Kategorie

Populární Příspěvky

1 Kašel
Je možné inhalovat nebulizátor s bolestmi v krku?
2 Kašel
Jodinol, jak se vzít
3 Rýma
Teplota v dětském věku nezmizí: první pomoc doma
Image
Hlavní // Laryngitida

Bolesti hlavy niz: účelnost aplikace a závěry


Droga "Nise" - zástupce skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID). Inhibitor cyklooxygenázy (COX) - enzym, který podporuje rozvoj zánětu, horečky a bolesti různé lokalizace. Poskytuje rychle působící účinek, který je zvláště důležitý pro těžké bolesti hlavy.

Složení a formy uvolnění

Při užívání jako pilulky se maximální sérová koncentrace objeví po 2 hodinách od doby použití. Vylučuje se močovým systémem a žlučovými cestami.

K dispozici v několika dávkových formách:

  • Tablety pro perorální podání: 0,1 g nimesulidu (v rozpustných formách 0,05 g), celulózy, škrobu, stopových prvků (vápník, hořčík, sodík, křemík), sladidlo aspartam.
  • Suspenze: 0,05 g nimesulidu, sacharózy, sorbitolu, gumy, kyseliny citrónové, glycerolu, vody.
  • Gel pro topické podání: 0,01 g C13H12N2O5S na 1 g produktu, propylenglykol, makrogol, isopropanol, thimerosal, draslík, voda.

Nise selektivně inhibuje syntézu enzymu COX-2 (výsledek rozkladu kyseliny arachidonové), blokuje jeho působení v místě zánětu, snižuje závažnost patologických reakcí (edém, zánět, syndrom bolesti).

Jaké typy bolesti hlavy pomáhají

Vypnuto napětí

Vyskytuje se v důsledku dlouhodobého psycho-emocionálního nebo svalového napětí. Charakteristické pro mladší generaci.

Pro úlevu od tenzní bolesti hlavy (HDN) se používají nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), zejména: ibuprofen, nimesil, ketoprofen atd.

Účinnost nayz se odhaduje jako vysoká - rychle odstraňuje bolest.

Migréna

S migrénou dochází k silné bolesti, především na jedné straně, s přidruženými příznaky: světlo a strach ze strachu.

V této situaci používejte také NSAID, nejčastěji paracetamol nebo citramon. Ale s záchvaty migrény, léky, které ovlivňují cévní tonus mozku, mají lepší práci.

Nise s touto patologií je neúčinná.

Se zimou a chřipkou

Na pozadí rozvoje intoxikace roste tlak v cévách, což způsobuje vznik bolesti hlavy. Pro léčbu používejte antipyretika.

Paracetamol je zde účinnější, protože má silný antipyretický účinek. Nejúčinnější léčiva jsou následující: ibuprofen, nimesil, nise.

Se zvýšeným tlakem

Pozor! Při vysokém krevním tlaku (BP) v cévách by mělo být užívání naiz omezeno.

Lék může ještě více zvýšit krevní tlak. Přispívá také k mírnému opuchnutí, které negativně ovlivňuje cévní tonus.

V této situaci budou antihypertenzní (hypotenzní) léky účinnější.

Kocovina

Intoxikace s alkoholem obsahující nápoje často způsobuje bolesti hlavy. Kromě toho jsou postiženy hepatocyty (jaterní buňky).

Indikace pro použití

Nise je silný lék, takže může být užíván pouze tehdy, je-li indikován:

  • bolest různých etiologií;
  • onemocnění kloubů (revmatoidní, psoriatické a dnavé klouby, ankylozující spondylitida, osteochondróza, osteoartritida, lumboischie);
  • zánětlivé procesy.

Jak správně postupovat

    1. Chcete-li se zbavit bolesti hlavy, doporučuje se užívat tabletu 1 tabletu (0,1 g) dvakrát denně před jídlem s velkým množstvím vody. Maximální přípustná denní dávka: 0,4 g.
  1. Pro rozpustnou formu anestetika: 1 tableta (0,05 g nimesulidu) musí být rozpuštěna v 1 lžičce. a před jídlem vypijte roztok.
  2. Suspenze se obvykle předepisují dětem mladším 12 let.
  3. Při použití gelu je nutné vyčistit a vysušit povrch pro kreslení. Vytlačte asi 3 cm prostředků, položte na bolestivé místo, bez tření, 3-4 krát denně.

Doba trvání akce - až 12 hodin. Přesná čísla však závisí na individuálních vlastnostech organismu.

Co dělat, když to nepomůže

V některých patologiích je kontraindikován a je zcela očekáváno, že z jeho použití nebude žádný výsledek.

Chcete-li zjistit přesnou příčinu neúčinnosti léku, musíte navštívit lékaře. Stanoví genezi syndromu bolesti a vybere vhodnější léčbu.

Je možné dát dítě

Nise se používá k léčbě bolesti u dětí starších 2 let. Předepsat lék v suspenzi, což značně usnadňuje jeho příjem.

Dítě starší než 3 roky je schopno užívat rozpustné tablety a více než 12 let staré - běžné tablety v dávce 0,1 g perorálně.

Může být těhotná a kojící

Pro starší osoby

Ve věku 60 let byste měli brát opatrně pod dohledem odborníka.

Je to způsobeno častou přítomností současných patologií a potřebou užívat jiné léky, což může vést k nežádoucím vedlejším účinkům.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Pro kontraindikace patří:

  • onemocnění gastrointestinálního traktu v akutní fázi;
  • krvácení do zažívacího traktu;
  • abnormální jaterní funkce;
  • chronické kožní onemocnění;
  • bronchiální astma;
  • poranění, epiteliální abraze;
  • věk do 2 let;
  • přecitlivělost na léčivo;
  • těhotenství;
  • aspirin triády (intolerance aspirinu, nosní polypy a bronchiální astma).

Při užívání: t

  1. Trávicí orgány: dyspeptické symptomy (nevolnost, zvracení, průjem, nepohodlí a bolest v epigastriu), hepatitida vyvolaná léky, zvýšené hladiny jaterních enzymů.
  2. Centrální nervový systém (CNS): bolesti hlavy, závratě.
  3. Hematopoetický systém: inhibice tří výhonků krve: erytrocytů, leukocytů a krevních destiček.
  4. Alergické projevy: bronchospasmus, anafylaktický šok; lokální projevy (deskvamace, kopřivka, svědění).
  5. Ostatní: edém, prodloužení doby srážení krve, hematurie (přítomnost krve v moči nad fyziologickou normou).

