu krve.

Při dlouhodobém užívání převyšujícím doporučenou dávku může být pozorován hepatotoxický a nefrotoxický účinek.

Fenylefrin může způsobit:

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost,

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: bolesti hlavy, mírné zvýšení krevního tlaku a ve vzácných případech, srdeční tep, který projít po vysazení léku.

Kontraindikace

  • genetickou nepřítomnost glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • onemocnění krevního systému;
  • těžké abnormální funkce jater nebo ledvin;
  • thyrotoxikóza;
  • diabetes;
  • arteriální hypertenze;
  • současné použití s ​​jinými léky obsahujícími paracetamol;
  • Přecitlivělost na složky, které tvoří lék.

Použití v průběhu březosti a laktace

Žádost o porušení jater

Žádost o porušení funkce ledvin

Použití u dětí

Zvláštní pokyny

Nadměrná konzumace čaje nebo kávy při užívání přípravku Coldrex® může způsobit podráždění a nervové napětí.

Aby se zabránilo toxickému poškození jater, pacienti užívající Coldrex ® by se měli zdržet užívání alkoholu. Nedoporučuje se předepisovat lék na chronický alkoholismus.

Použití v pediatrii

Bez konzultace s lékařem nelze použít přípravek pro děti do 6 let.

Předávkování

V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc i při dobrém zdravotním stavu.

Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení, bledost kůže, srdeční arytmie. Po 1-2 dnech mohou být zjištěny známky poškození jater. V těžkých případech se vyvíjí jaterní selhání a kóma.

Léčba: Proveďte výplach žaludku během prvních 4 hodin po požití léku a poté proveďte symptomatickou léčbu. Acetylcystein je specifické antidotum pro otravu paracetamolem.

Lékové interakce

Lék by neměl být užíván současně s tricyklickými antidepresivy, betablokátory, inhibitory MAO a do 14 dnů po jejich vysazení.

Riziko hepatotoxického účinku se zvyšuje při užívání barbiturátů, difeninu, karbamazepinu, rifampicinu, zidovudinu a dalších induktorů jaterních mikrozomálních enzymů.

Metoklopramid a domperidon zvyšují rychlost absorpce paracetamolu a kolestiraminu - snižuje.

Podmínky skladování Coldrex ®

Přípravek by měl být skladován na suchém místě nepřístupném dětem.

Coldrex Hotrem Návod k použití prášku

Každý z nás se alespoň jednou v životě potýkal s chladem. Horečka, ucpaný nos, bolest hlavy a další nepříjemné symptomy se někdy dostanou tak nepříjemně, že se jich chcete co nejdříve zbavit.

Říká se, že se musíte vypořádat s příčinou, a ne léčit příznaky. Léčba viru však obvykle trvá nejméně týden a chci se zabývat jeho strašnými příznaky právě teď. Co dělat v tomto případě? Koupit antibiotika? A co když není čas navštívit lékaře?

"Coldrex" (recenze, které jsou docela dobré) - lék, který pomáhá tělu vypořádat se s příznaky chřipky a nachlazení, a to:

  • snižuje horečku;
  • eliminuje bolesti hlavy, bolesti kloubů a svalů;
  • eliminuje nazální kongesci;
  • odstraňuje bolest v krku.

"Coldrex", jehož cena se pohybuje od 150 rublů pro tablety na 300 rublů pro pytle s práškem, lze nalézt v téměř každé lékárně v každém městě v Rusku. Lék lze koupit bez lékařského předpisu.

Po první dávce nezpůsobuje ospalost a odstraňuje symptomy.

Trochu o výrobci

„Coldrex“ (recenze o něm budeme přezkoumávat o něco později) je produktem světoznámé farmaceutické společnosti „GlaxoSmithKline“. Vznikla v roce 2001 a dnes tvoří téměř 6% světového farmaceutického trhu.

Sídlo společnosti se nachází ve Velké Británii, ale GlaxoSmithKline má pobočky ve 114 zemích po celém světě, s 24 laboratořemi a 78 továrnami. Produkty GSK jsou distribuovány ve více než 150 zemích po celém světě.

