Kategorie

Populární Příspěvky

1 Prevence
Vlastnosti léčby Amoxicilinem: kolik dní je třeba antibiotikum porazit?
2 Prevence
Jak dát banky na záda
3 Prevence
Teplota lidského těla: normální, nízká a vysoká
Image
Hlavní // Rýma

"Paracetamol": návod k použití tablet pro děti od 1 roku s výpočtem dávky


Paracetamol se podává dětem při vysoké teplotě, bolesti hlavy a bolesti zubů. Je považován za bezpečný lék, protože ani při trojnásobném předávkování nezpůsobuje komplikace. Stejně jako u jiných léků má však Paracetamol svá specifika a musí být léčen s opatrností. Před zahájením léčby je nutné pečlivě prostudovat návod k použití přípravku Paracetamol a věnovat zvláštní pozornost výpočtu dávky tablet pro děti od 1 roku.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Paracetamol pro děti je antipyretikum a analgetikum s mírným protizánětlivým účinkem. Jeho účinnost je zvláště vysoká u virových infekčních nemocí - s bakteriálními onemocněními, které pomáhá málo.

Terapeutický účinek léčiva je založen na inhibici tvorby chemických sloučenin, které jsou zodpovědné za rozvoj zánětlivých procesů, stimulují horečku a výskyt bolesti. Anestetického a protizánětlivého účinku je dosaženo díky účinku léčiva na buňky centrálního nervového systému.

Výhodou léčiva oproti jiným protizánětlivým lékům je, že nevyvolává zvláštní dráždivý účinek na sliznici žaludku. Paracetamol rychle vstupuje do krve, kde je jeho největší koncentrace dosaženo v období od 30 minut do jedné a půl hodiny - v závislosti na formě léku. Přípravek se vylučuje do moči po zpracování v játrech do 4 hodin.

Účinná látka léčiva je stejná, je také známa jako para-acetaminofenol. U dětí se Paracetamol vyrábí v různých formách:

  • Svíčky - obsahují komponenty, které jsou pro dítě nejbezpečnější. Rektálně injikovaný lék se vstřebává do krve pomaleji než při polknutí (hodinu a půl), což je důvod, proč tento efekt přichází později, ale je trvanlivější. Lékaři mohou předepsat čípky pro léčbu jednoletého dítěte a dokonce i dítě od 3 měsíců.
  • Suspenze - mezi excipienty - glycerol, sorbitol, příchutě a sacharóza. Lze použít od 1 měsíce (pouze podle pokynů pediatra).
  • Sirup - obsahuje ethanol (96%), pomocné látky, příchutě, barviva. Maximální koncentrace v krvi je pozorována po půl hodině po polknutí. Nástroj se doporučuje pro děti od šesti měsíců do 12 let.
  • Tablety nebo tobolky - vyrobené v dávce 200, 500 mg. Děti mohou být podávány od 3 let (při dodržení dávky).
  • Tablet-pop pro přípravu roztoku.

V poslední době, Paracetamol, vyráběný ve formě sladkých sirupů, suspenzí, získal zvláštní popularitu. Užívání těchto léků, spolu s aktivními terapeutickými složkami, dítě dostává obrovské množství příchutí, sladidel, příchutí. Mohou vyvolat alergické reakce, zatímco alergie na samotný paracetamol je velmi vzácná. To znamená, že ideální volbou pro malé děti - svíčky.

Paracetamol pro děti v tabletách 200 mg jak dávat

Paracetamol se podává dětem při vysoké teplotě, bolesti hlavy a bolesti zubů. Je považován za bezpečný lék, protože ani při trojnásobném předávkování nezpůsobuje komplikace. Stejně jako u jiných léků má však Paracetamol svá specifika a musí být léčen s opatrností. Před zahájením léčby je nutné pečlivě prostudovat návod k použití přípravku Paracetamol a věnovat zvláštní pozornost výpočtu dávky tablet pro děti od 1 roku.

Složení a uvolňovací forma léčiva

Paracetamol pro děti je antipyretikum a analgetikum s mírným protizánětlivým účinkem. Jeho účinnost je zvláště vysoká u virových infekčních nemocí - s bakteriálními onemocněními, které pomáhá málo.

Terapeutický účinek léčiva je založen na inhibici tvorby chemických sloučenin, které jsou zodpovědné za rozvoj zánětlivých procesů, stimulují horečku a výskyt bolesti. Anestetického a protizánětlivého účinku je dosaženo díky účinku léčiva na buňky centrálního nervového systému.

Výhodou léčiva oproti jiným protizánětlivým lékům je, že nevyvolává zvláštní dráždivý účinek na sliznici žaludku. Paracetamol rychle vstupuje do krve, kde je jeho největší koncentrace dosaženo v období od 30 minut do jedné a půl hodiny - v závislosti na formě léku. Přípravek se vylučuje do moči po zpracování v játrech do 4 hodin.

Účinná látka léčiva je stejná, je také známa jako para-acetaminofenol. U dětí se Paracetamol vyrábí v různých formách:

  • Svíčky - obsahují komponenty, které jsou pro dítě nejbezpečnější. Rektálně injikovaný lék se vstřebává do krve pomaleji než při polknutí (hodinu a půl), což je důvod, proč tento efekt přichází později, ale je trvanlivější. Lékaři mohou předepsat čípky pro léčbu jednoletého dítěte a dokonce i dítě od 3 měsíců.
  • Suspenze - mezi excipienty - glycerol, sorbitol, příchutě a sacharóza. Lze použít od 1 měsíce (pouze podle pokynů pediatra).
  • Sirup - obsahuje ethanol (96%), pomocné látky, příchutě, barviva. Maximální koncentrace v krvi je pozorována po půl hodině po polknutí. Nástroj se doporučuje pro děti od šesti měsíců do 12 let.
  • Tablety nebo tobolky - vyrobené v dávce 200, 500 mg. Děti mohou být podávány od 3 let (při dodržení dávky).
  • Tablet-pop pro přípravu roztoku.

V poslední době, Paracetamol, vyráběný ve formě sladkých sirupů, suspenzí, získal zvláštní popularitu. Užívání těchto léků, spolu s aktivními terapeutickými složkami, dítě dostává obrovské množství příchutí, sladidel, příchutí. Mohou vyvolat alergické reakce, zatímco alergie na samotný paracetamol je velmi vzácná. To znamená, že ideální volbou pro malé děti - svíčky.

