Kategorie

Populární Příspěvky

1 Rýma
Dítě dlouho kašle: příčiny a způsoby léčby
2 Laryngitida
Antivirová léčiva během trimestru těhotenství
3 Prevence
Co pít pro anginu pectoris: co lze vzít pro dospělého
Image
Hlavní // Bronchitida

Kdy je nejlepší pít Theraflu, před jídlem nebo po?


Kdy je nejlepší pít Theraflu, před jídlem nebo po?

Vůbec ne. Exkluzivně po jídle, a ne okamžitě, ale nejméně 1 hodinu.

Žádné antipyretikum nelze užívat před jídlem - zkazit žaludek. Toto je obecné pravidlo, které se vždy vyplatí.

Kromě toho, pokud tento lék obsahuje alespoň některé kyseliny - dokonce i askorbové, a zejména citrónovou nebo aspirin, pak je obecně vhodné, aby se pít pro lidi, kteří byli diagnostikováni s žaludečním vředem. Můžete vyvolat exacerbaci onemocnění.

Slyšel jsem o dvou principech medikace:

  • pro rychlou akci přímo před jídlem
  • pro dobrou absorpci po jídle za 15-20 minut.

Obecně platí, že pokyny pro všechny léky by měly být napsány při užívání konkrétního léku před jídlem nebo po jídle, v případě vašeho léku, myslím, že to není žádný rozdíl.

Instrukce je aplikována na lék Theraflu, kde v části o metodách a dávkování léku je jasně uvedeno, že by mělo být užíváno po jídle. Obecně platí, že v případě pochybností je lepší užívat lék po jídle nebo v extrémních případech při jídle. To je způsobeno tím, že mnoho léků (a theraflu není výjimkou) obsahují různé kyseliny. například aspirin se dokonce nazývá kyselina acetylsalicylová. Když si vezmete lék na lačný žaludek, zvyšuje to pouze účinky na jeho stěny, které jsou tedy pod vlivem kyseliny chlorovodíkové obsažené v žaludeční šťávě. V některých případech to může vyvolat zhoršení vředové choroby.

Doporučuje se užívat všechny léky po jídle, protože můžete zkazit žaludek. A samozřejmě je lepší užívat lék ihned po jídle, ale někde za 20-30 minut. Teraflu může být používán kdykoliv během dne, ale nejlepší účinek je dán užíváním léku před spaním, v noci.

Lékaři doporučují užívat teraflu během nemoci pouze po jídle. Taková choroba, jako je gastritida, je dnes rozšířená, což téměř každá druhá osoba nemá kvůli správné výživě a nervovému napětí a je možné žaludek poškodit.

Tam je kyselina, a proto je nemožné pít na prázdný žaludek, mimochodem to je jasně uvedeno v návodu, a pokyny je třeba číst. Nyní epidemie chřipky a mnoho z nich se opět uchylují k tomuto nástroji.

Teraflu by měl být opilý po jídle, než to přijde, že je nemožné, takže si jen poškodit tělo.

Velmi často se k těmto práškům přidává kyselina askorbová a zvyšuje chuť - také kyselina citrónová. Pijte tuto směs; na prázdný žaludek není v žádném případě nemožné!

Je lepší nepít teraflu, ale nimesil, velmi dobrý lék, dobře, vždy mi to pomáhá, doporučuji to všem svým přátelům). Srazí teplotu a bolest a obecně se okamžitě cítíte lépe a na úkor před nebo po, pak to určitě nerozlišuje.

Přísně po jídle, protože tam je kyselina v theraflu.

Ale používám účinnější lék na nachlazení nebo chřipku - směs drcených tablet paracetamolu, kyseliny acetylsalicylové, sáčku kyseliny askorbové, 3 lžíce cukru, malé množství čajových lístků a teplé vody. To vše je opilé a za pár minut se stává lepší, účinnost je vyšší než účinnost Theraflu. A za cenu levnější.

Aby nedocházelo k podráždění žaludku, doporučuje se užívat Teraflu pouze hodinu po jídle a po jeho rozpuštění a užívání je vhodné tiše ležet.

Faktem je, že v tomto léku je kyselina a může dráždit sliznici žaludku, a ke kterému je zvýšena kyselost, může to mít důsledky.

Koneckonců, Teraflu by neměl být užíván jednou, ale několikrát denně.

Ti, kteří se nebojí zkazit žaludek, si ho mohou vzít na lačný žaludek, pak prostě akce bude rychlejší a efektivnější, protože celé tělo bude rychlejší ze žaludku.

Theraflu. V návodu k použití tohoto léku není specifikována závislost na příjmu potravy. Existuje pouze doporučení užívat tento lék před spaním. Z toho vyvozuji, že Theraflu může být užíván v jakémkoliv vhodném čase. Je zřejmé, že z hlediska nejméně škodlivých účinků na sliznici je lepší užívat lék během jídla nebo po jídle.

Co pomáhá Theraflu

Theraflu je komplexní, široce používaný lék, který pomáhá poměrně rychle vyrovnat se s hlavními projevy (symptomy) nachlazení a chřipky.

Tento lék má výrazné analgetické účinky (léky proti bolesti), antipyretické, protizánětlivé a také proti edémové vlastnosti.

Včasné užívání teraflu pomáhá významně zlepšit celkový zdravotní stav pacienta a zároveň eliminuje bolesti hlavy, zvýšenou tělesnou teplotu, těžké zimnice, svalovou slabost, bolest v očích, rýmu, bolest v krku atd.

Léčivo je charakterizováno poměrně rychlým nástupem účinku léku (v průměru od 15-20 minut) a zpravidla trvá 6-8 hodin.

Hlavními účinnými látkami, které jsou součástí teraflu, jsou kyselina askorbová, paracetamol, stejně jako feniramin maleát, které mají všechny nezbytné (výše uvedené) léčebné účinky.

Hlavní indikace pro použití přípravku Theraflu:

  • studený (ARVI, OCR);
  • chřipka;
  • symptomatické odstranění bolesti hlavy, vysoká tělesná teplota, svalová slabost, zimnice, bolest v krku atd.

Upozornění: před dlouhodobým užíváním tohoto léku se doporučuje konzultovat kvalifikovaného praktického lékaře!

Tento lék se vyrábí ve formě rozpustného prášku ve sáčcích pro přípravu potřebného léčivého roztoku.

Jak pít theraflu?

Pro dospělé a děti starší 14 let užívejte tento lék vždy po 1 sáčku, rozpuštěním ne více než 3-4 p. V 1 šálku teplé nebo teplé vody. za den.

Minimální interval mezi dávkami by měl být nejméně 3-4 p. za den.

Průměrná doba trvání léčby Theraflu závisí především na závažnosti konkrétního zánětlivého onemocnění těla a zároveň není delší než 3-5 dnů.

Pamatujte: Pokud po pravidelném 3denním příjmu Theraflu, hlavní příznaky nemoci vůbec nezmenší, pak je nutné se poradit s lékařem!

Kontraindikace Teraflu

  • zvýšená citlivost organismu na hlavní léčivé látky tohoto léčiva;
  • děti do 14 let;
  • diabetes;
  • bronchiální astma;
  • chronický alkoholismus;
  • portální forma arteriální hypertenze;
  • těhotenství a kojení (kojení);
  • akutní selhání ledvin nebo jater.