Jak si vybrat ten správný produkt pro vás?

Existuje několik variant Coldrexu. Jejich složení je zanedbatelné, ale stále odlišné. Léčivo je dostupné v tabletách nebo v prášku pro přípravu roztoku. Níže naleznete podrobný popis jednotlivých druhů.

Znamená "Coldrex." Prášky

Tato forma léčiva je k dispozici ve formě dvouvrstvých tablet tobolek, jedné oranžově zbarvené vrstvy, druhé bílé. Na jedné straně tablety byl nahrazen nápis "Coldrex". Složení jedné tablety je následující: t

  • 500 mg paracetamolu;
  • 30 mg kyseliny askorbové;
  • 25 mg kofeinu;
  • 20 mg terpinehydrátu;
  • 5 mg fenylefrin hydrochloridu.

Tableta obsahuje také některé pomocné látky: t

  • 103,5 mg kukuřičného škrobu;
  • 30 mg předželatinovaného škrobu;
  • 12,47 mg talku;
  • 6,24 mg kyseliny stearové;
  • 4 mg povidonu;
  • 0,8 mg sorbátu draselného;
  • 0,8 mg laurylsulfátu sodného;
  • 0,4 mg barviva E110 (při západu slunce žlutá).

Na základě složení tablet lze konstatovat, že účinek jedné tablety je o něco slabší (menší množství aktivní složky paracetamolu) než přípravek Coldrex (prášek).

Níže jsou uvedeny pokyny pro používání tablet Coldrex.

Navržena taková forma pro orální podání. Pro dospělé a děti starší 12 let se doporučuje užívat dvě tablety ne více než 4krát denně. Kromě toho, mezi recepce by měla trvat asi 4 hodiny. Celkový počet tablet denně nesmí překročit 8 kusů.

U dětí ve věku od 6 do 12 let se doporučuje užívat jednu tabletu nejvýše 4krát denně. Celková částka za den není větší než 4.

Děti do 6 let nemohou užívat tento lék bez doporučení lékaře.

Rovněž se nedoporučuje překročit denní dávku a užívat Coldrex s jinými léky (viz bod „Interakce s jinými léky“). Po celou dobu léčby se vyhněte konzumaci kofeinu, protože to může vést k nežádoucím vedlejším účinkům léku (viz část „Nežádoucí účinky“).

Pokud po léčbě přetrvávají symptomy, měli byste kontaktovat terapeuta.

Lék "Coldrex (prášek) MaksGripp"

Coldrex MaxGripp je práškový produkt, který se používá k přípravě roztoku. Je to světle žlutý prášek s vůní citronu. Rozpouští se v horké vodě a tvoří zakalený nažloutlý roztok bez pěny, také s vůní citronu. Určeno pro orální podání.

"Coldrex" - pytle (po 5 g) se skládají z:

  • 1000 mg paracetamolu;
  • 40 mg kyseliny askorbové;
  • 10 mg fenylefrin hydrochloridu;
  • 3725 mg sacharózy;
  • 680 mg kyseliny citrónové;
  • 430 mg citrátu sodného;
  • 200 mg kukuřičného škrobu;
  • 200 mg citronové příchuti;
  • 79 mg cyklamátu sodného;
  • 54 mg sacharinátu sodného;
  • 7 mg barviva E100 (kurkumin);
  • 2 mg koloidního oxidu křemičitého.

Jak jste si všimli, Coldrex MaxGripp nemá žádný kofein. Nicméně, přítomnost sacharózy v něm naznačuje, že pokud máte cukrovku, intoleranci fruktózy nebo podobné nemoci, pak byste měli upustit od používání tohoto léku.

Zvažovali jsme tedy složení přípravku "Coldrex" (prášek). Pokyny pro použití nástroje jsou uvedeny níže.

Pro přípravu roztoku musíte rozpustit obsah jednoho sáčku v půl šálku horké vody. V případě potřeby přidejte studenou vodu a cukr podle chuti.