Indikace užívání tablet Paracetamol (200 a 500 mg) t

Paracetamol je účinný při:

  • teplota vyvolaná nachlazení, chřipkou, šarlatovou horečkou, spalničkami, očkováním atd.;
  • bolesti hlavy, včetně přepětí;
  • bolest zubů (zubní kaz, zuby a t (které léky lze podávat dítěti s bolestmi zubů?).);
  • projevy bolesti nesouvisející se zánětem;
  • zmírnění takových projevů nachlazení nebo chřipky, jako je horečka, bolesti;
  • zánět středního ucha (otitis) jako komplexní terapie.

Paracetamol se používá jako antipyretikum a analgetikum, kdy je kontraindikován?

Stejně jako u jiných léků má paracetamol kontraindikace. Patří mezi ně:

  • alergické na složky léčiva;
  • závažné problémy s ledvinami a játry, které se podílejí na zpracování a odstraňování léčiv z těla ve složení moči;
  • vrozená hyperbilirubinémie nebo Gilbertův syndrom - zvýšená hladina bilirubinu v krvi (produkt rozkladu erytrocytů);
  • některé typy závažných infekcí (např. sepse);
  • leukopenie (nízký počet bílých krvinek);
  • krevní onemocnění;
  • nedostatek enzymu glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • těžká anémie;
  • užívání určitých léků (antikonvulziva, barbituráty, rifampicin atd.);
  • zánět sliznice konečníku (pro použití svíček).

Návod k použití tablety

Ačkoli Paracetamol účinně zmírňuje horečku a bolesti hlavy, s vážným onemocněním, nemůže snížit teplotu.

Dr. Komarovsky tento lék nazývá jakýmsi markerem: pokud se horečka po užívání snížila, je pravděpodobné, že nemoc není nebezpečná - jedná se o běžný ARVI. Pokud je účinek léku chybí - problém je vážný, naléhavá potřeba zavolat specialistu.

Dávkování pro děti různého věku

Tablety paracetamolu jsou povoleny pro děti starší tří let. U dospělých je maximální denní dávka 60 mg / kg. V jaké dávce se Paracetamol podává dětem:

  • norma od 3 do 6 let - 100-200 mg najednou;
  • od 6 do 12 let - 1-2 tabulky. (200-400 mg);
  • adolescenti a dospělí - 500 mg.

Než dáte dítěti pilulku, přečtěte si návod a zjistěte, kolik paracetamolu obsahuje. Pokud lékař předepsal dávku 100 mg, tobolka po 200 mg by měla být rozdělena do dvou částí, tablety obsahující 500 mg, rozdělených do 5 částí. Malé předávkování nenese nebezpečí.

Kolikrát denně mohu vzít lék?

Podle instrukcí by děti měly pít Paracetamol každé 4 hodiny. Častější podávání se nedoporučuje, protože zvýšení dávkového příkonu nebude lepší. Paracetamol se vstřebává do krve 30 minut po vstupu do žaludku a začíná aktivně působit. Maximální koncentrace a pozitivní účinek se dosáhne po 2 hodinách - teplota se začíná snižovat.

Lék se doporučuje užívat každé 4 hodiny; méně často - častěji - ne

Jakmile Paracetamol vstoupí do krve dítěte, začnou ledviny a játra zpracovávat a odstraňovat je z těla. Po 4 hodinách opouští 50% látky tělo, což vede ke snížení účinku léčiva. Po 8 hodinách se léčivo úplně odstraní. Když se zotavujete, zmizí potřeba častých léků, takže interval může být zvýšen na 5-6 hodin.

Jak dlouho bude léčba paracetamolem trvat, musí říct lékař. Při vysokých teplotách může být činidlo použito nejvýše 3-5 dnů. Stojí to za to pokračovat v užívání drogy, a jaká dávka je dána za den, stanovené lékařem. Iracionální užívání léku může způsobit nekrózu jater, ledvinových buněk a dalších problémů.

Dlouhodobé užívání paracetamolu pro bolesti hlavy a bolesti zubů je nepraktické, protože může zmírnit symptomy, ale nevyléčit základní onemocnění. Nemocné zuby by měly být ošetřeny co nejdříve, protože nejenže způsobují bolest dítěte, ale mohou také ovlivnit růst trvalých zubů. Je třeba upozornit na nepřiměřené bolesti hlavy, protože může hovořit o závažných onemocněních a být důvodem pro další diagnózu.

Použití paracetamolu má jen zřídka nežádoucí účinky. Není však možné zcela vyloučit jejich nepřítomnost po užití léku.

V některých případech může lék způsobit gastrointestinální potíže

Mohou se projevit:

  • nevolnost, průjem, zvracení, bolest žaludku, závratě;
  • snížení hladin leukocytů, erytrocytů, krevních destiček v krvi (extrémně vzácné);
  • jaterní patologie;
  • alergie;
  • bronchospasmus.

Dítě by nemělo užívat více než 60 mg účinné látky na kg tělesné hmotnosti denně. Pro dítě je toxická dávka 150 mg / kg. To znamená, že pokud dítě váží 20 kg, může zemřít, pokud vezme 3 g paracetamolu po celý den.

Předávkování je příčinou nežádoucích účinků a známek intoxikace: blanšírování kůže, zvracení, pocení, ztráta vědomí. Pokud játra selhávají, žloutenka, jaterní kóma, smrt je možná. Může se jednat o akutní selhání ledvin, které bude pociťovat bolest v dolní části zad, pankreatitida, arytmie, bílkoviny a krev v moči.

Paracetamol je součástí mnoha léčiv - Coldrex, TheraFlu, Antigrippin, Panadol, Antiflu, Caffetin atd. Jejich hlavní rozdíly jsou pomocné látky, výrobce, cena.

Pokud lék nepomůže, je nahrazen analogem s jinou účinnou látkou. Léky na bázi ibuprofenu, Nurofen, Ibufen a další, mají podobný účinek, v každém případě je třeba si pamatovat, že ani ty nejneškodnější léky nelze předepsat, abyste se vyhnuli nepředvídatelným následkům.

Když má dítě horečku, první lék, který rodiče používají ke stabilizaci svého stavu, je paracetamol, a to není náhoda.

Světová zdravotnická organizace zahrnula tento lék do seznamu nejúčinnějších, nejbezpečnějších a nákladově efektivních léků.

Podívejme se podrobně na instrukce pro použití tablet Paracetamol pro děti (200 a 500 mg): doporučené dávky při teplotě, je možné podat lék pro dítě vůbec a kolik, co když je rychlost překročena?

Popis a akce

Paracetamol není novinkou ve farmaceutické oblasti. Používá se pro léčbu již od roku 1893. To je jeden z nejbezpečnějších nesteroidních protizánětlivých léků.

Léčivo nemá téměř žádný vliv na cyklooxygenázu nebo COX produkovanou v periferních orgánech a tkáních. Proto má méně vedlejších účinků než jiné NSAID.

Lék tak nedráždí žaludeční sliznici, nevede k narušení metabolismu vody a minerálů.