Negativní interakce s alkoholem

Nise ovlivňuje játra, je pro ni toxický. Protože v tomto orgánu dochází k jeho hlavnímu metabolismu. Alkohol také negativně ovlivňuje játra, ledviny, gastrointestinální trakt, centrální nervový systém.

  • Společná recepce vede ke zvýšení zátěže jater, což v budoucnu ohrožuje vážné onemocnění.
  • Orgány trávicího systému trpí: sliznice je podrážděná, dochází k dyspeptickým příznakům, zvyšuje se riziko otravy.
  • Alkohol přispívá k dilataci (expanzi) cév. Nise zase zpomaluje srážení krve, což může později vést k vnitřnímu krvácení.

Co dělat v případě předávkování

K předávkování dochází při užívání léku nad maximální přípustnou denní dávku.

  • apatie, ospalost;
  • dyspeptické symptomy;
  • bolest v epigastriu, pravá hypochondrium;
  • zvýšený tlak;
  • akutní poškození ledvin;
  • zhoršené respirační funkce;
  • krvácení.
  1. Naléhavě volejte záchrannou brigádu.
  2. Povzbuzujte vyprazdňování žaludku, omyjte - vezměte velké množství vody a způsobte reflex zvracení. Opakujte, dokud z žaludku nevyjde čistá voda.
  3. Poté vezměte adsorbenty: aktivní uhlí, enterosgel, filtr, smect atd.
  4. Pak můžete pít sladký teplý čaj.

V závažných případech je pacient hospitalizován a provádí detoxikační terapii - zavedení roztoků intravenózně.

Neexistují žádná specifická antidota.

Kombinace s jinými léky

Nise může negativně ovlivňovat jiné léky:

  1. Léky obsahující lithium. Zvyšují se hladiny lithia v séru, zvyšuje se toxicita.
  2. Diuretika. Účinnost se snižuje.
  3. Antihypertenziva. Vzrůstá krevní tlak, proto je pravděpodobné, že bude upravena dávka.
  4. Další NSAID. Riziko vzniku a zvyšování vedlejších účinků se zvyšuje.
  5. Antikoagulancia, jako je heparin, clexan, warfarin. Společné přijetí ohrožuje krvácení.
  6. Cyklosporin. Normální funkce ledvin je narušena.
  7. Metotrexát (protinádorový lék). Zvyšuje se riziko nežádoucích účinků.

Analogy

U léčiv obsahujících nimesulid je maximální účinek charakteristický - protizánětlivý, pak analgetický a mírně antipyretický.

Léky v této skupině jsou předepisovány pro onemocnění kloubů, myalgii, bolest po operaci, akutní zánětlivé léze dýchacích cest, bolestivou menstruaci.

  1. Ibuprofen Největší účinek je protizánětlivý, nejmenší je analgetikum. Aplikuje se při onemocnění kloubů, syndromu bolesti (bolesti hlavy, zubní, menstruační, po chirurgickém zákroku), infekčních procesech jako pomocných léčiv.
  2. Novigan (ibuprofen + pitofenon + fenpiverinium bromid). Farmakologické účinky: antispasmodické, protizánětlivé a analgetické. Aplikujte s bolestivým syndromem a chorobami kloubů.
  3. Katadolon. Aktivní složkou je flupirtin. Má centrální analgetický a svalový relaxační účinek. Aplikujte na úlevu od bolesti.
  4. Pentalgin. Léčivo obsahuje paracetamol, naproxen, kofein, feniramin a drotaverin. Má 4 účinky: antipyretikum, antispasmodikum, protizánětlivé a analgetikum. Je indikován pro bolest různých lokalizací a horečky.

Nise nebo paracetamol. K odstranění bolesti hlavy je paracetamol účinnější, protože má méně výrazný protizánětlivý účinek, má silnější účinek na centrum bolesti a centrum termoregulace.

Nise nebo Nurofen. Ibuprofenové přípravky (včetně Nurofen) se užívají pro bolesti hlavy, migrény. Analgetický účinek trvá nejvýše 8 hodin (do 12 hodin), nejvyšší koncentrace v séru je dosaženo za 45 minut (ve srovnání s 1,5–2 hodinami). Pro úlevu od bolesti hlavy je vhodnější Nurofen vzhledem k rychlé analgetické odpovědi.

Užitečné video

Komentáře neurolog Alexej Borisov o drogách Nise.

Paracetamol

Patologie kloubů jsou často doprovázeny bolestí a zánětem. Pro boj proti nim se používají léky proti bolesti a protizánětlivé léky. Jedním z těchto prostředků je Paracetamol. Vyvolává analgetický, slabý protizánětlivý a antipyretický účinek. Používá se při léčbě kloubů. Nástroj nepracuje dobře s onemocněním kolen nebo kloubů zad. Zde potřebujeme silnější léky.

Popis lékové formy, kompozice

Před použitím Paracetamolu je třeba si přečíst návod. Hlavní účinnou látkou je paracetamol. Léčivo se vyrábí v několika formách: ve formě tablet, suspenzí a ve formě rektálních čípků, které se používají k léčbě onemocnění podpůrného zařízení u dětí.

Prášky

Mají plochý válcový tvar a krémový odstín. Jedna tableta obsahuje 250, 325 nebo 500 mg účinné látky. Dalšími složkami jsou: stearát hořečnatý, povidon, bramborový škrob. V blistrech je 10 nebo 12 tablet.

Sirup

K dispozici v lahvičkách po 100 ml. V 5 ml přípravku je 24 mg hlavní látky. Kromě toho prostředek obsahuje cukr, ethylalkohol, ochucovadla, čištěnou vodu.

Rektální čípky pro děti

Paracetamol je předepsán v této formě pro děti, které ještě nemohou být předepsány jiné formy léku. Čípky mají tvar torpéda. Jeden prvek obsahuje 100 mg paracetamolu. Každé balení obsahuje 5 čípků.

Farmakologické účinky

Paracetamol, složení činidla je již jasné, má analgetický, antipyretický a slabý protizánětlivý účinek. Nicméně, v self-léčba nemocí kloubů, to je k ničemu. Je lepší použít ho ve složitém systému.

Mechanismus účinku léku je jednoduchý: zpomaluje tvorbu prostaglandinů, které podporují zánětlivý proces, ovlivňují centrum, které reguluje tělesnou teplotu. Maximální koncentrace účinné látky je pozorována po 10 minutách (někdy tato doba dosáhne 1 hodiny).