Lék je určen pouze pro dospělé.

Maximální denní dávka je 4 sáčky s intervalem 4 hodiny mezi jednotlivými podáními.

Nedoporučuje se pokračovat v léčbě déle než 5 dnů. Pokud během této doby příznaky neprojdou, měli byste se poradit s lékařem.

Lék "Coldrex (prášek) HotRem"

Prostředky "Coldrex HotRem" se liší od léku "MaxGripp" pouze v tom, že množství hlavní účinné látky (paracetamol) v ní je o něco menší. V opačném případě se jedná o stejný lék v práškové formě, pomocí kterého je připraven perorální roztok.

Věnujte pozornost tomu, jaké typy má tato rodina Coldrex: citron a med, jen citron, av některých zemích existuje mnoho dalších odrůd, které bohužel nejsou v Rusku příliš běžné. Podíváme se blíže na „HotRem. Citron a HotRem. Citron a med.

Každý paket Coldrex HotRem. Citron se skládá z:

  • 750 mg paracetamolu;
  • 10 mg fenylefrin hydrochloridu;
  • 60 mg kyseliny askorbové;
  • 600 mg kyseliny citrónové;
  • 40 mg sacharinátu sodného;
  • 500 mg citrátu sodného;
  • 50 mg citronového tetraromu 100%;
  • 83,33 mg citronové příchuti;
  • 0,75 mg žlutého barviva chinolinu (E104);
  • 2904,42 mg sacharózy.

Zkoumali jsme složení Coldrex HotRem. Pokyny pro použití tohoto nástroje jsou popsány níže.

Obsah sáčku musí být rozpuštěn v půl šálku horké vody (ale ne vroucí vody). Můžete přidat cukr k chuti nebo zředit roztok studenou vodou.

Tento nástroj se nedoporučuje pro děti do 6 let. Děti od 6 do 12 let mohou užívat lék "Coldrex" ne více než 3x denně v jednom sáčku. Dospělí - ne více než 4 krát v jednom sáčku.

Znamená "citron a med." Coldrex HotRem “, jehož návod k použití je stejný jako instrukce pro citrón, ve skutečnosti se od něj neliší.

Složení jednoho sáčku (5 g):

  • 750 mg paracetamolu;
  • 10 mg fenylefrin hydrochloridu;
  • 60 mg kyseliny askorbové;
  • 600 mg kyseliny citrónové;
  • 10 mg sacharinátu sodného;
  • 500 mg citrátu sodného;
  • 100 mg citronové příchutě PHS-163671;
  • 75 mg medové příchutě PFW-050860;
  • 125 mg medové příchutě Felton F7624P;
  • 50 mg barvivového karamelu 626;
  • 200 mg kukuřičného škrobu;
  • 50 mg aspartamu;
  • 2468,50 mg sacharózy.

Jak vidíte, účinné látky jsou stejné a ve stejném množství, takže tyto druhy působí v těle stejným způsobem. Rozdíl je pouze v počtu chutí a barev. Mimochodem, v přípravě „Coldrex. Citron a med "skutečného medu, nebo alespoň jeho extrakt, ne. Existují pouze medové příchutě.

Lék "Coldrex (prášek) Junior"

Určeno pro děti od 6 do 12 let. Je také k dispozici ve formě světle žlutého prášku, se kterým je třeba připravit roztok.

Složení jednoho sáčku léku "Coldrex Junior":

  • 300 mg paracetamolu;
  • 5 mg fenylefrin hydrochloridu;
  • 20 mg kyseliny askorbové;
  • 21,5 mg sacharinátu sodného;
  • 31, 5 mg cyklamátu sodného;
  • 340 mg kyseliny citrónové;
  • 215 mg citrátu sodného;
  • 100 mg kukuřičného škrobu;
  • 1862,5 mg sacharózy;
  • 100 mg citronové příchuti;
  • 3,5 mg barviva kurkumin E100;
  • 1 mg koloidního oxidu křemičitého.