Vedlejší účinky teraflu

Nejčastějšími nežádoucími účinky při dlouhodobém užívání tohoto léku jsou:

  • lokální alergické reakce (kopřivka, zvýšený svědění);
  • nevolnost nebo zvracení;
  • narušení močení (je velmi vzácné);
  • bušení srdce;
  • hypertenze (vysoký krevní tlak);
  • krátkodobé bolesti v epigastrické (substituční) oblasti žaludku.

S rozvojem některého z výše uvedených vedlejších účinků se doporučuje zcela zastavit další užívání léku, stejně jako se ujistěte, že se poraďte s lékařem!

V tomto článku jsme se podívali na to, co pomáhá Theraflu, stejně jako na to, jak to správně vzít.

Teraflu

Theraflu: návod k použití a recenze

Latinský název: TeraFlu

Kód ATX: N02BE51

Účinná látka: feniramin + fenylefrin + paracetamol (feniramin + fenylefrin + paracetamol)

Výrobce: Novartis Consumer Health (Švýcarsko)

Aktualizace popisu a fotografie: 10/08/2017

Ceny v lékárnách: od 139 rublů.

Theraflu je kombinační činidlo s analgetickým, antipyretickým a vazokonstrikčním účinkem. Používá se k odstranění nachlazení.

Forma uvolnění a složení

Forma dávkování - prášek pro přípravu perorálního roztoku: granule (jsou možné měkké hrudky) narůžovělé, nažloutlé, nažloutlé, šedofialové a bílé, s chutí lesních plodů (11,5 g v šesti vrstvách, v kartonové krabici 1–8, 10, 12 nebo 25 balení).

Když se prášek rozpustí ve 225 ml vody zahřáté na teplotu 75 ± 5 ° C, vytvoří se růžovo-fialový roztok, neprůhledný, s vůní bobule.

Účinné látky ve složení 1 sáček: t

  • hydrochlorid fenylefrinu - 0,01 g;
  • Feniramin maleát - 0,02 g;
  • paracetamol - 0,325 g

Pomocné složky ve složení Theraflu: fosforečnan vápenatý, dihydrát citrátu sodného, ​​stearát hořečnatý, sacharóza, draslík acesulfamu, oxid křemičitý, maltodextrin M100, kyselina citrónová, barvivo diamantový modrý E133 (FDC modrý č. 1), barvivo červená očarující E129 (FDC červená č. 40) ), brusinková příchuť Durarome natural (861149 TD2590), malinová příchuť přírodní WONF Durarome (860385 TD0994).

Farmakologické vlastnosti

Při použití teraflu se pozoruje anestetikum, antihistaminikum, bronchodilatační, antitusikum, febrifugální, vazokonstrikční a sedativní účinek.

Farmakodynamika

Fenylefrin hydrochlorid pomáhá snižovat opuch, redukuje lokální exsudativní projevy, eliminuje hyperémii sliznic nosohltanu, dutin, nosní dutiny, zúžení lumen cév.

Feniramin maleát je charakterizován slabým anticholinergním, antihistaminikovým, sedativním a antiserotoninovým účinkem, který představuje blokátor H1-receptory histaminu. To způsobuje potlačení rýmy, svědění očí a nosu, kýchání, eliminaci hyperemie sliznic a opuchnutí, snížení závažnosti alergických reakcí, zúžení lumen cév.

Paracetamol je narkotické analgetikum a má analgetický, antipyretický a mírný protizánětlivý účinek.

Farmakokinetika

Působení teraflu se objeví 20 minut po perorálním podání a trvá přibližně 4,5 hodiny.

Indikace pro použití

Theraflu se podle instrukcí používá pro symptomatickou léčbu infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených zimnicí, vysokou tělesnou teplotou, bolestí hlavy, bolestmi svalů a kloubů, kýcháním, kongescí nosu a rýmou.

Kontraindikace

  • diabetes;
  • nedostatek sacharázy / izomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy a galaktózy;
  • alkoholismus;
  • portální hypertenze;
  • současné užívání beta-blokátorů, tricyklických antidepresiv nebo inhibitorů monoaminooxidázy (MAO);
  • věk do 12 let;
  • období těhotenství a kojení;
  • přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.
  • arteriální hypertenze;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • výraznou aterosklerózu koronárních tepen;
  • vrozená hyperbilirubinémie (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotor syndromy);
  • feochromocytom;
  • poruchy krve;
  • bronchiální astma;
  • nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy;
  • těžké onemocnění jater nebo ledvin;
  • hypertyreóza;
  • hyperplazie prostaty.

Návod k použití teraflu: metoda a dávkování

Vezměte teraflu dovnitř, rozpusťte obsah sáčku ve sklenici horké vařené vody. Volitelně můžete do nápoje přidávat cukr.

1 sáček = 1 dávka.

Během 24 hodin nejsou povoleny více než 3 dávky. Interval mezi dávkami musí být nejméně 4 hodiny.

Můžete si vzít lék kdykoliv během dne, ale nejlepší efekt je zaznamenán na večerní recepci (v noci).

Pokud do 3 dnů nedojde ke zlepšení, měli byste se poradit s lékařem.

Vedlejší účinky

  • alergické reakce: kopřivka, svědění, kožní vyrážka, angioedém;
  • nervový systém: snížení rychlosti psychomotorických reakcí, poruchy spánku, ospalost, hyperexcitabilita, závratě;
  • trávicí systém: sucho v ústech, bolest žaludku, nevolnost, zvracení;
  • kardiovaskulární systém: zvýšení krevního tlaku (krevní tlak), palpitace;
  • jiné: retence moči, zvýšený nitrooční tlak, paréza ubytování.

Při dlouhodobém užívání přípravku Teraflu ve velkých dávkách dochází k porušování krevního obrazu (trombocytopenie, anémie, agranulocytóza), nefro a hepatotoxicitě.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou způsobeny přítomností paracetamolu v přípravku Theraflu a vyskytují se při požití více než 10–15 g látky. Patří mezi ně: ztráta chuti k jídlu, bolest v epigastrickém regionu, nevolnost, zvracení, v těžkých případech - hepatonekróza, zvýšená aktivita jaterních transamináz, selhání jater, encefalopatie, zvýšení protrombinového času a kóma.

Jako léčba se doporučuje, aby výplach žaludku byl prováděn během prvních 6 hodin po podání, 8–9 hodin po předávkování - pacientům byly podány prekurzory syntézy glutathion-methioninu a dárcům SH-skupin a acetylcystein je po 12 hodinách. Zdravotní péče je nezbytná.

Zvláštní pokyny

Během lékové terapie se doporučuje upustit od užívání alkoholických nápojů (kvůli zvýšenému riziku hepatotoxických účinků) a zdržet se provádění potenciálně nebezpečných činností, včetně řízení automobilu.

Neberte lék z poškozených sáčků.