Současně lék ovlivňuje COX, který produkuje mozek, který je kvůli antipyretickým a analgetickým vlastnostem, schopnost ovlivňovat zánětlivé procesy drogy je téměř chybějící.

Paracetamol se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu, proto jsou nejvýhodnější předformované dávkové formy spolu s rektálními čípky.

Lék působí rychle a do 30 minut po požití je pozorována jeho maximální koncentrace. Činnost trvá až 4 hodiny.

Nedostatek účinku s použitím paracetamolu je důvodem pro okamžitou žádost o lékařskou pomoc.

Pokud chcete vědět, jak léčit herpetické bolesti v krku u dětí, doporučujeme přečíst si naši publikaci.

Následující článek se zabývá příznaky a léčbou akutní pyelonefritidy u dětí.

Příčiny a metody léčby enurézy u dětí jsou podrobně rozebrány v tomto materiálu. Další informace!

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný v tabletách 0,2 g a 0,5 g (200 a 500 mg). Tato forma se doporučuje pro děti starší 6 let z důvodu možného předávkování.

Povoleno k užívání od 2 let, i když jiné formy v tomto věku jsou preferovány.

Pro fyzikální vlastnosti je čistě bílý nebo se smetanově zbarveným krystalickým práškem, který je rozpustný v alkoholu a není rozpustný ve vodě.

Indikace

Lék se používá, pokud:

  • teplota vzrostla na 38 ° C a vyšší (do 5 let), do 38,5 ° C (věk po 5 letech) a trvá nejméně 4 hodiny;
  • stížnosti na bolest zubů, bolesti hlavy, bolesti svalů.

Paracetamol je účinný při virových infekcích (ARVI).

Používá se také pro plané neštovice, spalničky, chřipku, zarděnku, zuby, po úrazech a popáleninách.

Nepomáhá při bakteriálních infekcích, komplikacích ARVI, účinek je krátkodobý nebo chybí.

Kontraindikace

Seznam kontraindikací je malý ve srovnání s jinými léky. Patří mezi ně:

  • individuální intolerance;
  • věk do 2 let;
  • onemocnění gastrointestinálního traktu s tvorbou vředů a erozí, krvácení do žaludku, zánět, aktivní krvácení;
  • progresivní patologie ledvin, jater, těžké formy nedostatečnosti těchto orgánů;
  • nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID;
  • hyperkalemie (vysoký draslík v krvi).

Kolik a jak dávat

Maximální doba léčby je:

  • do 6 let - 3 dny;
  • po 6 letech - 5 dní.

Jaká dávka přípravku Paracetamol je potřebná pro děti a jak přípravek užívat správně?

Při předepisování dávky se nejedná o věk a hmotnost dítěte. 10–15 mg účinné látky je předepsáno na 1 kg.

Jedna dávka Paracetamolu pro děti o hmotnosti 10 kg je tedy 100-150 mg (0,1-0,15 g) nebo 1 / 2-3 / 4 tablety s dávkou 200 mg (0,2 g).

Opakovaný příjem by neměl být starší než 4–5 hodin. Během dne jsou povoleny 4–5 recepce.

Bezpečná denní dávka - až 60 mg / kg těla. To znamená, že dítěti o hmotnosti 10 kg denně by neměly být podávány více než 3 tablety po 200 mg.

U dospívajících, jejichž věk je starší než 12 let a váží více než 40 kg, je maximální jednotlivá dávka 1 g (5 tablet po 0,2 g) denně - 4 g (20 tablet po 0,2 g).

Způsob použití, zvláštní pokyny

Prostředky dávají dovnitř. Po jídle by měla trvat 1-2 hodiny, jinak se vstřebávání zpomalí. Omyjte ji velkým množstvím čisté vody. Pokud je dítě malé, tableta se rozemele na prášek.

Paracetamol je ambulance, která nevyléčí, ale pouze eliminuje projevy onemocnění. Pokud neodstraníte příčinu nemoci, vrátí se teplota a bolest.

Jaká je účinná a bezpečná léčba sinusitidy u dětí? Odpověď na otázku, podívejte se do našeho článku.

V této publikaci je uvedena gymnastika pro oči s krátkozrakostí u dětí.

Všechny podrobnosti o chronické mononukleóze u dětí a metodách léčby a prevence naleznete zde.

Funkce příjmu

Po konzultaci s lékařem by měla být vyřešena otázka, jaká dávka paracetamolu by měla být dětem podávána v tabletkách. Ošetření zohledňuje takové vlastnosti přijetí:

  • v případě onemocnění jater snižte dávku;
  • při užívání jiných léků musíte zajistit, aby neobsahovaly paracetamol;
  • Nepodávejte dětem alkoholické přípravky, protože alkohol zvyšuje vstřebávání léku.

Předávkování

Užívání léku v jedné dávce vyšší než 150 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte způsobuje těžké, v některých případech fatální poškození jater.

Stupeň otravy:

Při vývoji selhání jater uveďte:

  • neuropsychiatrické poruchy (tendence ke spánku, závratě, poruchy řeči, halucinace);
  • bolest na pravé straně pod žebry;
  • otok, zvýšení břicha;
  • žloutenka;
  • krvácení;
  • poruchy srdečního rytmu;
  • nedostatek funkce jiných orgánů.

K úmrtí předávkování dochází po 3-5 dnech.

V případě předávkování se žaludek umyje, pacientovi se podá aktivní uhlí, zavolá se sanitka. Paracetamol antidotum je acetylcystein.

V případě selhání jater jsou hospitalizováni, léčba je symptomatická. V závažných případech může být vyžadována transplantace jater.

Děti trpí otravou snadněji než dospělí, zejména ve věku do 6 let, vzhledem k povaze metabolismu. V mírných případech se léčba provádí doma.

Jak může dojít k předávkování

Dávkování 0,2 mg je bezpečné. Aby bylo dítě s hmotností 10 kg otráveno, musí denně užívat 1,5 g léčiva, což je 7,5 tablet.

Přebytečné dávky se vyskytují z několika důvodů:

  • rodiče ve spěchu nevenovali pozornost obsahu účinné látky;
  • současně byly podávány další paracetamolové přípravky;
  • zvýšení frekvence přijímání;
  • dítě si omylem vzalo lék sám, protože bylo na dostupném místě.

Vedlejší účinky

I když je paracetamol ve většině případů dobře snášen, způsobuje nežádoucí účinky:

V posledních letech začali vědci mluvit o škodách a toxicitě.

Studie ukázaly, že u dětí ve věku 1-3 let byl paracetamol často předepisován, u 6-7 let se vyvinula alergická onemocnění.

Bezpečnost je udržována s občasným použitím.