Jak jste si všimli, jiné produkty v této sérii obsahují více paracetamolu než přípravek Coldrex (prášek). Návod k použití tohoto nástroje je uveden níže.

Obsah sáčku se rozpustí v půl hrnku (125 ml) teplé vody. V případě potřeby zřeďte studenou vodou, přidejte cukr.

Doporučuje se použít jeden sáček 4krát denně. Pokračujte v léčbě po dobu nejvýše 5 dnů.

Interakce znamená "Coldrex" s jinými léky

Pro zjednodušení si zapište interakci každé účinné látky s jinými léky.

Hlavní účinná složka je schopna zvýšit účinek nepřímých antikoagulancií (inhibitory prothrombinu v játrech jsou Warfarin, Dicoumarin, Cincumar a další), což významně zvyšuje riziko krvácení. Tento účinek je pozorován pouze při opakovaném použití.

Současné použití mikrozomálních induktorů oxidativních enzymů v játrech (např. Difenin, karbamazepin, rifampicin, fenytoin, zidovuin, barbituráty, tricyklická antidepresiva) s paracetamolem zvyšuje riziko hepatoxického účinku.

Paracetamol také snižuje účinnost diuretik a zvyšuje účinky etanolu, sedativ, inhibitorů MAO.

Vede ke zvýšení krevního tlaku při současném užívání inhibitorů MAO. Snižuje účinnost antihypertenziv, může zvýšit riziko vzniku hypertenze, stejně jako poruchy kardiovaskulárního systému.

Při užívání společně s halotanem zvyšuje riziko komorových arytmií.

Různé antipsychotika, antidepresiva, fenothiazinové deriváty, při užívání s lékem vedou k retenci moči, zácpě, sucho v ústech.

Při interakci se sulfonamidy nebo salicyláty je schopen zpomalit vylučování kyselin ledvinami. Při užívání s léky, které mají alkalickou reakci, zvyšuje rychlost jejich eliminace.

Lék se nedoporučuje, aby se současně s jinými paratsetamolsoderzhaschimi léky, jakož i jiné non-narkotických analgetik, kyselina acetylsalicylová, Metamizol, sodný, ibuprofen, barbituráty, rifamptsinom, antiepileptik, chloramfenikol, snižující překrvení, látky, které potlačují chuť k jídlu, a dalších léků ke zmírnění příznaků chřipky a nachlazení.

Coldrex také může zkreslit výsledky některých laboratorních testů a stojí za to informovat svého lékaře, že se podrobujete léčbě.

V žádném případě nesmí být paracetamol konzumován s alkoholickými nápoji, protože to vede k toxickému poškození jater!

Kontraindikace

Všechny odrůdy Coldrexu (práškové sáčky nebo tablety) mají stejné kontraindikace. Coldrex byste tedy neměli užívat, pokud: t

  • máte zvýšenou citlivost na kteroukoli složku léčiva;
  • máte poškození ledvin nebo jater (dokonce mírně výrazné);
  • jste osoba s nadměrnou aktivitou štítné žlázy (hypertyreóza nebo thyrotoxikóza);
  • máte cukrovku nebo máte vrozené poruchy související s absorpcí cukru (výrobek obsahuje cukr!);
  • máte srdeční onemocnění (akutní infarkt myokardu, tachyarytmie, aortální stenóza);
  • užíváte jakékoli tricyklické antidepresiva, beta-blokátory, inhibitory MAO nebo jste přestali užívat před 14 dny;
  • máte hypertenzi;
  • užíváte jiné léky obsahující paracetamol;
  • máte adenóm prostaty;
  • jste mladší než 12 let;
  • máte intoleranci fruktózy, nedostatek sacharózy (izomaltáza) nebo máte glukózo-galaktózovou malabsorpci.

Lék může být užíván při dodržení opatrnosti, pokud máte:

  • genetický nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • benigní hyperbilirubinémie;
  • feochromocytom;
  • vazospastické onemocnění (Raynaudův syndrom);
  • nemoci kardiovaskulárního systému.