Lékové interakce

  • etanol, sedativa, inhibitory MAO: jejich účinek je zvýšen;
  • barbituráty, rifampicin, karbamazepin, fenytoin, zidovudin a další induktory jaterních mikrozomálních enzymů: zvyšuje se pravděpodobnost hepatotoxického účinku paracetamolu;
  • glukokortikosteroidy: zvyšuje pravděpodobnost zvýšeného nitroočního tlaku;
  • Urikosurické léky: jejich účinnost klesá;
  • nepřímé antikoagulancia: jejich účinek se zvyšuje;
  • tricyklická antidepresiva: zvýšený sympatomimetický účinek;
  • halothan: zvýšené riziko ventrikulárních arytmií;
  • guanethidin: jeho hypotenzní účinek se snižuje, zvyšuje se aktivita alfa-adrenostimulyuyushchy fenylefrinu;
  • antiparkinsonika, antidepresiva, antipsychotika, deriváty fenothiazinu: zvýšené riziko vedlejších účinků, jako je retence moči, sucho v ústech, zácpa.

Analogy

Analogy Theraflu jsou: Theraflu Immuno, Theraflu LAR, Theraflu Extratab, Theraflu Bro, Theraflu Extra, Fervex, Coldrex, Grippocytron, Astracitron, Rinza.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotách do 25 ° C.

Doba použitelnosti - 2 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Lék je k dispozici bez lékařského předpisu.

Recenze teraflu

Podle recenzí Theraflu účinně zvládá symptomy chřipky a ARVI, ale neovlivňuje původce onemocnění samotných. Někteří pacienti a lékaři také zaznamenali svůj negativní vliv na játra. V situacích, kdy byla nutná zlepšení na pozadí zimy, se však Teraflu osvědčil.

Cena teraflu v lékárnách

Přibližná cena pro Teraflu je 192‒213 rublů (4 sáčky jsou součástí balení) nebo 344‒397 rublů (10 sáčků je součástí balení).

Teraflu: ceny v internetových lékárnách

TERAFLU LAR 30ml sprej

Karta Extrakab Theraflu. n10

Karta TERAFLU EXTRATAB N10. potažené filmem

TheraFlu Extratab tablety 10 ks.

Karta TERAFLU LAR N16. d / resorpce

Karta TERAFLU LAR MENTHOL N20. d / resorpce

Prášek TERAFLU LEMON N4

Theraflu extratab 10 tabl

Teraflu prášek 22,1 g citron 4 ks.

TERAFLU BRO 40g mast

TeraFlu LAR pastilky s mentolovou chutí 20 ks.

Theraflu citronový prášek 4 sáčky

TeraFlu Extratab TB p / o №10

Teraflu pro chřipku a nachlazení. d / r-ra intra citron 22.1g n4

Teraflu lar Mentol pastilky 20 ks

Theraflu Lar tbl d / sání №16

Karta Theraflu lars. d / rasas menthol n20

TheraFlu LAR Sprej 30 ml

Theraflu gelový sprej 30ml (máta)

TheraFlu Lar tbl d / sání №20 menthol

Teraflu Lemon ze studených a chřipkových prášků 22.1g №4

TERAFLYU FOREST BERRIES N10 prášek

TERAFLU LEMON N10 prášek

Theraflu gelový sprej 30 ml

Theraflu Lar Spray 30ml

TERAFLU EXTRA N10 Práškový citron

Prášek TeraFlu 11,5 g lesních plodů 10 ks.

TheraFlu prášek 22,1 g citron 10 ks.

Teraflu pro chřipku a nachlazení. příprava. r-ra d / ext. Recepce 22,1 g balení. №10 (citron)

Theraflu již od. d / r-ra uvnitř lesních plodů n10

TERAFLUS Z FLU A PLASTŮ 22,1 g N14 prášek pro přípravu perorálního roztoku [citron]

TeraFlu Extra prášek 15 g citronu 10 ks.

Theraflu citronový prášek 10 sáčků

Theraflu navíc póry. d / r-ra interní citron n10

Teraflu divoké bobule prášek 10 sáčků

TeraFlu citronový prášek 14 ks.

Theraflu Max prášek 5 g 8 ks.

Teraflu pro chřipku a nachlazení. příprava. r-ra d / ext. Recepce 22,1 g balení. №5 (citron)

TheraFlu Divoké bobule ze studených a chřipkových prášků 22.1g №10

TheraFlu pro studené a chřipkové prášky 22.1g №10

Theraflu extra citronový prášek 10 sáčků

Theraflu citronový prášek 14 sáčků

TeraFlu Extra citronová chřipka a studený prášek 22.1g №10

Teraflu Lemon ze studených a chřipkových prášků 22.1g №14

Vzdělání: Rostov State Medical University, speciality "Všeobecné lékařství".

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobné, že budou obézní.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Tam jsou velmi zvědavé lékařské syndromy, například, obsedantní požití předmětů. V žaludku jednoho pacienta trpícího touto mánií bylo nalezeno 2500 cizích předmětů.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

Podle studií mají ženy, které pijí několik sklenic piva nebo vína týdně, zvýšené riziko vzniku rakoviny prsu.

Vědci z University of Oxford provedli sérii studií, v nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být škodlivé pro lidský mozek, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Proto vědci doporučují nevylučovat ryby a maso z jejich stravy.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

Známý lék "Viagra" byl původně vyvinut pro léčbu arteriální hypertenze.

Lidská krev „prochází“ nádobami pod obrovským tlakem a v rozporu s jejich integritou je schopna střílet na vzdálenost až 10 metrů.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Podle studie WHO, půlhodinová denní konverzace na mobilním telefonu zvyšuje pravděpodobnost rozvoje mozkového tumoru o 40%.

Zubaři se objevili poměrně nedávno. Již v 19. století bylo povinností obyčejného holiče vytáhnout bolavé zuby.

Američtí vědci provedli experimenty na myších a dospěli k závěru, že šťáva melounu zabraňuje rozvoji aterosklerózy. Jedna skupina myší pila prostou vodu a druhá melounová šťáva. V důsledku toho byly cévy druhé skupiny prosté cholesterolových plaků.

Lidské kosti jsou čtyřikrát silnější než beton.

Alergie ve Spojených státech jen utratí více než 500 milionů dolarů ročně. Stále věříte, že se najde způsob, jak konečně porazit alergii?

Pojem „nemoci z povolání“ spojuje nemoci, které člověk pravděpodobně dostane do práce. A pokud se škodlivými průmysly a službami.

Teraflu - návod k použití, indikace, kontraindikace, vedlejší účinky, analogy, recenze, ceny

Theraflu - co je to za drogu, z čeho se skládá a kdy se používá?

Složení drogy teraflu

Přípravky Theraflu se liší složením a formou uvolňování, ale jsou všechny vícesložkové a jsou určeny ke zmírnění stavu pacienta při různých nachlazeních, doprovázené horečkou, rýmou, slzením, bolestí hlavy, bolestí a bolestmi v krku, kašlem, bolestivými klouby a jinými nepříjemnými stavy. projevy onemocnění.

Forma uvolňování a složení různých typů teraflu

11,5 g prášku ve vaku z kompozitního materiálu.

Na 10 sáčcích v kartonovém balení.

Paracetamol 0,325 g, feniramin maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrin 0,01 g

Teraflu pro nachlazení a chřipku

22,1 g prášku ve vaku z kompozitního materiálu.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 pytlích v kartonovém obalu.