Indikace pro použití

Pro předepsání přípravku Paracetamol jsou indikace následující:

  • mírná nebo středně silná bolest v kloubech;
  • osteoartritida;
  • horečka doprovázející akutní infekční léze kloubů;
  • neuralgie;
  • artróza;
  • artralgie neznámého původu.

Je možné aplikovat prostředky v přítomnosti svalových bolestí.

Podmínky použití, dávkování

Při použití paracetamolu závisí dávkování na formě uvolňování léčiva. Je lepší polykat tablety úplně, bez žvýkání, pitné vody. Používají se mezi jídly. Užívejte pilulku každé 4 hodiny. Jejich dávkování je následující:

  1. Pacienti starší 15 let mají předepsáno 1000 mg léku denně (tento objem by měl být rozdělen do 2-5 dávek). V závažných případech se může rychlost zvýšit na 4000 mg denně.
  2. Děti ve věku od 6 do 12 let by měly užívat 200 nebo 500 mg léku v pravidelných intervalech (4-6 hodin). Maximální denní dávka Paracetamolu je 2000 mg.

Pro děti do 6 let nejsou tablety Paracetamolu předepsány. Pro léčbu mladých pacientů se používají jiné formy léku: rektální čípky a sirup. V tomto případě je dávkování následující:

Dávka léčiva se vypočte rychlostí 10-12 mg na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Trvání léčby je 3-5 dnů.

Kontraindikace

Paracetamol 200 nebo 500 má své vlastní kontraindikace. Mezi ně patří:

  • příliš vysoká citlivost na složky léčiva nebo jeho účinné látky;
  • těžké selhání jater nebo ledvin;
  • období těhotenství a kojení;
  • zánětlivé léze, eroze, vřed trávicího systému;
  • žaludeční nebo střevní krvácení;
  • hyperkalemie;
  • období obnovy po zavedení aortonorálního posunu;
  • stáří

Paracetamolový sirup je zakázán u pacientů, u kterých byl diagnostikován diabetes. S opatrností by měl být lék používán, pokud má pacient alergie, chronický alkoholismus, ischemickou chorobu srdeční nebo poškození mozkových cév.

Při dlouhodobém užívání léku by odborníci měli sledovat funkčnost jater. Nepodávejte léky dětem do 3 měsíců v jakékoli formě.

Vedlejší účinky

Pokud během léčby přípravkem Paracetamol nebyly vzaty v úvahu kontraindikace, vyvíjí se u pacienta následující nežádoucí účinky:

  • alergická vyrážka, angioedém a kopřivka (v závažných případech je možný anafylaktický šok);
  • toxické poškození jater při dlouhodobém užívání léčiva;
  • nevolnost, syndrom bolesti břicha;
  • anémie, trombocytopenie, změny dalších krevních parametrů;
  • renální kolika;
  • pokles krevního tlaku.

Při dlouhodobém užívání vysokých dávek Paracetamolu se stává vedlejším účinkem vaskulitida, papilární nekróza.

Pokud používáte příliš mnoho léků, je možné předávkování, které vyvolává selhání jater. V tomto případě je naléhavá potřeba propláchnout žaludek a zavolat lékaře. Někdy může být pacient hospitalizován, aby zachránil život. Předepisuje symptomatickou léčbu a podává se specifické antidotum.

Interakce

Před použitím přípravku Paracetamol 500 mg v komplexní léčbě je nezbytné objasnit jeho interakci s jinými léky. Je to:

  1. Účinek léků, které potlačují centrální nervový systém, se zvyšuje s použitím paracetamolu.
  2. M-holinoblokatory a myotropní antispasmodika zpomalují vstřebatelnost specifikovaných prostředků.
  3. Antikoagulační účinek warfarinu je zvýšen, což zvyšuje riziko krvácení. Tento účinek je však možný při dlouhodobém užívání paracetamolu.
  4. Aktivní uhlí snižuje biologickou dostupnost specifikovaného léčiva.
  5. Prokinetické látky a erythromycin urychlují absorpci paracetamolu.
  6. Pokud je Paracetamol předepisován pro teplotu, neměl by být používán společně s barbituráty, protože zhoršují antipyretické a analgetické vlastnosti léčiva.
  7. Při použití perorálních kontraceptiv se urychlí odběr indikovaného přípravku z těla, čímž se jeho účinnost sníží.

Nepoužívejte lék s alkoholem, protože alkoholické nápoje zvyšují toxické zatížení jater.

Cena paracetamolu

Pokud potřebujete koupit Paracetamol, jeho cena závisí na formě uvolnění. Tablety lze zakoupit za 15 rublů., A čípky - za 30-50 rublů. Suspenze paracetamolu stojí asi 80-100 rublů.

Analogy jsou levnější

Tento lék nemůže být používán každým. Pokud existují nějaké kontraindikace pro jeho použití, pak můžete použít analogy. Nejúčinnější jsou takové léky:

Všechny tyto léky účinně zmírňují bolesti kloubů, pomáhají snižovat intenzitu zánětlivého procesu. Neměli byste však léky měnit sami.

Co je lepší: Paracetamol nebo Ibuprofen?

Paracetamol s bolestí kloubů působí efektivněji než ibuprofen. Posledně uvedený lék má dobrý antipyretický účinek, který je nezbytný pro akutní zánět, doprovázený horečkou. Ibuprofen by měl být použit pro bolest ve svalech.

Paracetamol s dlouhodobým užíváním má negativní vliv na játra a ibuprofen - na ledviny. Kromě toho zvyšuje riziko infarktu myokardu nebo mozkového krvácení. Ibuprofen také způsobuje více vedlejších účinků.

Obecně se paracetamol nejlépe používá k odstranění bolesti v kloubech. Ibuprofen je považován za silnější protizánětlivý prostředek. Který lék je lepší použít, lékař rozhodne, na základě příznaků a vlastností onemocnění.

Co si vybrat - Paracetamol nebo Panadol?

Oba léky obsahují stejnou účinnou látku - paracetamol. V Panadolu je v nižší koncentraci. Tento lék je nejlépe podáván velmi malým dětem, protože má příjemnou chuť a prakticky neexistuje riziko předávkování. Paracetamol je zase efektivnější, rychlejší, levnější.

Nise nebo Paracetamol - co si vybrat pro dítě?

Nise je rozšířené analgetické, protizánětlivé a antipyretické činidlo, hlavní účinná látka, ve které je nimesulid. Má vyšší náklady, má méně vedlejších účinků. Jeho činnost trvá až 6 hodin Bojuje proti zánětu a bolesti kloubů dobře.