Pokud máte výše uvedené nemoci, musíte se před užitím přípravku Coldrex poradit se svým lékařem.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, doporučuje se také poradit se s lékařem.

Vedlejší účinky

Pro pohodlí jsou vedlejší účinky také klasifikovány účinnými látkami, které je způsobují, a orgánovými systémy.

Velmi vzácně způsobuje nežádoucí účinky.

  • Alergické reakce: mohou způsobit anafylaktický šok, kožní vyrážku, angioedém, kopřivku, Stevens-Johnsonův syndrom.
  • Respirační systém: Velmi vzácně se bronchospasmus vyskytuje u pacientů se zvýšenou citlivostí na kyselinu acetylsalicylovou a další NSAID.
  • Játra a žlučové cesty: abnormální jaterní funkce jsou poměrně vzácné.
  • Hematopoetické orgány: mohou způsobit leukopenii, trombocytopenii nebo agranulocytózu (velmi vzácně).

Často má vedlejší účinky.

  • Nervový systém: často po užívání léku se mohou objevit bolesti hlavy, nespavost, závratě, podrážděnost.
  • Kardiovaskulární systém: tachykardie se zřídka vyvíjí. Častějším vedlejším účinkem je zvýšení krevního tlaku.
  • Trávicí systém: často fenylefrin způsobuje nevolnost, zvracení.
  • Smyslové orgány: můžete si všimnout expanze žáků (mydriáza).
  • Alergické reakce: kopřivka, kožní vyrážka, alergická dermatitida - vzácné vedlejší účinky fenylfrinu.

Může způsobit kožní vyrážku nebo hyperémii, podráždění sliznice gastrointestinálního traktu.

Vezměte prosím na vědomí, že v případě jakýchkoli nežádoucích účinků byste se měli neprodleně poradit s lékařem a v žádném případě byste je neměli léčit sami.

Pokud si všimnete jiných nežádoucích účinků, které nejsou popsány výše, informujte o tom svého lékaře.

Předávkování

Pokud víte jistě, že jste použili větší množství léku, než potřebujete, ale nejsou žádné příznaky předávkování, stále potřebujete vyhledat lékařskou pomoc, protože existuje riziko opožděného poškození jater.

Podrobně tedy popisujeme symptomy předávkování každou účinnou látkou ze složení léčiva a jejich léčby.

  • během prvních 24 hodin se může objevit bledost kůže, nevolnost, zvracení, chuť k jídlu, bolest břicha;
  • po 12-48 hodinách může být pociťována abnormální funkce jater.

Při podávání více než 10 g paracetamolu se objeví zvýšená aktivita „jaterních“ transamináz. Když se otrava paracetamolem vyvíjí závažné jaterní selhání, které vede k jaterní encefalopatii a dokonce i kómatu nebo smrti.

  • během první hodiny se doporučuje užívat několik tablet aktivního uhlí a okamžitě se poradit s lékařem. Další self-léčba nestojí za to.

Příznaky předávkování jsou podobné jeho vedlejším účinkům:

  • především závratě, bolesti hlavy, nespavost, zvýšený krevní tlak, nevolnost, zvracení;
  • v těžkých případech mohou být halucinace, křeče, arytmie.

Nezávisle léčit předávkování fenylefrin nemůže.

V množství vyšším než 3000 mg způsobuje osmotický průjem, poruchy gastrointestinálního traktu - nepohodlí v žaludku, nevolnost, zvracení. Pokud zaznamenáte tyto příznaky, okamžitě vyhledejte lékaře.

Drog "Coldrex": recenze

Na začátku článku bylo řečeno, že recenze o nástroji Coldrex jsou docela dobré.

To je pravda, více než polovina lidí, kteří tento lék užívají, o tom mluvila pozitivně.

Existují však i negativní stránky:

  • obrovské množství vedlejších účinků;
  • vysoké náklady;
  • příliš mnoho paracetamolu.

To vše již bylo zmíněno v článku, ale mělo by být ještě jednou zdůrazněno, že existuje nějaká nevýhoda jakéhokoliv léku.