Existují také důkazy o tom, že dlouhodobé užívání paracetamolu je více než 1 tableta denně, pokud je celkové množství užívaného léku 1000 nebo více tablet za život, riziko vzniku závažných forem analgetické nefropatie (onemocnění ledvin), které vede ke konečnému selhání ledvin (dvakrát ztráta funkce ledvin).

Lékové interakce

Paracetamol interaguje s jinými léky, které mohou ovlivnit bezpečnost léčby.

Tyto účinky mohou nastat:

  • zvýšení škodlivých účinků na játra, snížení antipyretického účinku paracetamolu - v kombinaci s barbituráty antiepileptik, rifampicinu;
  • zvýšení účinku derivátů kumarinu, kyseliny salicylové, kofeinu, kodeinu;
  • zvýšená hladina methemoglobinu - při aplikaci fenobarbitalem.

Je zakázáno kombinovat tablety Paracetamolu s jinými prostředky, ve kterých je tato účinná látka přítomna (Parafex, Paravit, Coldrex a další).

Průměrná cena

Průměrná cena paracetamolu 0,2 g, 10 tablet - 6 p.

Podmínky skladování

Datum exspirace je uvedeno na obalu (obvykle 36 měsíců). Lék uchovávejte při teplotě t ° ne vyšší než 25 ° C, vyberte místo nepřístupné pro nezletilé.

Recept na nákup léků není nutný.

Chcete se naučit, jak léčit obstrukční bronchitidu u dítěte? Řekneme vám to! Užitečné tipy a triky - v našem článku.

O typech strabismu u dětí ao tom, jak jej eliminovat, lze nalézt v tomto článku.

A zde jsme řekli všechno o léčbě zánětu spojivek u dětí, včetně rady Dr. Komarovského.

Recenze

Nyní víte, jak dávat dětem tablety paracetamolu, kolik léku dávat a jaké dávkování je třeba dodržet, aby se předešlo předávkování. Zvažte a přezkoumejte rodiče.

Natalia, 28 let: „Paracetamol poprvé pomohl našemu synovi. Pak dali pilulky, na hodinu to stačilo. Pak dala Nurofen sirup a dala svíčky s paracetamolem. “

Elena, 30 let: „Paracetamol nemá žádný vliv na tělo mého dítěte. Dala pilulku, čekala hodinu a půl a účinek byl nulový. “

Julie, 32 let: „Používám ibuprofen nebo paracetamol pro bakteriální ORS: první je účinná za čtvrt hodiny, druhá - za hodinu. Když viry dávají jeden nebo jiný lék, oba jsou účinné za hodinu. Pokud teplota trvá, střídejte tyto fondy. "

Mezi oblíbené způsoby řešení horečky a bolesti u dětí patří pilulky, kde paracetamol působí jako účinná látka. Je považován za nejúčinnější a nejbezpečnější pro tělo dítěte.

Přípravky na bázi paracetamolu mají tři hlavní vlastnosti: zmírňují horečku, zánět a bolest.

  • Bojuje s vysokou tělesnou teplotou během zimy, ARVI nebo chřipky. Přípravek lze podávat dětem ve věku 2 měsíců po snížení přípustné dávky.
  • Snížení teploty začíná rychle a má dlouhodobý účinek - není pozorováno žádné další zvýšení.
  • U některých dětí může být vysoká horečka doprovázena křečemi. Pro takové nepříjemné symptomy je povolen paracetamol.
  • Snižuje nebo odstraňuje bolest. Například, zubní nebo bolesti hlavy.
  • Současně můžete dávat i jiné léky. Nurofen jako účinná látka obsahuje ibuprofen, takže jejich rotace je povolena.

Je třeba mít na paměti, že paracetamol vylučuje pouze symptomy nemoci, ale není určen pro jeho léčbu. Hlavní příčina bolesti nebo horečky by měla být identifikována a léčena dětmi jinými léky.

Dávka léku

Paracetamol je dostupný ve třech základních formách: svíčky, pilulky a sirupy. Můžete si koupit v lékárně, kde je účinná látka ve své čisté formě - například Panadol. Tablety Panadolu mají kromě účinné látky také hydrogenuhličitan sodný, který v organismu vytváří alkalické prostředí. Díky tomu Panadol jedná rychleji.

Svíčky

Jsou vloženy rektálně - do řiti dítěte. Před zákrokem musíte nejprve umýt ruce. Baby dejte, otočte na bok, ohněte nohy a zatlačte je na bříško. Čípky pomalu a opatrně vložte. Účinná látka je absorbována střevními stěnami a má rychlý účinek při vysoké teplotě. Děti do tří měsíců, dávku volí pouze lékař.

V lékárně najdete následující dávku léku:

  • od 3 měsíců do jednoho roku, svíčky jsou předepsány na 0,08 g;
  • od 1 roku do 3 let - 0, 17 gramů;
  • od 3 let do 6 - 0, 33 gramů;
  • Od 6 let a starší jsou předepsány dva čípky 0, 33 gramů.

Nepoužívejte více než 4 svíčky denně.

Prášky

Jsou povoleny pro děti od dvou let. Dítěti je podáván lék, předdrcený a naředěný vodou. Dětské tablety paracetamolu se dodávají v dávce 200 mg:

  • od 2 let do 6 jmenuje 1/2 tabletu najednou;
  • od 7 do 12 let je povolena jedna plná tabletka;
  • Děti starší 12 let mají možnost podávat dvě tablety najednou.

V některých případech lze tento formulář přijmout a děti do jednoho roku. Zvláště pokud jde o velmi vysoké teploty s výskytem křečí. V takových případech je užívání léčiva povoleno v následujících dávkách:

  • od narození do 3 měsíců je dávka 10 mg na kilogram;
  • od 3 měsíců do jednoho roku je maximální denní dávka 120 mg;
  • od jedné do dvou let je maximální denní dávka 150 mg.

Sirup

Tato dávková forma má tekutou konzistenci a příjemnou chuť, takže ji děti mohou snadno polknout. Sirup lze podávat již dva měsíce. Někdy mohou lékaři vzhledem ke stavu dítěte v době nemoci předepsat sirup v prvních týdnech života.

Souprava obsahuje vhodný dávkovač injekční stříkačky nebo odměrnou lžičku, s níž se měří přesné množství suspenze. Lék nelze ředit vodou, je lepší dát dítěti pít po jeho užívání.

Rozdělením stříkačky se provede přesné dávkování:

  • od narození do 6 měsíců je dávka vypočítána ošetřujícím lékařem;
  • od 6 měsíců do jednoho roku, maximální dávka je 5 mg, minimum je 2,5 mg;
  • až 3 roky, dávka je 5 - 7,5 mg;
  • od 3 do 6 let - maximální dávka je 10 mg;
  • od 7 do 12 let - asi 15 mg.