Paracetamol 0,325 g, feniramin maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrin 0,01 g, kyselina askorbová 0,05 g

15 g prášku v sáčku z kompozitního materiálu.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 pytlích v kartonovém obalu.

Paracetamol 0,650 g, feniramin maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrin 0,01 g

Theraflu pro chlad a chřipku navíc

22 g prášku ve vaku kombinovaného materiálu.

Na 1, 10, pytel v kartonu balení.

Paracetamol 0,650 g, feniramin maleát 0,02 g, hydrochlorid fenylefrin 0,01 g

Theraflu navíc plus

4 g prášku v sáčku z kompozitního materiálu.

Na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12 nebo 25 pytlích v kartonovém obalu.

Paracetamol 0,650 g, hydrochlorid fenylefrin 0,01 g, kyselina askorbová 0,05 g

2 g granulí ve vaku kompozitního materiálu.

Na 10 sáčcích v kartonovém balení.

Kyselina askorbová 0,1 g, glukonát zinečnatý 0,05225 g, práškový extrakt z echinacea 0,08 g

kyseliny hydroxykořicové nejméně 0,003 g.

Tablety, 10 ks v balení.

Paracetamol 0,650 g, feniramin maleát 0,004 g, fenylefrin hydrochlorid 0,01 g

Tablety, 8 kusů v blistru.

Na 1, 2, 3 blistrech v balení.

Benzoxonia chlorid 0,001 g, lidokain hydrochlorid 0,001 g

Tablety, 10 ks v blistru.

1, 2 blistry v balení. Nebo 6 ks v blistru,

3 blistry v balení.

Cetylpyridiniumchlorid 0,002 g, lidokain hydrochlorid 0,001 g

30 ml spreje v lahvičce se stříkacím zařízením a ochranným víčkem v balení.

Benzoxoniumchlorid 0,2%, lidokain hydrochlorid 0,15%.

Mast pro vnější použití v tubách po 40 g na balení.

Rozmarýnový olej 5%, eukalyptus opouští 5% oleje, peruánský balzam 6%, gáfor racemický 12,5%.

Činnost a typy teraflu

Paracetamol v theraflu

Feniramin maleát v teraflu

Fenylefrin hydrochlorid v theraflu

Kyselina askorbová v teraflu

Jaký účinek mají teraflu?

Theraflu je lék používaný k léčbě projevů virových a katarálních onemocnění. Při aplikaci v období nemoci se pacient cítí mnohem lépe. Vzhledem k tomu, že doba chladu je v průměru 3 až 7 dní, je tento lék dobrým adjuvans k udržení pacientovy pohody v této době.

Theraflu má následující účinky:

  • Antipyretika. Častým výskytem je zvýšení tělesné teploty během zimy. K takové reakci dochází v reakci na otravu těla produkty vitální aktivity virů, z nichž většina neodolává teplotám nad 38,5 - 40 stupňů Celsia a umírá. Pro mnoho pacientů s chronickými kardiovaskulárními, plicními, neurologickými a některými dalšími onemocněními je však i mírné zvýšení teploty nebezpečné. Paracetamol, který je součástí léčiva, má výrazný antipyretický účinek.
  • Protizánětlivé. Zánět je ochrannou reakcí organismu, ke které dochází v reakci na škodlivé účinky různých faktorů. V případě SARS nebo chřipky se jedná o viry. Paracetamol, který je součástí léčiva, má protizánětlivý účinek.
  • Léčidlo proti bolesti Bolest doprovází zánět studenou. To může být bolest hlavy, bolest v kloubech, bolavé svaly, bolest v krku. Paracetamol, který je součástí medikace, má analgetický účinek. Se stejným účelem ve složení teraflu ve formě spreje, pastilek, je přítomen lidokain hydrochlorid, což je lokální anestetikum. Jeho působení narušuje permeabilitu buněčných membrán, což vede k anestezii v důsledku blokády impulsů bolesti.
  • Antiedematózní. Otok sliznic nosu a hrdla, zvýšená sekrece hlenu je častým společníkem virových infekcí. Fenylefrin hydrochlorid, který je součástí theraflu, bojuje s těmito příznaky účinkem vazokonstriktoru a anti-edému.
  • Antialergické. Kýchání, slzení, otok, výtok z nosu a další příznaky alergie se objevují, když má člověk chlad. Ke snížení těchto příznaků je v teraflu obsažen feniramin maleát, který má antialergické účinky.
  • Antiseptické. Dávkové formy léčiva teraflu, jako je sprej, pastilky, působící lokálně, se skládají z látek (benzoxoniumchlorid nebo cetylpyridiniumchlorid), které mají výrazný antibakteriální účinek. Jsou schopny změnit permeabilitu cytoplazmatické membrány bakterií, která porušuje mechanismy jejich dýchání a vede k smrti. Mají také antifungální a antivirovou účinnost proti obaleným virům.
  • Antitusikum a expektoranci. Lék teraflu ve formě masti díky jeho rostlinným složkám s expektoračním a antitusickým účinkem pomáhá zmírnit stav pacienta při kašlání.
  • Imunostimulační. Immuno theraflu droga, díky svým složkám (zinek, vitamín C, echinacea), je schopna zvýšit imunitu a účinně odolávat virovým útokům během epidemií.

Přípravky z teraflu v práškové formě v čajových sáčcích (teraflu, teraflu z nachlazení a chřipky, extra teraflu, teraflu z chřipky a extra zima)

Co je teraflu imuno?

Sprej teraflu lar

Tablety pro resorpci teraflulárního a teraflu larlového mentolu

Mast teraflu bro

Analogy k Theraflu

Analogy drogy teraflu

Teraflu je populární dovážený lék na léčbu za studena. Díky vyváženému složení se prokázalo, že snižuje příznaky SARS a chřipky. Pokud však lékárna neexistuje, může lékárník navrhnout náhradní léčivo s podobným účinkem.

Následující léky jsou analogy teraflu:

  • coldrex;
  • antiflu;
  • maxicold;
  • chřipka pro nachlazení a chřipku;
  • stopgripan a další.

Všechny výše uvedené léky se liší svým původem, ale mají podobné složení jako teraflu. Jako hlavní účinná látka v každém z nich se používá paracetamol v různých množstvích. Jsou k dispozici jako prášek, pilulka nebo sprej. Jejich cena je o něco nižší než cena theraflu.

Pro zmírnění příznaků nachlazení platí také:

  • ferveks up;
  • Upsarin Upsa;
  • rinzasip;
  • koldakt fly plus;
  • antigrippin a další.

Je třeba poznamenat, že aspirin (kyselina acetylsalicylová), ibuprofen, nimesil a další jednozložkové NSAID mají antipyretické, protizánětlivé a analgetické účinky. Každý z těchto léků má svůj vlastní optimální rozsah, ale může být také použit během zimy. Před použitím jakéhokoli léku, aby se nepoškodil, je lepší se poradit s lékařem.