Má mnohem více výhod:

  • vyrovná se s příznaky chřipky a nachlazení;
  • má příjemnou chuť;
  • může mít děti i dospělé;
  • tablety významně zjednodušují proces ošetření (některé chuti takových roztoků jsou nepříjemné);
  • lék má několik chutí;
  • vhodné balení.

Některé analogy léku "Coldrex"

Bohužel, náklady na tento nástroj jsou poměrně vysoké, takže někteří lidé hledají kvalitní protějšky.

A skutečně, tam jsou některé produkty, které se neliší ve složení a jsou mnohem levnější než Coldrex. Tyto analogy jsou následující:

  • Theraflu prášek. To je přibližně ve stejné cenové kategorii s Coldrex. Složení je stejné.
  • Droga "Maksikold". Absolutně podobné složení a jeho cena nepřekračuje 150 rublů, což je řádově nižší než cena léků Coldrex nebo TeraFlu.
  • Prostředky "Flukodeks-S". Stejné složení, rozumná cena - asi 80 rublů.
  • Prášek "studený". Další nástroj, podobný ve složení, ale s mnohem nižší cenou. Lék lze koupit za pouhých 70 rublů.
  • Znamená "Influnorm." Jeho cena je asi 100 rublů a jeho složení je totožné se složením přípravku Coldrex.

Pro více informací kontaktujte jakoukoli lékárnu ve vašem městě. Není nutné kupovat lék "Coldrex". Jeho analogy jsou také velmi účinné.

Možná vám lékárník v lékárně řekne všechny prostředky, které nejsou uvedeny výše.

Takže, v tomto článku jsme se podívali na Coldrex: recenze, složení, způsob použití, vedlejší účinky, předávkování a další funkce.

Pamatujte, že žádný lék není tak bezpečný, jak se zdá. Přípravek „Coldrex“ (prášek a tablety), návod k použití, o němž jsme dnes uvažovali, také není bezpečný.

Příprava: COLDREX ® HotRem
Účinná látka: kyselina askorbová, paracetamol, fenylefrin
Kód ATX: N02BE51
KFG: Lék pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění
Reg. Číslo: P # 016305/01
Datum registrace: 03.06.05
Vlastník reg. ID: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare

FORMULÁŘ PRO DÁVKOVÁNÍ, SLOŽENÍ A BALENÍ

? Prášek pro přípravu roztoku pro požití je krystalický, od světle žluté až žluté, s charakteristickou vůní citronu, prášek se rozpouští v horké vodě za vzniku žlutého roztoku s charakteristickou vůní citronu.

Coldrex - oficiální * návod k použití

POKYNY
na léčebné použití léčiva
(informace pro spotřebitele)

Registrační číslo:

Obchodní název: COLDREX

Forma dávkování:

Složení:

Jedna tableta obsahuje: t
Paracetamol 500 mg
Kofein 25 mg
Fenylefrin hydrochlorid 5 mg
Terpingidrata 20 mg
Vitamin C (kyselina askorbová) 30 mg

Pomocné látky: rozpustný škrob, kukuřičný škrob, mastek, kyselina stearová, povidon, sorbát draselný, laurylsulfát sodný, barvivo.

Popis: Dvouvrstvé kapsle oranžově bílé tobolky. Oranžová vrstva může obsahovat bílé inkluze. Na jedné straně tablety je vyraženo Coldrex.

Farmakoterapeutická skupina: t

Farmakologické vlastnosti: t

Indikace:
Tablety Coldrex poskytují úlevu od příznaků nachlazení a chřipky, jako je horečka, bolesti hlavy, zimnice, bolest v kloubech a svalech, pocit nazální kongesce, bolest v dutinách a v krku.

Kontraindikace:

Dávkování a podávání: t

Nepřekračujte specifikovanou dávku. V případě předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, i když se cítíte dobře.

Nežádoucí účinky:

Nadměrná konzumace čaje nebo kávy při užívání přípravku Coldrex může způsobit podrážděnost a nervové napětí.

Pokud se objeví jakékoli nežádoucí účinky, vyhledejte lékaře.