Pro léčbu dětí je však lepší použít paracetamol. Nise přerušuje proces zánětu, přičemž existuje možnost sepse. Nepoužívejte jej bez lékařského předpisu. Paracetamol vyvolává slabší účinek, ale je považován za bezpečný. Děti mohou používat sirup nise. To je považováno za silnější lék, zmírňuje bolesti a bolesti těla dobře, snižuje horečku. Volba by měla být vždy koordinována se svým lékařem.

Efferalgan nebo Paracetamol - jaký je rozdíl?

Efferalgan a paracetamol jsou kompletní analogy. První lék je vyroben v zahraničí, takže je dražší. Vzhledem k přítomnosti pomocných složek je střeva absorbována rychleji a lépe. Obě léčiva se aktivně používají k léčbě patologických stavů kloubů v pediatrické praxi. Paracetamol pro dospělé by měl být užíván v kombinovaném režimu.

Recenze

Ekaterina, 33 let, Ufa

Paracetamol je vynikající analgetikum. Vždycky to přijímám, jakmile pas začne bolet nebo „bolí“ svaly. Investice je již po 20 minutách. Jediná škoda je, že účinek trvá jen několik hodin. Po celou dobu, kdy jsem lék používal, jsem neměl žádné vedlejší účinky. Dalším příjemným bonusem je levnost léku.

Andrei, 40 let, Kirilovka

Vždy používám Paracetamol k nachlazení, když začnou bolet svaly a klouby. Po půl hodině to bude snazší. Tento efekt bohužel netrvá dlouho. Bolest v kolenou (pracuji v továrně, a já musím stát na stroji na dlouhou dobu), jsem také vzlétnout s tímto lékem. Současně používám masť Diclofenac. Účinek přichází také rychle. To je překvapující, protože tyto léky mají nízkou cenu.

Yana, 28 let, Kaliningrad

Paracetamol je nejneužitečnější lék. Za cenu je patrné, že to nepomůže. Za 20 let jsem byl diagnostikován s osteochondrózou krční oblasti. Moje práce je kancelář, takže často cítím bolest v krku a hlavě. Paracetamol mi nejen nepomohl, poté se objevily vedlejší účinky: kopřivka, nevolnost. Přišel jít na jiné drogy.

Nise nebo paracetamol

Požadováno. V případě potřeby to udělám osobně. Ale v tomto případě s ním prostě souhlasím.
Pojďme, necháme naši rozpravu.

Lepší k věci.
Pokud se někdo opravdu zajímá o komparativní analýzu „práce“ paracetamolu a naphzy - to je zcela úplná informace. Cituji.
"Chci každému vysvětlit schéma vlivu na teplotu paracetomolu (panadol, eferalgan), analginu a nimesulidu (nisegesic, nimesgesic, nimesil atd.). Analgin a paracetomol snižují teplotu a zmírňují bolest způsobenou blokádou receptorů a nimesulidem. infiltruje výlučně do centra smrti leukocytů, zánětu a tam ničí patogenní buňky, to znamená, že bojuje a neblokuje zánětlivý proces. Teplota během chladu je zrychlený metabolický proces látek v těle, produkují se T-lymfocyty. Je inerciální, což způsobuje, že virus překračuje limity, pokud se u vás objeví zánětlivý proces v průduškách, plicích, mandlích, játrech, vaječnících atd., Pak je původ teploty způsoben patogenními buňkami, které způsobují podráždění a poruchu trofismu a další životně důležité funkce v tkáních, což je důvod, proč dochází k úmrtí leukocytů (hnis je pevný mrtvý leukocyt), to znamená, že dochází k procesu, který vede k destrukci tkáně. Co to dělám? Blokátory receptorů paracetomolu a analgenu, a dokonce i kyselina mefenomová, se velmi úspěšně vyrovnávají s teplotou během prvních 3 až 4 dnů po nachlazení (virus), protože teplota je pouze ochrannou reakcí organismu, protože ještě není zřejmý zánět, ale niseulid (nimesulid) při nástupu nemoci (zejména s bolestmi v krku) nebude nic dělat, protože sníží teplotu potlačením zánětlivého procesu, t. lokálně, fokálně, s chřipkou nebo orvi, je nutné snížit obecnou inertnost metabolismu, který nezávisí na zánětu, ale pouze na zvýšené výměně látek, proto bude vyhledávání velmi pozdě klesat. A pokud nekoná v čase, pak je teplota asi 39 a vyšší, bude trvat maximálně půl stupně. Proto doporučuji dávat paracetomol (panadol) při teplotě 38 a vyšší, v závislosti na věku. Nůž může být bezpečně a velmi příznivě podáván 3-4 dny po nástupu hypertermie, aby ovlivnil zánětlivý proces, protože je niseulid (nimesulid), který léčí zánětlivý proces a ne jen působí jako blokátor na chvíli.

Proto jsem v tématu, ze kterého byly naše posty převedeny a které bylo nazýváno „vysokou teplotou po dobu 3 dnů“, mluvil o Naise jako o účinnější přípravě v této situaci.

Tipy pro teplotu pro dospělé

Teplotní pilulky: aspirin, niz, ibuprofen

Horečka nebo vzestup teploty u lidí je reakcí organismu fyziologického typu, který má ochrannou a adaptivní charakteristiku. Nejčastější příčinou zvýšené tělesné teploty jsou vnější patogeny - viry a bakterie. Jsou výchozími faktory pro tvorbu speciálních látek v leukocytech - endogenních pyrogenech. A nyní endogenní pyrogeny začínají ovlivňovat úsek v mozku, který je zodpovědný za regulaci tělesné teploty - hypotalamu.

Zvýšená teplota má škodlivý vliv na viry a bakterie, zvyšuje reaktivitu imunitního systému. neumožňuje množení bakterií a podporuje rychlé zotavení. Jinými slovy, pokud jste někde chytili infekci a vaše tělesná teplota se dramaticky zvýšila, pak vaše tělo aktivně bojuje s touto nemocí.

Jak porazit vysokou teplotu

Z toho, co je napsáno výše, následuje následující: pokud máte horečku, nespěchejte ji sestřelit. Ti, kdo si myslí, že antipyretika léčí nemoc, se mýlí. Zlepšují pouze vaše zdraví a odstraňují jasný příznak. A nemoc zůstává ve vašem těle.

Zde jsou některé případy, ve kterých je možné používat antipyretika:

  1. Pokud má dospělá osoba tělesnou teplotu vyšší než 38,5 stupně.
  2. Pokud osoba s onemocněním nervového, dýchacího a kardiovaskulárního systému, těhotná žena a děti, teplota převyšuje 38 stupňů.