Coldrex a teraflu

Animax a teraflu

Dnes je farmaceutický trh nasycen domácími a dováženými studenými léky v různých formách. Lékaři při jmenování takových kombinovaných přípravků berou v úvahu individuální vlastnosti pacienta. Berou v úvahu jeho chronická onemocnění. V souladu s tím vybírají konkrétní léčivo se specifickým složením a množstvím účinných složek v něm. Teraflu schválený pro použití s ​​12 lety. Jeho složení a množství paracetamolu umožňuje lékaři individuálně vybrat nejúčinnější lék (teraflu, teraflu z chřipky a nachlazení, extra teraflu, teraflu z chřipky a extra zima), aniž by pacient měl vedlejší účinky.

V současné době se v lékárnách může setkat s domácím studeným lékem Animax, který kromě paracetamolu a vitamínu C obsahuje antivirové složky. Stejně jako teraflu má antipyretický, protizánětlivý, analgetický, antialergický účinek. Vzhledem ke svým složkám (trihydrát rutozidu, glukonát vápenatý, monohydrát loratadinu a hydrochlorid rimantadinu) má navíc angioprotektivní a antivirový účinek. Nelze jej však používat u dětí a dospívajících, stejně jako u lidí, kteří mají kontraindikace k jeho užívání.

Jakékoliv léky mohou pomoci překonat nemoc nebo způsobit komplikace, pokud je nedostatečně používán. Je nutné ještě jednou zdůraznit, že v takové důležité záležitosti, jako je léčba, musí být volba léčiva prováděna lékařem. I v případě studených přípravků si pacient může podle svého uvážení vybrat pouze chuť prášku pro přípravu pitného roztoku nebo pastilek.

Jak odlišit teraflu od falešného?

Léky, které jsou v poptávce, jsou bohužel padělané. Theraflu spadá do této kategorie medicíny. Proto je nutné tyto léky nakupovat pouze v lékárnách, kde v případě potřeby může osoba požádat o doklady potvrzující jejich kvalitu. Nekupujte léky z rukou za nižší cenu nebo "akcie".

Známky falešného léku teraflu mohou být:

  • pravopisné chyby na obalu av návodu k použití;
  • nejasné nápisy a obrázky na obalu;
  • poškození integrity balení;
  • nesouhlasí se čárovým kódem do země s výrobcem;
  • nedostatek údajů o výrobci;
  • žádné registrační číslo;
  • žádná trvanlivost a jiné odchylky.

Pokud je navrhovaný lék podezřelý, měli byste požádat lékárníka o prohlášení nebo potvrzení o shodě. Podle čísla a data prohlášení na webové stránce Roszdravnadzor můžete zkontrolovat, zda je tento lék registrován.

Indikace pro užívání léčiv Theraflu

Kdy je teraflu účinný v práškových sáčcích (teraflu, teraflu z nachlazení a chřipce, extra teraflu, teraflu z chřipky a extra zima) a teraflu extratab?

Proto je při výběru léku nezbytné objasnit jeho složení a přesně dodržovat doporučení týkající se dávky a režimu léku. Pokud v reakci na užívání léku zůstane tělesná teplota vysoká nebo se zvýší, může to znamenat vývoj závažnějšího onemocnění než běžné nachlazení. V tomto případě je naléhavá potřeba poradit se s lékařem.

Kdy mám brát teraflu jako pastilku nebo sprejovou pilulku?

Tyto léky jsou účinně používány v otorinolaryngologii (ORL) a ve stomatologii. Dezinfikují ústní dutinu, mandle a snižují bolest při onemocnění krku, dásní a různých zánětů v ústech.

Indikace pro použití terafluaru ve formě pastilek nebo sprejových tablet jsou následující onemocnění:

  • bolest v krku;
  • chronická angína;
  • laryngitida;
  • faryngitida;
  • zánět dásní;
  • stomatitida a další.

Kdy bude použit teraflu bro?

Mast, prodávaná pod ochrannou známkou teraflu, je určena k omezení kašle při onemocněních horních a dolních dýchacích cest. Působí lokálně, snižuje zánět a agonizující kašel, zabíjí zárodky a viry, podporuje sekreci sputa. Zpravidla se používá jako další prostředek pro léčbu akutních respiračních onemocnění. U chronických bronchopulmonálních onemocnění lze tento nástroj použít nezávisle.

Theraflu Bro se používá pro takové nemoci jako:

  • akutní a chronická bronchitida;
  • tracheobronchitis;
  • tracheitida;
  • SARS, chřipka a další.

Theraflu při léčbě chřipky a chřipky

Jednou z nejvyhledávanějších farmakologických skupin jsou antivirotika. Mezi tyto léky patří teraflu, který se používá k léčbě nachlazení a chřipky u dospělých a dětí.

Působení léku a jeho použití

Jedná se o silný antivirový prostředek, s nímž můžete rychle odstranit všechny příznaky virových a katarálních onemocnění. Léčivo je dostupné v různých farmakologických formách vhodných pro použití:

Také v lékárně si můžete koupit inovativní lék, který zlepšuje imunitní systém - Theraflu Immuno.

Každé z léčiv má vyvážené složení, vyznačuje se snadným použitím a je bezpečně kombinováno s jinými léky této farmakologické linie. Theraflu je univerzální lék, pouze v této rodině léků jsou prostředky zaměřené na odstranění všech příznaků nachlazení a chřipky. S ním můžete snížit horečku, odstranit bolest v krku, rýmu, kašel. Linka Theraflu s chřipkovým a studeným tokem má také vysoce aktivní imunostimulátor, jehož použití urychluje proces regenerace a regenerace organismu po onemocnění. Theraflu je indikován k použití u těchto onemocnění: t

Výhodou užívání léku je, že pro každý případ si můžete individuálně zvolit farmakologickou formu léku, která je nejvhodnější pro léčbu, a také zvolit lék v závislosti na síle jeho účinku.

Základ lékové linie tvoří prášky používané k výrobě horkých nápojů, jejichž cílem je rychlé odstranění příznaků chřipky a chřipky, stejně jako tablety pro vnitřní použití. Složení prášků teraflu z chřipky a nachlazení těchto účinných látek:

  • paracetamol - zmírňuje bolest a snižuje teplotu;
  • fenylefrin - zužuje cévy;
  • Feniramin - látka, která má antihistaminický účinek;
  • Vitamin C je imunostimulant.

Tato kombinace má silný terapeutický účinek díky správné volbě složek, které zvyšují vzájemný účinek. Virové respirační infekce téměř vždy způsobují horečku, rýmu, slabost, bolest v krku a kašel. V takových situacích, teraflu z chladu a chřipky prášek s citronem, lesních plodů, jablko a skořice příchuť pomůže nemocným. Tento lék obsahuje jednu dávku paracetamolu - 325 mg, je to toto množství látky, které je optimální pro antipyretické a analgetické působení.

V těžkém stavu, když je přítomna akutní forma akutní respirační virové infekce, je indikováno použití přípravku Theraflu Extra s příchutí jablek a skořice. Léčivo obsahuje dvojitou dávku paracetamolu - 650 mg. Toto množství paracetamolu poskytuje rychlý terapeutický účinek a snížení vysoké teploty.

Není vždy vhodné používat lék ve formě prášku pro přípravu nápoje, protože mnoho lidí s chřipkou a chladem pokračuje v práci. V tomto případě můžete použít tablety Theraflu Extra Tab pro vnitřní použití. Tablety mají podlouhlý tvar, který je nejvhodnější pro polykání, obsahují 650 mg paracetamolu.