Předávkování:

Zvláštní pokyny:

PŘEDCHÁZENÍ TOXICKÉHO POŠKOZENÍ ŽIVOTA PARACETAMO NESMÍ KOMBINOVAT S PŘIJETÍM ALKOHOLICKÝCH NÁPOJŮ A TAKÉ VHODNÉ PRO OSOBY NA CHRONICKÉ SPOTŘEBĚ ALKOHOLU.

Formulář vydání:

Datum vypršení platnosti:

Podmínky skladování:

Obchodní podmínky pro lékárny:

Výrobce: t

Adresa v Rusku: 119180, Moskva, Yakimanskaya Emb., 2, ZAO Glaksosmitklyayn Helsker

Coldrex: návod k použití

Léčivo Coldrex patří do klinické farmakologické skupiny léčiv pro symptomatickou léčbu akutních respiračních onemocnění. Terapeutický účinek léku je způsoben vlivem několika účinných látek, které tvoří jeho složení.

Forma uvolnění a složení

Coldrex je dostupný v práškové formě pro přípravu perorálního roztoku. Existují 2 typy léků - Coldrex Hotrem a Coldrex Maxgripp, které se liší v různých dávkách hlavních účinných látek:

  • Paracetamol - 1 g v Maxgrippu a 750 mg v Hotremu.
  • Fenylefrin hydrochlorid - 10 mg v obou typech léčiva.
  • Kyselina askorbová - 40 mg v přípravku Maxgripp a 60 mg v přípravku Hotrem.

Součástí přípravku jsou také pomocné složky, které zahrnují:

  • Kyselina citrónová.
  • Sacharóza.
  • Cyklamant sodný.
  • Sacharinát sodný.
  • Koloidní oxid křemičitý.
  • Kukuřičný škrob
  • Barviva a příchutě.

Prášek Coldrex Maxgripp a Hotrem je ve speciálním vaku s odpovídajícím obsahem účinných látek. Balení obsahuje 5 nebo 10 vícevrstvých sáčků a návod k použití léčiva.

Farmakologický účinek

Terapeutický účinek přípravku Coldrex je způsoben účinkem jeho účinných látek:

  • Paracetamol - zástupce skupiny léčiv nesteroidních protizánětlivých léčiv. Má antipyretický a analgetický účinek.
  • Fenylefrin - označuje sympatomimetika, zužuje cévy submukózní vrstvy horních cest dýchacích, čímž snižuje jejich otok, pocit pálení a svědění.
  • Kyselina askorbová - vitamin C, stimuluje funkční aktivitu imunitního systému, má mírnou antivirovou aktivitu, zejména v počátečních stadiích akutní respirační virové patologie.

Údaje o absorpci, distribuci, metabolismu a vylučování účinných látek nejsou uvedeny.

Indikace pro použití

Lék se používá pro symptomatickou léčbu (snížení symptomů) akutní respirační infekce, která zahrnuje horečku, kongesci nosu a otoky vedlejších nosních dutin, bolestivé svaly a klouby, bolesti hlavy.

Kontraindikace

Prášek Coldrex Hotrem a Maxgripp je kontraindikován za určitých patologických a fyziologických podmínek těla, mezi které patří:

  • Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.
  • Závažná patologie jater nebo ledvin, doprovázená výrazným snížením funkční aktivity orgánů.
  • Patologie krevních a krevních systémů.
  • Tyreotoxikóza je výrazný patologický nárůst funkční aktivity štítné žlázy.
  • Arteriální hypertenze - zvýšený krevní tlak.
  • Závažná patologie srdce - stenóza (zúžení) otvoru aorty, infarkt myokardu (smrt srdečního svalu), tachyarytmie (výrazné zvýšení tepové frekvence a poruchy rytmu srdečního rytmu).
  • Glaukom s uzavřeným úhlem, který je charakterizován zvýšeným nitroočním tlakem.
  • Benigní hyperplazie (adenom) prostaty.
  • Diabetes mellitus je porušením metabolismu sacharidů se zvýšením hladiny cukru v krvi.
  • Paralelní podávání léků farmakologické skupiny, beta-blokátorů, antidepresiv, inhibitorů monoaminooxidázy, stejně jako období 14 dnů po jejich vysazení.
  • Těhotenství a kojení.
  • Děti do 18 let (pro Coldrex Maxgripp) nebo do 12 let (pro Coldrex Hotrem).