Stojí za povšimnutí, že pokud se po tom, co jste si vzal febrifuge, teplota stabilizovala, pak byste neměli znovu užívat lék, dokud se znovu nezvýší.

Antipyretické působení

Všechny léky, které snižují tělesnou teplotu, lze rozdělit do dvou skupin:

  1. Protizánětlivé nesteroidní látky;
  2. Analgetické antipyretikum (u lidí - paracetamol).

V různých množstvích mají protizánětlivé, analgetické a antipyretické vlastnosti. Jak již bylo známo, endogenní pyrogeny jsou zodpovědné za zvýšení teploty. Z nich vznikají fyziologicky aktivní látky, které se nazývají „prostaglandin E“ a po užití tablet nebo jiných léčiv, které snižují teplotu organismu, se zastaví tvorba těchto látek. Výsledkem je snížení tělesné teploty během 1–1,5 hodiny.

Co lepší tablety a lektvary vybrat z teploty

Lék, který použijete ke snížení tělesné teploty, by měl být v první řadě účinný a bezpečný. Tyto léky lze podle doporučení WHO přičítat pouze dvěma: ibuprofen a paracetamol. Pouze pro vaše dítě jsou bezpečné. Pro snížení horečky u dospělých je tento seznam poněkud širší.

Paracetamol. Nejlepší antipyretický dětský lék.

Tablety obsahují 200 mg a 500 mg.

Suspenze Calpol - 100 ml.

Dětský Panadol - suspenze, sirup - 120 mg / 5 ml, 100 ml, ve svíčkách - 125 mg.

Extra Panadol - rozpustné tablety.

Efferalgan - svíčky na 300 mg, 150 mg, 80 mg, šumivé tablety - 500 mg, dětský sirup - 3 g / 100 ml, 90 ml.

Za den se platí pro děti do 12 let a pro dospělé - ne více než 4 gramy.

Paracetamol je nutné užívat 0,5 - 1 gramu nejdříve 4 - 6 hodin. Při konzumaci paracetamolu je alkohol kontraindikován.

Pro děti je dávkování předepsáno lékařem na základě hmotnosti. Jedna dávka je 15 mg / kg. Takové dávky do 24 hodin mohou být maximálně 4. Používají se pro děti ve formě svíček, suspenzí a sirupu. Kapalný paracetamol lze míchat do dětských šťáv a směsí. Teplo se odstraní asi po 1 hodině a do 6 hodin se neobjeví. Při použití svíček je antipyretický účinek pozorován o něco později. Asi po 3 hodinách. Pro rychlejší účinek je možné lék kombinovat v různých formách. Paracetamol neovlivňuje činnost žaludku a systému srážení krve.

Paracetamol je však stejně jako všechny léky kontraindikován u lidí s jaterní a renální insuficiencí au těch, kteří to nedokáží tolerovat. Pokud překročíte dávku, je možný negativní účinek na játra.

Ibuprofen Tablety o hmotnosti 200 mg.

Tablety Buranu - 400 a 200 mg.

Tablety Mig - 400 mg.

Nurofen tablety - 200 mg, dětská suspenze - 100 ml, dětské svíčky - 60 mg.

Tobolky Nurofen UltraCap - 200 mg.

Tablety - Nurofen Forte - 400 mg.

Pediatrická dávka ibuprofenu, jednorázově schválená - 10 mg / kg. Je dovoleno aplikovat maximálně 3 krát do 24 hodin.

Děti starší 12 let a dospělý ibuprofen mohou užívat 200 mg ne více než 4krát po dobu 24 hodin. Maximální denní dávka je 1200 mg.

Ibuprofen je druhý lék s antipyretickým účinkem. Je účinnější při bolesti, ale má více vedlejších účinků.

Zvláštní pokyny pro použití ibuprofenu: ibuprofen a paracetamol by neměly být podávány dětem současně. Není dovoleno podávat ibuprofen dětem, které trpí planými neštovicemi, dehydratací.

Další léky na horečku a horečku

Jaké pilulky na teplotu stále existují?

Aspirin (kyselina acetylsalicylová).

Aspirin je zakázáno dávat dětem, které ještě nedosáhly věku 12 let. Jinak je možný Reyeův syndrom. Jinými slovy, porážkové toxiny jater a mozku. Je také možné, že vážný stav pacienta s fatálním koncem. Vzhledem ke stejným účinkům nelze použít svíčky, které obsahují salicylamid (Cefecon a jeho deriváty). Pokud máte chřipku, pak je aspirin také kontraindikován.

Jako antipyretikum může být aspirin použit v omezených dávkách. Má mnoho kontraindikací a vedlejších účinků, které jsou spojeny s účinkem na srážení krve a sliznicí žaludku. Aspirin je také kontraindikován u lidí s onemocněním duodenálního a žaludečního vředu, selháním jater a ledvin, hemofilie, s přecitlivělostí na salicyláty, kolitida a zánětu jícnu, žaludku, těhotné a kojící ženy, portální hypertenze, „aspirin triády“, se státy gemorrogicheskih.

Pro dospělého je přípustný denní příjem 0,5 až 3 gramy. Tato dávka musí být rozdělena třikrát a užívána výhradně po jídle.

Tyto pilulky jsou v mnoha zemích zakázány. Mohou mít toxický účinek na tvorbu krve a u dětí může snížit tělesnou teplotu na 34,5 stupně. Pokud nemůžete najít bezpečnější léky, můžete užívat dipyron: pro děti - ne více než 24 hodin a maximálně 2 tablety, pro dospělé - 3x denně, maximálně 500 mg.

Nimesulid (nimika, nimulid, nise, nimesil).

Vytvrzování na teplotu ve formě tablet 100 a 50 mg.

Děti do 12 let jsou přísně zakázány. Má toxický účinek na játra. Přípravek může používat pouze dospělý, pokud jiné přípravky proti horečce nemají žádný účinek. Dávka nayzu a jiných léčiv v této skupině pro dospělého je 400 mg během 24 hodin. Užívejte nayz 1 tabletu 2x denně. Pro děti ve věku 12 - 18 let si vezměte 2x denně. Maximálně 50 mg. Pokud je hmotnost osoby větší než 40 kg, pak přípustná dávka 100 mg dvakrát za 24 hodin.

Nise má podobné kontraindikace jako aspirin, ale méně nebezpečný pro koagulační systém krve a žaludku.

Kombinované léky, které snižují horečku

U téměř všech léků, které pomáhají léčit nachlazení a virových onemocnění, je paracetamol obsažen v různých množstvích. To výrazně usnadňuje váš stav a pohodu. Ale brát takové antipyretika musí vědět, kdy přestat. Jedná se zejména o léčbu nachlazení u dětí.