Dávkování

Prášek Theraflu užívá jeden sáček v intervalech čtyř hodin. Je zakázáno odebírat více než čtyři sáčky denně. Před užitím přípravku rozpustěte obsah sáčku ve sklenici horké vody. Pokud je těžké pít, můžete přidat nějaký cukr. Lék můžete užívat kdykoliv během dne, ale nejlepšího účinku dosáhnete před spaním. Nedoporučuje se užívat lék déle než 5 dní v řadě. Pro děti může být tento lék použit pouze po 12 letech.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Teraflu je kontraindikován během těhotenství

Nespěchejte okamžitě vzít Theraflu z chřipky a nachlazení, aniž byste si přečetli návod, protože lék má své vlastní kontraindikace. Je přísně zakázáno užívat tento přípravek pacientům mladším 12 let během těhotenství a kojení. Pouze pod dohledem lékaře můžete v případě těchto onemocnění odstranit příznaky nachlazení Theraflu:

  • poruchy krve;
  • onemocnění ledvin a jater;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • diabetes;
  • rozšíření prostaty.

V některých případech jsou možné vedlejší účinky, mezi které patří nespavost, bolest žaludku, vyrážka na těle, problémy s močením, zvýšení nitroočního tlaku, pokles hemoglobinu v krvi. Někdy se vyvíjejí závažnější a nebezpečnější vedlejší účinky, jako je zhoršení koordinace a poruchy nervového systému.

Nedovolte předávkování teraflu z chřipky a nachlazení, protože to může mít vážné následky. Kromě nespavosti, nedostatku koordinace, přecitlivělosti, mohou být svalové křeče a dokonce i kóma. Pro zmírnění tohoto stavu je nutné okamžitě vypláchnout žaludek. Aby se zabránilo toxickému poškození jater, je zakázáno užívat současně lék proti kašli s alkoholickými nápoji.

Interakce s jinými léky

Pokud užíváte inhibitory MAO, sedativa nebo léky obsahující ethanol, mějte na paměti, že teraflu zvyšuje jejich účinek. Tento antivirotik by měl být pečlivě kombinován s antiparkinsoniky, depresí, antipsychotiky. Současný vstup těchto léčiv do těla může mít potíže s močením a defekcí, suchostí ústních sliznic. Theraflu není kombinován s tricyklickými antidepresivy a furazolidonem.

Máte-li dotazy k lékaři, zeptejte se jich prosím na konzultační stránce. Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko:

Teraflu: indikace, použití, recenze

Léčivo patří do skupiny látek pro symptomatickou léčbu akutní respirační virové infekce.

Teraflu instrukce

Droga se užívá orálně. 1 pytel musí být rozpuštěn ve vařené vodě. Roztok léku se konzumuje horký kdykoliv během dne. Lék má největší účinek, když je užíván v noci. V případě potřeby můžete přidávat cukr. Maximální denní dávka je 3 sáčky. Interval mezi dávkami musí být nejméně 4 hodiny. Pokud do 3 dnů příznaky onemocnění přetrvávají, je nutné vyhledat kvalifikovanou lékařskou pomoc.

Teraflu složení

Jedno balení prášku obsahuje: paracetamol 325 mg, feniramin maleát 20 mg, fenylefrin hydrochlorid 10 mg. Léčivo také obsahuje pomocné látky: draslík acesulfamu, sacharózu, barvivo E129, barvivo E133, maltodextrin M100, oxid křemičitý, přírodní malinovou příchuť, přírodní brusinkovou příchuť, kyselinu citrónovou, dihydrát citrátu sodného, ​​fosforečnan vápenatý, stearát hořečnatý.

Teraflu sprej

Theraflu antiseptický sprej se dodává v objemu 30 ml. Obsahuje lidokain a benzogeksoniya hydrochlorid. Ovlivňuje hlavně grampozitivní mikroorganismy. Používá se v otolaryngologii: pro faryngitidu, laryngitidu, katarální bolest v krku, ulcerózní gingivitidu.

Teraflu pilulky

1 tableta obsahuje lidokain 1 mg a benzogeksoniya hydrochlorid 1 mg. Aplikuje se lokálně k léčbě onemocnění otolaryngologie a stomatologie. Dávka pro dospělé 1 tableta pro sání, každé 3-4 hodiny. Tableta se uchovává v ústní dutině až do rozpuštění. V závažných případech onemocnění je možné použít 1 tabletu každé 1-2 hodiny. Lze použít od 4 let. Maximální doba užívání léku je 5 dní.

Teraflu prášek

K dispozici v práškové formě pro přípravu roztoku. To je přijato ústně. Prášek se skládá z granulí bílé, žluté, růžové a fialové. Po přípravě se roztok stává růžovo-purpurovým, neprůhledným. Lék má chuť bobule.

Mast Theraflu

Mast Theraflu má protizánětlivé, antimikrobiální a expektorační účinky. Používá se externě pro onemocnění horních cest dýchacích. 1 g masti obsahuje rozmarýnový olej 5%, eukalyptový listový olej 5%, peruánský balzam 6%, racemický kafr 6%.

Farmakologické vlastnosti

Teraflu má antipyretické, analgetické a anti-edémové účinky. Také lék ovlivňuje alergickou složku infekce.

Indikace Teraflu

Lék je předepsán pro infekční onemocnění zahrnující horečku: akutní respirační virovou infekci, chřipku, horečku neznámého původu, symptomatickou léčbu rýmy, bolesti hlavy, myalgii.

Kontraindikace

Teraflu není předepsán pro:

  • Současné užívání tricyklických antidepresiv, inhibitorů monoaminooxidázy a beta-blokátorů;
  • V přítomnosti portální hypertenze;
  • S alkoholismem a diabetem;
  • Během těhotenství a kojení;
  • Je zakázáno jmenovat děti do 12 let;
  • V případě přecitlivělosti na jednotlivé složky léčiva.

Zvýšená kontrola symptomů a laboratorních parametrů vyžaduje, aby pacienti s těžkou aterosklerózou koronárních tepen, s arteriální hypertenzí, glaukomem s uzavřeným úhlem, se závažným onemocněním jater nebo ledvin. Je také důležité sledovat stav pacientů se zvětšenou prostatou, onemocnění krve, nedostatek glukóza-6-fosfátdehydrogenázy, vrozenou hyperbilirubinemii (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotherův syndrom), hypertyreózu, feochromocytom a bronchiální astma.

Aplikace Theraflu

Lék je předepisován pro infekční onemocnění doprovázená horečkou: akutní respirační virovou infekcí, chřipkou, horečkou neznámého původu, jako symptomatická léčba rýmy, bolesti hlavy, myalgie

Teraflu během těhotenství

Je kontraindikováno užívat lék během těhotenství a kojení.

Teraflu pro děti

Je zakázáno jmenovat děti do 12 let.

Předávkování

Příznaky předávkování jsou: bolest v epigastriu, nevolnost, zvracení, zvýšené jaterní enzymy, selhání ledvin a jater, zvýšený protrombinový čas, encefalopatie, kóma.