S opatrností se lék používá k vrozené hyperbilirubinemii (zvýšené hladiny bilirubinu v krvi). Než začnete užívat lék, ujistěte se, že neexistují žádné kontraindikace.

Dávkování a podávání

Lék Coldrex se užívá perorálně, po předběžném rozpuštění prášku v teplé čisté vodě. Přípravek Coldrex Maxgripp se používá pro dospělé s 1-2 sáčky každých 4-6 hodin. Pro děti starší 12 let aplikuje Coldrex Hotrem 1 sáček každých 4-6 hodin. Maximální doba trvání léku je 5 dnů.

Vedlejší účinky

Příjem prášku Coldrex Hotrem nebo Maxgripp může vést k rozvoji nežádoucích účinků různých orgánů a systémů:

  • Trávicí systém - nevolnost, zvracení, bolest žaludku.
  • Nervový systém - bolest hlavy, nervové napětí, podrážděnost, poruchy spánku.
  • Krevní a červená kostní dřeň - anémie (anémie), snížení počtu krevních destiček v krvi (trombocytopenie).
  • Kardiovaskulární systém - zvýšený systémový arteriální tlak, palpitace.

Při dlouhodobém užívání léku může dojít k poškození jater a ledvin, stejně jako ke zvýšení hladiny draslíku v krvi v důsledku vystavení působení kyseliny askorbové. V případě vzniku příznaků negativních reakcí po užití léku je nutné jeho užívání zastavit a poradit se s lékařem.

Zvláštní pokyny

Předtím, než začnete užívat prášek Coldrex Hotrem nebo Maxgripp, je důležité si pečlivě přečíst návod na užívání léku. Existuje několik specifických indikací týkajících se podávání, které zahrnují:

  • Délka trvání léčby by neměla překročit 5 dnů.
  • Lék lze použít pouze v doporučených terapeutických dávkách.
  • Během léčby byste měli odmítnout užívat alkohol.
  • V případě souběžného užívání léčiv z jiných skupin léčiv je třeba upozornit ošetřujícího lékaře, protože lékové interakce se mohou často vyvíjet.
  • Léčivo nemá přímý vliv na funkční aktivitu struktur centrálního nervového systému, jeho schopnost koncentrace a rychlost psychomotorických reakcí.

V síti lékáren se Coldrex Hotrem a Maxgripp prášek prodávají bez lékařského předpisu. Pokud máte pochybnosti o příjmu léku, měli byste se poradit se svým lékařem.

Předávkování

Významný přebytek doporučené terapeutické dávky může vést k rozvoji bledosti kůže, nevolnosti, zvracení, nechutenství, až do úplné absence (anorexie), nekrózy (smrti) jaterních buněk. Těžké předávkování vede k masivní nekróze jater v rozporu s jeho funkční aktivitou a vývojem jaterní kómy. Léčba předávkování zahrnuje mytí žaludku, střev, odebrání intestinálních sorbentů (aktivní uhlí) a také provádění symptomatické terapie. Acetylcystein je specifické antidotum pro paracetamol.

Analogy Coldrexu

Pro účinné látky a léčebný účinek podobný Coldrex Hotrem a Maksgripp jsou léky Ajikold, Antigrippin, Maksikold.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na suchém místě, které je pro děti nepřístupné při teplotě vzduchu vyšší než + 25 ° C. Doba použitelnosti je 3 roky od data výroby.

Coldrex Hotrem a Coldrex Maxgripp cena

Průměrná cena 10 pytlů Coldrex Hotrem v lékárnách v Moskvě je 308 rublů, pro Coldrex Maksgripp je to asi 348 rublů.

Top