Když dáváte dítěti takový lék, můžete současně zavést do jeho těla ochucovadla různých stupňů, konzervačních látek, barviv a farmakologických přísad. A všechny tyto látky, které tělo potřebuje ke strávení, rozpadu a stažení. Navíc, každý prvek, který je součástí léku, má svůj vlastní vedlejší účinek a může být alergický. Pokud máte hlavní příznak studené teploty, je lepší kombinovat kombinované a jednosložkové antipyretické látky.

Co dělat během horečky

  1. Nelze otřít tělo prostředky, které obsahují alkohol. Je přísně zakázáno provádět tento postup dětem.
  2. Nemůžete pít sladké nápoje nebo džusy. Nejlepší je použít minerální vodu a trochu slazené brusinky nebo brusinkovou šťávu.
  3. Není možné provádět procedury, které zahřívají tělo (ohřívače, hořčičná omítka, horké koupele, parní inhalace a další). Také nemůžete pít horké nápoje, které zvyšují teplotu (mléko je horké s medem, káva, alkoholické nápoje, malinový čaj).
  4. Je nutné se vyhnout návrhům. Nadměrné teplo je však také kontraindikováno. To může dělat to pro tělo těžké vychladnout.
  5. Je zakázáno zabalit se do silné deky a oblékat se teple. Deka může být použita pouze z bavlněné tkaniny.

Snížení tepla bez použití léků

Než začnete užívat léky, zkuste vyléčit zima bez nich. Chcete-li to provést, můžete použít následující metody:

  1. Namočte bavlněný ručník do studené vody a položte ho na zápěstí, čelo, podpaží, krk, tříslo.
  2. Navlhčete hadřík ve vodě o teplotě místnosti a otřete tělo.
  3. Umyjte horní část těla, obličej, nohy ve studené vodě.
  4. Do lázně vložte trochu teplé vody a asi 20 minut lehněte, poté osušte ručníkem.

Pokud jde o ibuprofen: Byl jsem propuštěn jako něco takového, ani nevím, jak psát kulturně. můj konečník začal krvácet! Později jsem se s lékařem objasnila, říká „ano, mohlo by to být kvůli této droze“. Hned jsem to vyhodil a co bych udělal, abych snížil teplotu, dal bych čtvrtý analgin (nic jiného nepomohlo) a znovu antipyretické svíčky - z toho menší škody.

pediatr Zprávy: 675 Registrovaní: Po 30. května 2005 09:13 Místo: Samara-Peter

Ahoj všichni! Vložím 5 kopecků na téma antipyretika. Teplota je ochrannou reakcí organismu a vzrůstá v důsledku toho, že tělo produkující speciální hormonální látky, prostaglandiny, prostaglandiny jsou produkovány téměř ve všech orgánech a tkáních těla, za tento proces odpovídá hypotalamus. Reakce zánětu je také ochranná, ale její základní složky jsou bolest a teplo. Ibuprofen (mimochodem patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých látek, jako je aspirin) inhibuje syntézu prostaglandinů jak v hypotalamu (centrální působení), tak ve všech orgánech a systémech, což může vést k rozvoji komplikací (protože orgány „ztrácejí“ ochranu prostaglandinů) Nejčastější komplikací je gastrointestinální krvácení. Paracetamol má pouze centrální účinek, prakticky neovlivňuje syntézu prostaglandinů v tkáních, takže to nezpůsobuje komplikace tohoto druhu a jeho protizánětlivý účinek je velmi malý (pouze antipyretika a analgetika). Závěr: Pokud je vhodnější ARVI užívat paracetamol, nesteroidní protizánětlivé látky jsou účinnější pro horečky, které doprovázejí výrazné zánětlivé procesy. Paracetamol lze používat od 3 měsíců věku, ibuprofen je pouze od roku. Doporučuje se začít snižovat teplotu z hodnoty 38,5, ale pokud má dítě křeče nebo jsou zde výrazné neurologické problémy, pak od 38 stupňů Celsia. Přeji vám všechno dobré zdraví!

Zprávy: 1412 Registrováno: Čt 12. května 2005 12:58 Od: Charkov, Ukrajina

bube napsal (a): nesteroidní protizánětlivé je účinnější pro horečky doprovázející výrazné zánětlivé procesy

výrazné zánětlivé procesy - co to je?
pokud se vyjádří, ukáže se, že jsou viditelné? plak na mandlích, obstrukční bronchitida - jsou tyto výrazné zánětlivé procesy? Nebo něco jiného? prosím seznam

Je mi líto, jestli je otázka hloupá

pediatr Zprávy: 675 Registrovaní: Po 30. května 2005 09:13 Místo: Samara-Peter

Je mi líto, jestli je otázka hloupá

Donna Otázka není hloupá, ale zcela přirozená! To jsem okamžitě objasnil. Zánětlivé procesy mohou mít "viditelné projevy", které závisí na specifickém onemocnění (hnisavé uložení na mandlích s anginou pectoris, změny v kloubech u revmatoidní artritidy atd.), Navíc jsou doprovázeny odpovídajícími změnami krevních testů, mají mnoho příznaků, které jsou pro odborníka „viditelné“. Takové zánětlivé procesy již zpravidla nejsou virové, ale bakteriální. V každém případě by nesteroidní protizánětlivé léky měly předepisovat pouze ošetřující lékaři ve vhodných dávkách, v případě potřeby v kombinaci s antibiotiky.

Teplotní medikace

Příčiny zvýšené tělesné teploty

Zvýšení tělesné teploty (horečka) je fyziologická reakce těla, která má ochranný a adaptivní charakter. Proč chrání? Jak víte, nejčastější příčiny horečky jsou patogeny infekčních onemocnění - bakterie a viry. Stávají se výchozími faktory tvorby bílých krvinek (leukocytů) speciálních látek zvaných endogenní pyrogeny. Endogenní pyrogeny zase ovlivňují termoregulační centrum v určité části mozku - hypotalamu, který prostřednictvím komplexních neuroendokrinních mechanismů vede ke zvýšení teploty. Zvýšená teplota má škodlivý vliv na bakterie a viry, zvyšuje imunitní reaktivitu organismu, inhibuje růst mikrobů a urychluje proces hojení. To znamená, že pokud máte horečku s infekčním onemocněním, je to znamení aktivního boje vašeho těla proti infekci.