Je indikována pohotovostní hospitalizace. V takových případech provádějte výplach žaludku, užívejte sorbenty, provádějte symptomatickou léčbu. Metionin je specifické antidotum, pokud poslední dávka přípravku Teraflu nepřesáhla 8-9 hodin. Po 12 hodinách se podává acetylcystein.

Vedlejší účinky

Alergické reakce těla: kopřivka, angioedém, vyrážka, svědění kůže.

Účinek na centrální nervový systém: poruchy spánku, zpomalení psychomotorických reakcí, ospalost nebo celkové vzrušení.

Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu.

Obecné reakce těla: závratě, sucho v ústech, retence moči, bolesti hlavy.

Vzhledem k tomu, kardiovaskulární systém: srdeční tep, zvýšený krevní tlak.

Vliv na zrakový orgán: paréza ubytování, zvýšený nitrooční tlak.

Vliv na krevní systém: trombocytopenie, anémie, agranulocytóza.

Při dlouhodobém užívání léku může způsobit selhání ledvin a jater.

Lékové interakce

Theraflu zvyšuje účinek těchto léčiv: inhibitory MAO, sedativa.

Hepatotoxický účinek se zvyšuje v kombinaci s paracetamolem, ethanolem, barbituráty, fenytoinem, rimpampicinem, karbamazepinem, zidovudinem.

Riziko poškození jater se zvyšuje, když je Teraflu kombinován s antiparkinsoniky, antidepresivy, antipsychotiky, fenothiazinovými deriváty.

Nitrooční tlak roste, když se užívá společně s: glukokortikosteroidy.

Paracetamol snižuje účinek urikosurik, zvyšuje účinky nepřímých antikoagulancií. Kombinace s tricyklickými antidepresivy zvyšuje sympatomimetický účinek. Při použití teraflu s galatonem se mohou objevit komorové arytmie. Použití guanethidinu snižuje jeho hypotenzní účinek.

Analog Theraflu

Aurora Hot Sip - obsahuje paracetamol, fenylefrin, kodein, kyselinu askorbovou.

Přípravek Axagrip - dostupný ve formě tablet, obsahuje paracetamol, guaifenazin, fenylefrin.

Antigrippin - dostupný v tabletách, obsahuje paracetamol, chlorfenamin, kyselinu askorbovou.

Antikataral - dostupný v sáčcích, obsahuje paracetamol, fenlefrin, chlorfenamin.

Antiflu - k dostání v sáčcích, obsahuje acetaminofen, kyselinu askorbovou, chlorfenamin.

Apap noc - k dispozici ve formě tablet, obsahuje difenhydramin, paracetamol.

Apap plus - uvolňovací forma - tablety, obsahuje paracetamol a kyselinu askorbovou.

Apap extra - uvolňující forma - kaplety, obsahuje paracetamol a kofein.

Askopar - dostupný ve formě tablet, obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, paracetamol, kofein.

Cena Teraflu

Průměrná cena 10 pytlů drogy je 420 rublů a může se lišit v závislosti na regionu vašeho bydliště.

Recenze Teraflu

Karina: je zima a doma, takže často onemocním. Oblékl jsem si teplé oblečení, které mám, a stále se cítím zima. Myslím, že imunita není v pořádku. Větší váha nedávno poklesla. Začal koupit Theraflu. Musí být rozpuštěn v šálku horké vody a okamžitě vypít. Nedoporučuji ji užívat během dne, takže po léku chci spát. Moc se mi líbil účinek prášku, po několika dnech jsem neměl chlad. Cena je cenově dostupná, tři tašky jsou dost pro to, abych zmírnila příznaky. Doporučuji vám, abyste při prvním znamení zima běžel na Theraflu!

Světlana: Líbilo se mi, že lék by měl být užíván ve formě tepla. Jen pro krk je užitečný bohatý teplý nápoj. Pohodlně nemusíte kupovat všechny obaly najednou, ale můžete si zakoupit požadovaný počet sáčků. Účinek přichází okamžitě, je to jednodušší po první dávce. Nosní kongesce, rýma, bolest hlavy zmizí. Tam je také vitamin C v kompozici, a to je posílení imunitního systému.

Olga: Když mám zima, snažím se nepít žádnou chemii. Řídím bylinné inhalace, med, horký čaj. Ale stejně jako většina lidí, ráno budete muset jít do práce a mít čas být nemocný doma. V takových případech jsem na pomoc s taškou Theraflu. Příbuzní a příbuzní to berou, když mají virovou infekci. Tak jsem byl závislý. Naposledy mi stačily jen 2 pytle léku, a proto nebyly žádné nežádoucí účinky. Bylo příjemné, že přípravek má příjemnou chuť. Můžete si také vybrat svůj vlastní - citron nebo jablko a skořici. Večer vypil šálek horkého, voňavého čaje a ráno jako okurka. Neexistuje žádná teplota, žádné chvění a bolest hlavy zmizí. Theraflu mohu poradit, protože splňuje všechna moje očekávání a splňuje vlastnosti uvedené v návodu. Chci poznamenat, že pokud máte čas si lehnout doma a nepoužívat léky, které mají toxický účinek na játra - zapojte se do léčby přírodních látek. V takových případech, užitečné a cibule, a česnek, a heřmánkový čaj a lípa. Můžete dokonce vznášet nohy, v prvních několika hodinách po podchlazení. Pomáhá sto procent. Pokud jde o Theraflu, chci říci, že droga je hodná.

Theraflu: návod k použití

TheraFlu Lemon je symptomatický prostředek k odstranění projevů „studených“ nemocí (bolest hlavy, horečka, přetížení nosu atd.).

Indikace pro použití

TheraFlu je navržen tak, aby rychle zmírnil symptomy a zmírnil stav infekčních a zánětlivých onemocnění doprovázených vysokou horečkou, kongescí nosu, bolestí svalů, bolestmi těla a horečkou. Používá se u akutních respiračních virových infekcí, sinusitidy, rýmy, nachlazení, rhinofaryngitidy, rhinusinusopatie, chřipky a dalších nemocí "studené" povahy.

Rovněž dobře zvládá slabý nebo středně těžký syndrom bolesti v zubních problémech, artralgii, migréně, myalgii, algomenorrhea.

Složení léčiva

Léčivo obsahuje několik účinných látek. V 1 sáčku:

  • Paracetamol - 0,325 g
  • Fenylefrin (jako hydrochlorid) - 0,01 g
  • Feniramin (jako maleát) - 0,02 g
  • Vitamin C - 0,05 g

Dalšími složkami jsou citrát sodný (ve formě dihydrátu), jablečná a citrónová, přísady do potravin (barvy, příchutě), sloučenina vápníku, sacharóza.

TheraFlu Extra Prášek obsahuje dvojnásobnou dávku paracetamolu - 0,65 g, neobsahuje kyselinu askorbovou, ostatní účinné látky jsou podávány ve stejném množství jako v prvním přípravku. Pomocné složky jsou různé potravinářské přídatné látky - barviva a příchutě.