Lék začne působit do 30 minut po požití. Při vysoké teplotě sirup nedává déle než tři dny. Jako lék proti bolesti je lék povolen po dobu až pěti dnů.

Analogem léku Paracetamol je Panadol. Je povolen pro děti od 3 měsíců. Panadol Baby lze použít ke zmírnění horečky, zánětu a bolesti. Můžete také použít po očkování.

Funkce aplikace

Před podáním léku dítěti je nutné konzultovat s pediatrem. Předepíše správné dávkování a promluví o pravidlech přijetí.

  • Dávka léčiva závisí na věku a hmotnosti dítěte.
  • Tablety paracetamolu by měly být podávány k uvolnění tepla v intervalu 6 hodin. Ne více než čtyřikrát denně.
  • U dětí mladších než jeden rok by měla být teplota snížena nad 38 stupňů.
  • Nepodávejte paracetamol dětem déle než tři dny. Jejich vnitřní orgány ještě nejsou plně utvořeny, takže na játrech vzniká další zátěž.
  • Taková antipyretika by neměla být podávána pro prevenci.
  • Malé dítě musí pilulku nejprve rozpustit ve vodě.
  • Tabletu určenou pro dospělé byste neměli používat - není možné přesně stanovit dávkování.
  • Nurofen má dráždivější účinek na žaludek než Panadol. Proto je lepší přestat na poslední lék.

Tipy pro užívání léků, které zahrnují paracetamol

  • Existují různé formy uvolňování této účinné látky. To může být ve svíčkách, sirupy nebo ve formě suspenze. Jsou nejvhodnější pro děti do 1 roku.
  • Aby se snížily škodlivé účinky na játra, měli byste lék podat po jídle.
  • Dávka 150 mg na kilogram hmotnosti je pro tělo dítěte nebezpečná.
  • Předávkování může být rozpoznáno následujícími příznaky: kůže se stává bledou, objeví se nevolnost a zvracení. V tomto případě je naléhavá potřeba poradit se s lékařem.

Někdy, když je teplota vysoká a těžko se sníží, jsou dětem předepsány dvě drogy současně: Nurofen a Paracetamol. Dej tyto léky, dodržuj interval. Nurofen působí rychle a účinek je delší.

Nurofen můžete kombinovat současně s paracetamolem. V tomto případě je z každé drogy odebrána polovina dávky.

Kontraindikace

  • Nepřidávejte lék a časté užívání, které nepříznivě ovlivňuje funkci jater. Je tu nevolnost, zvracení.
  • Individuální nesnášenlivost složek léčiva. Mohou se objevit alergické reakce.
  • Pro děti do dvou let by měl být paracetamol podáván s opatrností - léčivo může způsobit astma.
  • Ve stejnou dobu byste neměli podávat dva paracetamol. To povede k otravě těla. Lze podávat s jinými antipyretiky, například s Nurofenem.
  • Předávkování může nastat, pokud není dodržen interval mezi léky. Je lepší kombinovat léky s lidovými prostředky.
  • Lék je kontraindikován u onemocnění, jako je anémie, hyperbilirubinémie a poruchy v ledvinách a játrech.

Pokud se objeví alespoň jeden příznak, pak by tento přípravek měl být nahrazen jiným. Nurofen zřídka způsobuje alergie a způsobuje menší poškození vnitřních orgánů. Stejně jako paracetamol je Nurofen dostupný ve formě čípků, tablet a sirupu.

Lékárny mají mnoho léků, které obsahují paracetamol. Panadol je dostupný ve formě tablet, svíček a sirupů. Panadol Baby se vyrábí speciálně pro ty nejmenší.

Nezapomeňte, že všechny léky musí být uchovávány mimo dosah dětí. Léky pro dospělé je lepší uchovávat odděleně od dětí, aby nedošlo k záměně léků v důsledku zvýšeného vzrušení v období nemoci dítěte.

Před podáním paracetamolu dítěti se poraďte se svým lékařem. Je to on, kdo vám řekne, co je lepší zvolit dávkovou formu, zda ji kombinovat s jinými antipyretiky. Vypočítá přesné, povolené dávkování. Pouze dodržování pravidel a doporučení může snížit vedlejší účinky a předávkování.

S rozvojem nachlazení, první znamení u dětí je zvýšení teploty. Pokud za zvýšených teplot pediatrové zakazují dávat dětem antipyretikum, pak když teploměr čte nad 39 stupňů, je nutné uchýlit se k pomoci léků. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snížit teplo, je lék zvaný Paracetamol. Mohou děti užívat tablety Paracetamol, v jakém věku by měly být použity, stejně jako vlastnosti dávkování léku, zjistit dále.

Tablety pro dávkování paracetamolu

Teplota paracetamolu je dostupná ve třech formách: tablety, sirup a rektální čípky. Všechny formy uvolňování léčiva jsou určeny ke snížení vysoké teploty. Paracetamol by měl být podáván dítěti v určitých formách uvolňování v závislosti na jeho věku.

Hlavní výhodou léčiva ve formě tablet je nízká cena, zejména ve srovnání se sirupy. Mnoho rodičů se uchyluje k užívání léků v pilulkách pouze v případě, že dítě má 5 let. V tomto věku, dítě může polknout pilulku, že to není uvízl v krku. Někteří rodiče nespěchají, aby se uchýlili k pomoci drogy v pilulkách a dali ji na 6 let.

Návod k použití ukazuje, že dětem může být poskytnut lék ve formě tablet 2 roky a starší. Je však důležité poznamenat, že za 2-3 roky je vhodnější pro děti dát sirup a až 2 roky je nejlepší použít rektální čípky. Paracetamol ve formě tablet může být užíván při teplotě pro malé děti, ale současně je třeba pilulku nejprve nalít a poté podat společně se slazenou vodou.

Důležité vědět! Při vysokých teplotách může být Paracetamol podáván dětem maximálně 4krát denně. Interval mezi následujícími recepcemi by měl být 4-6 hodin. Délka léčby by neměla být delší než 3 dny.

Jak podávat tablety přípravku Paracetamol dětem závisí na jejich věku a hmotnosti. Paracetamol při teplotě pro děti by měl být vypočítán na základě následující dávky: 10 mg léčiva je zapotřebí na 1 kg tělesné hmotnosti dítěte. Pro dítě, jehož hmotnost je 10 kg, bude zapotřebí 100 mg léku.

Zajímavé vědět! Teplota dětského léku může klesnout přibližně o 25-30 minut po požití.