Pravidla pro snížení vysoké teploty

Z výše uvedeného vyplývá, že není vždy nutné sestřelit zvýšenou teplotu. Podávání antipyretických léků totiž nevyléčí nemoc, nezkracuje ji, ale pouze odstraňuje její silně tolerovaný symptom a zmírňuje stav. Zde jsou teplotní ukazatele, na kterých lze antipyretika použít:
Pro dospělé - 38,5 a vyšší.
Pro děti, těhotné ženy, osoby s chronickým onemocněním kardiovaskulárního, respiračního a nervového systému as těžkým všeobecným nepohodlím - počínaje 38.
Pokud se po užití febrifuge teplota snížila na normální nebo téměř na normální hodnoty, pak nemusíte užívat druhou dávku léku, dokud se znovu nezvýší.

Jak fungují antipyretika?

Všechna antipyretická léčiva patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv a antipyretických analgetik (paracetamol). V různé míře mají antipyretické, analgetické a protizánětlivé účinky. Jak si pamatujete, endogenní pyrogeny jsou zodpovědné za zvýšení teploty. Tak začnou tvořit fyziologicky aktivní látku - prostaglandin E, který je ve skutečnosti jedním z hlavních "viníků" horečky, "upravuje" hypotalamus ke zvýšení teploty. Antipyretika tento proces přerušují, brání tvorbě prostaglandinu E a teplota klesá během jedné hodiny a půl.

Jaký je lék na teplotu?

Za prvé, lék musí splňovat požadavky bezpečnosti a účinnosti. Pouze dvě z těchto léčiv se doporučují pro teplotu podle doporučení WHO: paracetamol a ibuprofen. Děti by je měly používat pouze. Pro dospělé jsou k dispozici další možnosti.

Paracetamol (acetaminofen). Droga je první volbou u dětí.
Tablety: 500 mg, 200 mg.
Suspenze Calpol 100 ml.
Panadol pro děti - sirup, suspenze 120 mg / 5 ml 100 ml, svíčky 125 mg.
Panadol extra - tab. rozpustný.
Efferalgan - čípky 80 mg, 150 mg, 300 mg, šumivé tablety 500 mg, sirup pro děti 3g / 100 ml 90 ml.
Denní dávka pro dospělé a děti od 12 let - 4 g.
Vezměte 0,5-1 g s intervalem 4-6 hodin. Alkohol by neměl být konzumován během recepce.
Dávky pro děti jsou předepsány na základě hmotnosti dítěte - jednorázové dávky - 15 mg / kg.
Jednorázová dávka může být podávána až čtyřikrát denně ve formě sirupu, suspenze, svíček. Kapalné formy paracetamolu mohou být přidány do kojenecké výživy nebo šťáv. Antipyretický účinek se vyvíjí během 30-60 minut a trvá 4-6 hodin. Ve formě svíček, akce přijde později - za 2-3 hodiny. Je možné kombinovat různé formy léku - pro rychlejší snížení teploty - sirup nebo suspenze, pak - ve formě svíček (po 2-3 hodinách).
Na rozdíl od NSAID neovlivňuje koagulační systém, nedráždí gastrointestinální trakt.

Kontraindikace: selhání ledvin a jater, individuální intolerance. Hlavním vedlejším účinkem je nežádoucí účinek na játra (při překročení doporučených dávek).

Ibuprofen
Tablety 200 mg.
Tablety Burana 200 mg, 400 mg.
Instantní tablety 400 mg.
Nurofen tablety 200 mg, dětská suspenze 100 ml, svíčky pro děti 60 mg.
Nurofen UltraKap tobolky 200 mg.
Nurofen Forte tablety 400 mg.
Jednorázová dávka pro děti - 10 mg / kg, může být podávána nejvýše 3krát denně.
Dospělí a děti od 12 let - 200 mg 3-4krát denně. Maximální denní dávka je 1200 mg.
Léčivo druhé volby, ve srovnání s paracetamolem, má vyšší frekvenci vedlejších účinků a výraznější analgetický účinek, a proto je výhodnější v přítomnosti bolesti.

Kontraindikace: viz aspirin.

Zvláštní pokyny:
Současné nebo následné použití paracetamolu a ibuprofenu u dětí se nedoporučuje. Ibuprofen by neměl být používán u dětí s planými neštovicemi (vzhledem k riziku vzniku streptokokové fasciitidy), dehydrataci.

Další léky ke snížení teploty

Kyselina acetylsalicylová (aspirin)

Je zakázáno v případě virových infekcí u dětí mladších 12 let z důvodu možného vývoje Reyeova syndromu (toxické poškození mozku a jater), závažný stav s mortalitou vyšší než 50%. Ze stejného důvodu nelze použít Tsefekon a Tsefekon M (obsahující salicylamid).
Nesmí být používán pro prokázanou chřipku, zvyšuje riziko krvácení v důsledku zvýšené vaskulární permeability u tohoto onemocnění.
Použití jako antipyretického činidla je omezeno vzhledem k velkému počtu vedlejších účinků a kontraindikací spojených s dráždivými účinky na sliznici gastrointestinálního traktu a účinku na systém srážení krve.
Nelze jej použít pro žaludeční vředy a dvanáctníkové vředy, erozivní gastritidu, ezofagitidu a kolitidu, zvýšenou citlivost na salicyláty, hemofilii, selhání jater a ledvin, hemoragické stavy, aspirinové triády, portální hypertenze, během těhotenství a kojení.
Vstupné: Dospělí - 0,5-3 g denně, rozdělený do 3 dávek, po jídle.

Analgin (metamizol sodný)

Zakázán v mnoha zemích z důvodu toxických účinků na tvorbu krve, u dětí může způsobit nadměrné snížení teploty (až na 34,5-35). V extrémních případech, s nedostupností jiných, bezpečnějších léků, je možné užívat u dětí, ale ne více než 1-2 tablety a ne více než jeden den.
Dospělí - 250-500 mg 2-3 krát denně, maximální jednotlivá dávka - 1 g, denně - 3 g.

Nimesulid (nimesil, nise, nimulid, nimka)
Tablety 50 mg, 100 mg.
Kontraindikován u dětí do 12 let v důsledku toxického účinku na játra. U dospělých může být použit jako lék s výrazným a rychlým antipyretickým účinkem s neúčinností jiných léčiv.
Dospělí - 1 karta. 2krát denně je maximální denní dávka 400 mg.
Děti od 12 do 18 let - 50 mg 2x denně, s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg - 100 mg 2x denně.
Kontraindikace jsou podobné aspirinu, ale nimesulid má méně výrazný negativní účinek na gastrointestinální trakt a systém srážení krve.