Paracetamol Dávkování 200 mg ve formě tablet

Je možné dát dětem Paracetamol, už jsme to zjistili. Za zmínku stojí, že pokud dítě ve věku 5-6 let nemůže polykat tabletu úplně, mělo by být rozděleno na části nebo rozdrceno na prášek. Nedoporučuje se dávat dětem lék ve formě tablet, proto je lepší uchýlit se k rektálním čípkům.

Lék Paracetamol 200 mg je velmi populární. Tablety se rychle vstřebávají do těla, takže po 30 minutách dochází k pozitivnímu účinku při jeho použití. Tablety navíc neobsahují příchutě a barviva, která by mohla dětem při orálním použití ublížit. Můžete nejen snížit teplotu léku, ale také snížit bolestivé příznaky bolesti zubů, bolesti hlavy, neuralgie a osteochondrózy. Jak snížit teplotu s daným lékem, zjistit více.

  • Děti mladší dvou nebo tří let by neměly dostávat antipyretické tablety. Kromě toho, pokud lékař předepsal užívání léku pro dítě v této formě, pak se můžete uchýlit k takové léčbě.
  • Děti do pěti let nebo šest let mohou dostávat léky ve formě tablet, ale pouze v dávce 100 mg. Paracetamol může být podáván dítěti v tomto věku ne více než 2x denně.
  • Děti do 12 let dávají léčivo v dávce 200 mg. Dávkování paracetamolu závisí především na váze, takže před tím, než dáte lék dítěti, musíte si přečíst návod.
  • Starší děti od 12 let mohou dostat Paracetamol v dávce 500 mg.

Pokyny ukazují, že dětem mladším 12 let mohou být podávány tablety v dávce 500 mg, ale dávka by měla být správně vypočtena. Je také důležité si uvědomit, že před podáním léku při teplotě 38 a vyšší byste se měli poradit s odborníkem. O tom, jak brát, kolik potřebujete lék, a jak často ho lze použít, řekněte okresu nebo ošetřujícímu lékaři.

Důležité vědět! Pro snížení teploty dítě potřebuje v případě, že teploměr ukazuje značku nad 39 stupňů. Dospělý může začít snižovat teplo, pokud značka překročí hodnotu 39-39,5 stupňů.

Mohou děti užívat léky v tabletkách

Lékaři říkají, že děti mohou pít pilulky, pokud jsou splněny určité podmínky.

  1. Pokud teploměr čte nad 38,5-39 stupňů. Pro děti do 3-4 let je nutné porazit teplo nad 38-38,5 stupně.
  2. Pospěš si porazit teplo pod 38 není za to. Když teploměr čte nad 38, měli byste se nejprve pokusit použít populární metodu, například otřením roztokem kyseliny octové. Pokud horečka stále roste nebo trvá čtyři hodiny nebo více, poté, co rodiče přijali všechny metody, jak ji snížit, může být tento lék podán.
  3. Může být Paracetamol používán u dítěte a v jakém dávkování by měl být používán při vysoké teplotě, bolesti zubů a slabosti. Je nejen možné, ale nutné. Pokud lék nesnižuje horečku, ale zároveň se snížila bolest při kousání zubů, měli byste se poradit s odborníkem nebo nahradit lék přípravkem Ibuprofen.

Paracetamol je vynikajícím nástrojem v boji proti silné horečce u dětí různého věku. S věkem, forma drogy může být změněna, a název léku může zůstat stejné, ale na jednu podmínku, že lék dává pozitivní účinek.

Je předávkování lékem nebezpečné?

Pokyny uvádějí, že v případě předávkování lékem je nutné se poradit s lékařem. Jak dát Paracetamol dětem, zjistili jsme, ale proč je předávkování této drogy tak nebezpečné? Ve skutečnosti je Paracetamol jedním z nejbezpečnějších antipyretik. S mírným předávkováním na zdraví dítěte to neovlivní, zejména pokud je lék používán v jedné dávce.

Důležité vědět! Před použitím přípravku Paracetamol u dětí při teplotě v tabletách byste se měli seznámit s dávkováním léku a poté jej vyzvednout podle hmotnosti dítěte.

V závislosti na přebytečném množství léčiva se u dítěte může objevit předávkování vedlejšími účinky. Nadměrné dávky léčiva způsobují negativní účinky na orgány, jako jsou ledviny a játra. Nejčastěji se s pravidelným předávkováním lékem vyvíjí poškození jater a jaterní kóma.

Příznaky předávkování paracetamolem zahrnují:

  • nevolnost a zvracení;
  • bolest břicha;
  • problémy se židlí;
  • výskyt ospalosti.

Nejnebezpečnější známkou předávkování je intoxikace. V tomto případě se obraťte na nemocnici. Proto otázka, zda dítě může paracetamol, odpovězte tak, aby tento lék byl nejen povolen, ale v případě potřeby nezbytný. Aby nedošlo k omylu s dávkou, musíte si pozorně přečíst návod nebo se poradit s odborníkem.

Tablety "Paracetamol" pro děti:
návod k použití a dávkování

Ze všech antipyretických léků používaných v dětství lze nejoblíbenější nazývat "paracetamol". Efektivně srazí teplotu a pomáhá eliminovat bolest jiné lokalizace. Zvláště pro použití u dětí se takový lék vyrábí ve formě sladké suspenze a rektálních čípků. V závislosti na tom, jak staré dítě je, mohou být pro něj vhodné běžné pilulky.

Forma uvolnění a složení

Tablety "Paracetamol" jsou vyráběny různými farmaceutickými společnostmi, takže v lékárnách můžete najít nejen léky s tímto názvem, ale také tablety s poznámkou výrobce na krabičce (tyto léky se nazývají "Paracetamol MS", "Paracetamol-LECT", "Paracetamol MS"). UBF “a tak dále.

Obvykle pevná forma léku vypadá jako malé kulaté pilulky, které mají bílou barvu, ale mohou být bílo-žluté nebo bílo-krémové barvy. Jsou baleny v blistrech a prodávány v krabicích po 10 kusech nebo více. Hlavní složka některého z těchto léčiv se také nazývá paracetamol. V závislosti na jeho množství na tabletu se lék podává ve dvou dávkách - 200 mg a 500 mg. V zahraničí tabletovaný "Paracetamol" je také dostupný v dávce 325 mg.

Pomocné složky léčiv se liší od různých firem. Mezi nimi můžete vidět želatinu, škrob, povidon a další složky.

Pokud má dítě nesnášenlivost k těmto látkám, mělo by být v anotaci objasněno na vybrané tablety.

Princip činnosti

Po vstupu tablet do žaludku se paracetamol vstřebává dostatečně rychle, po kterém tato látka vstupuje do krevního oběhu do mozkových tkání a ovlivňuje centra bolesti a termoregulace. V těchto centrech jsou tyto sloučeniny blokovány cyklooxygenázami (tyto enzymy ovlivňují syntézu prostaglandinů), v důsledku čehož jsou pocity bolesti odstraněny a tělesná teplota se vrátí do normálu.

V periferních tkáních inhibuje buněčná peroxidáza působení paracetamolu. Vzhledem k jejich přítomnosti nemá léčivo prakticky žádný protizánětlivý účinek, ale pilulky také nemají vedlejší účinek na metabolismus vody a soli a žaludeční sliznici.

Indikace

Tablety "Paracetamol" se používají v různých případech:

  • Jako febrifuge při zvýšené tělesné teplotě způsobené očkováním, dětskou infekcí, chřipkou nebo jinou nemocí.
  • Jako lék proti bolesti, pokud bolest není vyjádřena nebo mírná (pro earache, bolesti hlavy, bolest v krku, bolesti zubů a další).

Je to možné pro děti?

Tablety "Paracetamol" se nepoužívají k léčbě pacientů mladších než 6 let. Pokud dítě ještě není 6 let, například, on je jen 2 nebo 4 roky starý, pak místo pevné formy, dát Paracetamol v suspenzi nebo dát svíčky. Lék v těchto typech je povolen od 3 měsíců věku a je nejčastěji volen jak pro děti do 1 roku, tak pro děti předškolního věku. Často se používají u dětí ve věku 7–8 let nebo starších, pokud je těžké spolknout pilulku pro dítě.

Kontraindikace

Tablety by neměly být podávány malým pacientům s následujícími vlastnostmi: t

  • Intolerance paracetamolu nebo jakákoliv pomocná složka.
  • Peptický vřed nebo erozivní změny v gastrointestinální stěně.
  • Absence glukóza 6 fosfát dehydrogenázy v těle.
  • Krvácení ze stěn zažívacího traktu.

Kromě toho, lék se nepoužívá, pokud dítě má vážné krevní onemocnění, jaterní funkce je narušena, nebo selhání ledvin je detekován.

Vedlejší účinky

Užívání Paracetamolu může způsobit svědění kůže, vyrážky nebo jiné příznaky alergické reakce. Ve vzácných případech mají tyto pilulky negativní vliv na tvorbu krve, stav gastrointestinálního traktu nebo jaterní funkce. Pokud se objeví jakékoliv nežádoucí účinky, doporučuje se, aby byl přípravek zrušen a dítě by mělo být okamžitě předvedeno lékaři.

Návod k použití

"Paracetamol" se užívá 1 až 3 krát denně, polykání pilulky 1-2 hodiny po jídle a mytí vodou. Dávkování je určeno podle věku pacienta. Pokud je například dítě ve věku 7 let, může být podáno 200 mg najednou a za 14 let jedna dávka je 500 mg. Věk také ovlivňuje maximální přípustnou denní dávku - u pacientů ve věku 6–9 let je to 1,5 g, u dětí ve věku 9–12 let 2 g au dětí ve věku 12 let a starších 4 g.

Interval mezi užíváním tablet by neměl být kratší než 4 hodiny. Pokud je lék předepsán pro bolest, doba použití je až 5 dnů, delší léčba je možná pouze pod dohledem lékaře.

Pokud jsou tablety používány pro antipyretický účinek, nesmí být průběh podávání přípravku delší než tři dny.

Předávkování

Pokud dítě bere příliš mnoho tablet Paracetamolu, vyvolá zvracení, žaludeční křeče, řídnutí stolice a další negativní příznaky gastrointestinálního podráždění. Velmi velká dávka léku je nebezpečná pro játra, a protože známky poškození tohoto orgánu se neobjeví okamžitě a mohou vést k vážným následkům, musí být dítě s předávkováním vyšetřeno lékařem (i když je jeho zdravotní stav v pořádku).

Kombinace s jinými léky

Nekombinujte příjem paracetamolu a jiných prostředků na základě stejné účinné látky, protože zvýší riziko předávkování. Bez lékařského předpisu se nedoporučuje podávat tablety spolu s jinými antipyretiky (např. Léky kyseliny acetylsalicylové nebo ibuprofenu).

Kromě toho, abstrakt k "Paracetamol" obsahuje poměrně velký seznam jiných léků, které jsou neslučitelné s ním. Pokud dítě užívá nějaké léky, mělo by být objasněno, zda je možné tyto léky kombinovat.

Podmínky prodeje

Tablety „Paracetamol“ se prodávají bez lékařského předpisu. Cena léku ovlivňuje jak výrobce, tak velikost balení. V průměru 10 tablet obsahujících paracetamol v dávce 200 mg za kus, stálo 3 rublů.

Funkce ukládání dat

Doba použitelnosti léku se může lišit od různých výrobců a je obvykle 3 roky nebo 5 let. Doporučuje se, aby léky zůstaly doma při teplotě až +25 ° C.

Recenze

Léčba předem vytvořeným paracetamolem je obecně pozitivní. Podle rodičů má takový lék výrazný antipyretický a analgetický účinek, stejně jako dobrou snášenlivost. Tablety jsou malé, takže je obvykle snadné je spolknout pro dítě ve věku 6-7 let nebo starší. Cena této formy "paracetamolu" se nazývá nízká, což se také týká výhod léku. Mezi nedostatky se často zmiňuje krátké trvání akce (ve většině případů až 4 hodiny).

"Paracetamol" v šumivých tabletách

Takový přípravek je vyráběn firmou Hemofarm a je tvořen plastovými trubicemi, uvnitř kterých je 10 až 40 bílých kulatých tablet. Obsahují 500 mg paracetamolu doplněného citronovou příchutí, laktózu, silikonovou emulzi, sacharinát sodný a některé další látky. Takové šumivé tablety jsou předepisovány pro děti starší 6 let. Lék se rozpustí před užitím ve sklenici vody.

Pokud je pacient mladší než 9 let, je mu dána pouze polovina pilulky, ale pokud je taková potřeba, můžete rozpustit celou pilulku. Takový "paracetamol" se užívá 1-3krát denně a maximální dávka se považuje za tři šumivé tablety pro dítě ve věku 6-9 let, šest šumivých tablet pro pacienta ve věku 9-12 let a 12 šumivých tablet pro dítě starší 12 let.

"Paracetamol Extratab"

Charakterem tohoto léku, který se vyrábí ve formě bíložlutých podlouhlých tablet, je přítomnost nejen 500 mg paracetamolu, ale také 150 mg kyseliny askorbové. Jedná se o pevný analog paracetamolu Extra prášky, schválené od šesti let. Pro děti ve věku 6-12 let se Paracetamol Extratab podává 1/2 tablety až 4krát denně a dospívající mladší 12 let potřebuje jednu tabletu najednou.