Antipyretika ve složení kombinovaných fondů.

Ve všech dobře známých lécích "pro příznaky nachlazení" je paracetamol obsažen v různých dávkách. Samozřejmě, že je velmi pohodlné, vzít jednu pilulku nebo pytel takového nástroje, okamžitě zabít několik ptáků jedním kamenem - a snížit teplotu a zmírnit další příznaky nachlazení. Existují však určitá omezení. To je důležité zejména při léčbě dětí. Užívání takové drogy, tělo přijímá několik farmakologických látek, které je třeba rozložit, vstřebat a odstranit z těla, as nimi různé příchutě, barviva a konzervační látky. Kromě toho má každá účinná látka své vedlejší účinky a potenciální riziko alergických reakcí. Pokud je hlavním příznakem, který vás zajímá, horečka, je lepší užívat monokomponentní antipyretika a ne kombinovat je s kombinovanými prostředky.

Antipyretika během těhotenství

V těhotenství je paracetamol kdykoliv bezpečný. Navzdory tomu, že proniká do mateřského mléka, nemá negativní vliv na dítě při respektování doporučených denních dávek.

Co nelze udělat s vysokou horečkou.

1. Nemůžete teple oblékat a zabalit husté přikrývky. Deka by měla být lehká, vyrobená z bavlněné tkaniny. Nechte tělo uvolnit přebytečné teplo kůží.
2. Vyhněte se průvanu, ale nevytvářejte nadměrně teplý a vlhký vzduch v místnosti, naruší také chlazení těla.
3. Nepijte nápoje s horkou a stoupající teplotou (čaj s malinami, alkoholem, kávou, horkým mlékem s medem) a neprovádějte procedury ohřevu (horká lázeň, hořčice, inhalace páry, lahve s horkou vodou atd.).
4. Nepoužívejte sladké nápoje a džusy k pití, je lepší mít slabě oslazené brusinkové nebo brusinkové šťávy, minerální vodu.
5. Neutírejte alkoholem ani alkoholem obsahující kapaliny, abyste snížili teplotu. To je přísně zakázáno dělat to dětem.

Neléčivé metody pro snížení vysoké teploty.

Nejlepší je začít s nimi, než se uchylovat k užívání léků.
Mokré bavlněné ručníky ve studené vodě, lehce zmáčkněte a připojte k hlavním tepnám: na čele, krku, podpaží, oblasti slabin, oblasti zápěstí.
Tělo otřete hadříkem navlhčeným ve vodě při pokojové teplotě a postupně ho sušte.
Můžete ponořit nohy do studené vody, umyjte si obličej, horní část těla studenou vodou.
Vezměte si vanu s mírně teplou vodou a ponořte do ní 20 minut, poté otřete do sucha.

Pozitivní účinek užívání antipyretik velmi často povzbuzuje pacienty k jejich nepřiměřenému dlouhodobému užívání. Antipyretická léčiva jsou však nepřijatelná, pokud trvá déle než 3 dny bez konzultace s lékařem. Je možné, že máte banální virovou infekci, při které horečka může trvat déle než toto období, ale neměli byste zapomenout na jiné nemoci, které mají závažnější prognózu, protože když užíváte antipyretika, klinický obraz je zkreslený, je vytvořen viditelný blahobyt a Pro lékaře může být obtížné zjistit příčinu horečky a posoudit závažnost stavu. To platí i pro pacienty, kteří dostávají antibiotickou léčbu, protože jejich účinek je hodnocen včetně snížení teplotní odezvy. Pokud lékař předepsal antibiotikum, antipyretická léčiva se nejlépe zruší.

Nise nebo paracetamol

oh-oh-oh. holky - no, tak to můžete mluvit. Říkám, že není třeba najímat - to je procházka v minovém poli: někdy narazíte na hepatitidu, zapomenete na svůj katar jako ve snu. A vy - nevidím skutečnou alternativu.
1. A paracetamol a nurofen - o čem. Tak si to každý na světě myslí, takže jsem si zahřměl teplotu svých dětí, které na vrcholu dosahovaly 40,4. A bylo to - o čem. Pouze 3 body:
a / dávka, o tom už mluvil 100 krát
b / pití, pokud je jazyk suchý - samozřejmě nebude nic
c / časové a teplotní rozmezí. Na pozadí vzestupu teploty je „normální“ rozsah výsledku 38,5, pod ním nemusí klesnout, a to je už něco. A pokles od toho, abych se dostal přes ústa - za hodinu. Dříve ne. A to je také o tom, co.
2. Přiznávám, ale s určitým rizikem, použití dipyronu. Lepší injekce, tj. v zadku. Jako lék na zoufalství.
3. Absolutně nedovolím použití nízkého / aspirinu.
4. Můžete otřít vodou 37, můžete ponořit dítě do stejné sprchy nebo vany, můžete setřít výstupních míst velkých nádob se stejnou teplotou: podpaží, třísla, krk.
5. Je zcela jasně ukázáno, že včasné užívání antipyretických léčiv nesnižuje pravděpodobnost výskytu febrilních záchvatů.
6. Je zcela jasně ukázáno, že teploty do 40,5 - při absenci srdečních vad a vrozených vad - jsou bezpečné.
7. Pro přeživší je nutné sestřelit z teploty 38,5, ne nižší. Ve spravedlnosti je třeba poznamenat, že někdy (křeče) mohou začít na 38-38,5. Zvláštnosti chování v této situaci musí být stanoveny s pediatrem, protože teplota je pochopitelně pochopitelná, ale to, co všechno začíná na takové nízké teplotě, je třeba vyřešit - dehydratace je pravděpodobná a prevence dehydratace bude hlavní terapeutickou taktikou. NÁPOJ! a ne čaj / diuretika, která by stejně odstranila vodu z těla, ale naopak - kompoty, vodu. Ve velkém množství. Musí to být URINE. Pokud to není ráno, pak paracetamol bude o ničem. Dítě by mělo dát 2-3 hrnce za noc a psát lehkou močí. A proto přes noc vypijte 50 ml na 1 kg hmotnosti. Pro 10 kg dítěte je POLITRA. A všechno bude.

A poslední - samozřejmě, každý člověk je individuální. Ale za výše uvedených podmínek - vedlejší účinky budou na minimu, a to bude efekt. Ano, teplota se nezhroutí na 36. Ale když klesne z 39 na 38,2 a vy, když podáváte ibuprofen třikrát denně, ji udržíte a nakrmíte její dítě - ano, bude s vámi jezdit jako kůň. A co je nejdůležitější - tělo bude přirozeně bojovat.

Top