Analogy

Jakýkoliv jiný tabletový přípravek se stejnou účinnou látkou, například Efferalgun nebo Panadol, může být náhradou tablet „Paracetamol“. Lékař může namísto těchto léků doporučit lék s podobným terapeutickým účinkem, například Ibuprofen, Mig 400, Faspik nebo Nurofen. Základem těchto tablet je ibuprofen, který podobně jako paracetamol účinně snižuje teplotu, ale působí o něco déle (do 6-8 hodin).

V některých případech může pediatr místo takových antipyretických léků předepsat jiné pilulky, například Voltaren, Nise, Nimecil, Analgin, Next nebo Diclofenac. Použití těchto léků bez dozoru lékaře se však nedoporučuje, protože tyto léky mají svá věková omezení a kontraindikace a jejich působení je způsobeno různými účinnými látkami.

Tablety Paracetamolu pro děti: návod k použití a dávkování pro různé věkové kategorie

Když má dítě horečku, první lék, který rodiče používají ke stabilizaci svého stavu, je paracetamol, a to není náhoda.

Světová zdravotnická organizace zahrnula tento lék do seznamu nejúčinnějších, nejbezpečnějších a nákladově efektivních léků.

Podívejme se podrobně na instrukce pro použití tablet Paracetamol pro děti (200 a 500 mg): doporučené dávky při teplotě, je možné podat lék pro dítě vůbec a kolik, co když je rychlost překročena?

Popis a akce

Paracetamol není novinkou ve farmaceutické oblasti. Používá se pro léčbu již od roku 1893. To je jeden z nejbezpečnějších nesteroidních protizánětlivých léků.

Léčivo nemá téměř žádný vliv na cyklooxygenázu nebo COX, která je produkována v periferních orgánech a tkáních. Proto má méně vedlejších účinků než jiné NSAID.

Lék nedráždí žaludeční sliznici, nevede k narušení metabolismu vody a minerálů.

Současně lék ovlivňuje COX, který produkuje mozek, což je způsobeno antipyretickými a analgetickými vlastnostmi. Schopnost ovlivňovat zánětlivé procesy léčiva je téměř nepřítomná.

Paracetamol se dobře vstřebává z gastrointestinálního traktu, proto jsou nejvýhodnější předformované dávkové formy spolu s rektálními čípky.

Lék působí rychle a do 30 minut po požití je pozorována jeho maximální koncentrace. Činnost trvá až 4 hodiny.

Nedostatek účinku s použitím paracetamolu je důvodem pro okamžitou žádost o lékařskou pomoc.

Pokud chcete vědět, jak léčit herpetické bolesti v krku u dětí, doporučujeme přečíst si naši publikaci.

Následující článek se zabývá příznaky a léčbou akutní pyelonefritidy u dětí.

Příčiny a metody léčby enurézy u dětí jsou podrobně rozebrány v tomto materiálu. Další informace!

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný v tabletách 0,2 g a 0,5 g (200 a 500 mg). Tato forma se doporučuje pro děti starší 6 let z důvodu možného předávkování.

Pro fyzikální vlastnosti je čistě bílý nebo se smetanově zbarveným krystalickým práškem, který je rozpustný v alkoholu a není rozpustný ve vodě.

Indikace

Lék se používá, pokud:

  • teplota vzrostla na 38 ° C a vyšší (do 5 let), do 38,5 ° C (věk po 5 letech) a trvá nejméně 4 hodiny;

  • stížnosti na bolest zubů, bolesti hlavy, bolesti svalů.
  • Paracetamol je účinný při virových infekcích (ARVI).

    Používá se také pro plané neštovice, spalničky, chřipku, zarděnku, zuby, po úrazech a popáleninách.

    Nepomáhá při bakteriálních infekcích, komplikacích ARVI, účinek je krátkodobý nebo chybí.

    Kontraindikace

    Seznam kontraindikací je malý ve srovnání s jinými léky. Patří mezi ně:

    • individuální intolerance;

    věk do 2 let;

    onemocnění gastrointestinálního traktu s tvorbou vředů a erozí, krvácení do žaludku, zánět, aktivní krvácení;

    progresivní patologie ledvin, jater, těžké formy nedostatečnosti těchto orgánů;

    nesnášenlivost kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSAID;

  • hyperkalemie (vysoký draslík v krvi).
  • Kolik a jak dávat

    Maximální doba léčby je:

    • do 6 let - 3 dny;

    Jaká dávka přípravku Paracetamol je potřebná pro děti, jak přípravek užívat správně?

    Jedna dávka Paracetamolu pro děti o hmotnosti 10 kg je 100-150 mg (0,1-0,15 g) nebo 1 / 2-3 / 4 tablety s dávkou 200 mg (0,2 g).

    Opakovaný příjem by neměl být starší než 4–5 hodin. Během dne jsou povoleny 4–5 recepce.

    Bezpečná denní dávka - až 60 mg / kg těla. To znamená, že dítěti o hmotnosti 10 kg denně by neměly být podávány více než 3 tablety po 200 mg.

    U dospívajících nad 12 let, kteří váží více než 40 kg, je maximální jednotlivá dávka 1 g (5 tablet po 0,2 g), denně 4 g (20 tablet po 0,2 g).

    Způsob použití, zvláštní pokyny

    Prostředky dávají dovnitř. Po jídle by měla trvat 1-2 hodiny, jinak se vstřebávání zpomalí. Omyjte ji velkým množstvím čisté vody. Pokud je dítě malé, tableta se rozemele na prášek.

    Paracetamol je ambulance, která nevyléčí, ale pouze eliminuje projevy onemocnění. Pokud neodstraníte příčinu nemoci, vrátí se teplota a bolest.

    Jaká je účinná a bezpečná léčba sinusitidy u dětí? Odpověď na otázku, podívejte se do našeho článku.

    V této publikaci je uvedena gymnastika pro oči s krátkozrakostí u dětí.

    Všechny podrobnosti o chronické mononukleóze u dětí a metodách léčby a prevence naleznete zde.

    Funkce příjmu

    Po konzultaci s lékařem by měla být vyřešena otázka, jaká dávka paracetamolu by měla být dětem podávána v tabletkách. Ošetření zohledňuje takové vlastnosti přijetí:

    • v případě onemocnění jater snižte dávku;

    při užívání jiných léků musíte zajistit, aby neobsahovaly paracetamol;

  • Nepodávejte dětem alkoholické přípravky, protože alkohol zvyšuje vstřebávání léku.
  • Předávkování

    Užívání léku v jedné dávce vyšší než 150 mg / kg tělesné hmotnosti dítěte způsobuje těžké, v některých případech fatální poškození jater.

    Top