Léčivé vlastnosti

Kombinovaného působení TheraFlu je dosaženo díky vlastnostem jeho účinných látek. Léčivo zmírňuje různé druhy bolesti, snižuje teplotu, usnadňuje dýchání, zmírňuje kongesci nosu a zlepšuje průchod vzduchu:

  • Paracetamol má analgetický, antipyretický a nevyjádřený protizánětlivý účinek. Je adsorbován z gastrointestinálního traktu, nejvyšší hodnoty jsou zjištěny již hodinu po podání. Poločas terapeutických dávek se pohybuje od 1 hodiny do 4, zcela vyloučen z těla během dne.
  • Fenylefrin zmírňuje příznaky onemocnění: snižuje teplotu, omezuje krevní cévy a snižuje tak otoky nosních cest a usnadňuje dýchání.
  • Feniramin neutralizuje receptory H1, vykazuje antialergický účinek. Jako součást Theraflu přestává trhat a nosní výtok, snižuje intenzitu zánětlivého procesu, odstraňuje škrábance, svědění očí a nosu.
  • Kyselina askorbová snižuje propustnost cév, podporuje imunitu, zlepšuje pohodu.

Formy propuštění

Průměrná cena je 392-502 rublů.

Léčivo je dostupné ve formě jemného prášku pro přípravu léčivého roztoku. Směs bílého s vměstky žluté, vonící jako citron. Možné přilepení prášku do sáčku není nevýhodou. Získaná kapalina je lehce nažloutlá, zablácená, má citronovou nebo skořicovou příchuť.

Nástroj je balen po 21,78 g. V balení - 10 sáčků, abstraktní.

Způsob použití

Prášek Teraflyu, podle návodu k použití, zředěný bezprostředně před podáním. Příprava roztoku předem se nedoporučuje. Můžete použít vodu jakékoliv teploty, ale je lepší pít léčivý nápoj horký - takže lék působí rychleji. Stejně jako u jiných antipyretik by se léky neměly konzumovat před jídlem, měly by být opilé asi hodinu po jídle. S touto metodou se snižuje riziko poškození žaludku.

Denní dávka teraflu v sáčcích je 3 sáčky v pravidelných intervalech (nejméně 4 hodiny). Lék je během dne opilý, je lepší udělat poslední příjem krátce před spaním.

Během těhotenství a kojení

Theraflu se nepoužívá při porodu a laktaci, protože paracetamol přítomný v jeho složení má vysokou aktivitu: může překonat placentární bariéru a hromadit se v plodové vodě. Použití léku může předepsat pouze lékař v případě nouze.

Nedoporučuje se pít Theraflu a kojící ženy. Pokud neexistuje jiný způsob, jak se vyrovnat s nepohodlí, pak v době užívání léku by měla být laktace pozastavena.

Kontraindikace

Theraflu je zakázáno přijímat:

  • Pokud existuje individuální přecitlivělost na složky
  • V těžkých patologiích kardiovaskulárního systému, jater, ledvin
  • Se zvýšenou aktivitou štítné žlázy (hypotyreóza)
  • Pokud se vyskytnou onemocnění hematopoetického systému
  • Při epilepsii, trombóze, poruchách spánku
  • Během léčby, MAOI (stejně jako 2 týdny před a po užití léku), tricyklických antidepresiv, β-blokátorů
  • Se závislostí na alkoholu nebo současně s drogami obsahujícími alkohol
  • V případě nedostatečnosti sacharázy / izomaltázy, glukóza-galaktózová malasorpce
  • Pokud má pacient vrozenou intoleranci fruktózy
  • Děti do 12 let
  • Během těhotenství a HBV.

Theraflu předepsán s opatrností, pokud je k dispozici:

  • Diabetes
  • Hypertenze
  • Těžké respirační onemocnění, krev
  • Porušení močení (u adenomu prostaty)
  • Uzavření úhlu glaukomu.

Tyto a další existující nemoci by měly být hlášeny lékaři, aby analyzoval stav a určil, zda lze v daném případě Theraflu užívat. To pomůže vyhnout se vážným vedlejším účinkům a komplikacím.

Bezpečnostní opatření

Theraflu nevyléčí nemoc, ale pouze zmírňuje její příznaky, takže někteří pacienti mají falešný pocit uzdravení. Po požití prášku se člověk cítí lépe - teplota se snižuje, zlepšuje se nosní dýchání, prochází kašel. Ve skutečnosti však nemoc zůstává uvnitř těla. A pokud se neporadíte s lékařem, nedostanete léčbu, můžete získat komplikace. Je lepší pít Theraflu v těch případech, kdy je nemožné vůbec onemocnět - před důležitými událostmi, které nelze zrušit - pokud je urgentní cesta, zasedání, rozhovor. To znamená, že léčivo je užíváno krátkodobě jako doprovodné činidlo při léčbě základního onemocnění. Jeho kurz by navíc neměl překročit tři dny. Po této době musíte navštívit lékaře.

Při užívání přípravku TeraFlyu byste neměli pít nic alkoholického: nápoje, drogy, tinktury, aby nedošlo k poškození jater.

Zkontrolujte léky na přítomnost paracetamolu, abyste nepřekročili denní dávku látky a nezpůsobili předávkování.

Paracetamol zkresluje laboratorní glukózové testy.

Vzhledem k tomu, že přípravek TeraFlu ovlivňuje činnost centrálního nervového systému - způsobuje ospalost a sníženou pozornost, měl by být užíván s opatrností všem, kteří se podílejí na řízení vozidla nebo se věnují činnostem vyžadujícím rychlou reakci.

Interakce mezi léky

Při užívání přípravku Theraflu je třeba vzít v úvahu jeho schopnost reagovat se složkami jiných léčiv:

Paracetamol - látka, která se může hromadit v těle, při dlouhodobém užívání způsobuje toxické poškození jater, provokuje krvácení. Jeho škodlivý účinek se zvyšuje v kombinaci s kumarinovými deriváty, barbituráty, antiepileptiky a léky proti tuberkulóze.

  • Absorpce látky se zvyšuje v kombinaci s metoklopramidem nebo Domperidonem. Proto se zvyšuje koncentrace paracetamolu v krevní plazmě.
  • Paracetamol zpomaluje odstraňování chloramfenikolu, snižuje účinek diuretik. V kombinaci se zidovudinem zvyšuje riziko neuropenie a krvácení.
  • Alkohol zvyšuje hepatoxické účinky paracetamolu.

Pheniarmin. Jeho antihistaminické vlastnosti jsou zlepšeny v kombinaci s léky, které ovlivňují centrální nervový systém (prášky na spaní, trankvilizéry, barbituráty, antikonvulziva atd.). Samotná látka zvyšuje účinek atropinu a různých antispasmodických léčiv.

Fenylefrin zvyšuje účinek inhibitorů MAO, které mohou vyvolat hypertenzní krizi. Použití TheraFlu s jinými symptomatickými léky vyvolává hypertenze a kardiovaskulární poruchy a srdeční glykosidy - porušení srdce a rozvoj útoku.

Vedlejší účinky

Theraflu může způsobit nežádoucí účinky: t

  • Posílení slabosti a nepohodlí
  • Bolesti hlavy, závratě
  • Zvýšená podrážděnost a podrážděnost, strach a úzkost
  • Ztráta orientace v prostoru
  • Zmatenost, poruchy spánku
  • Tinnitus
  • Palpitace srdce
  • Zvýšený krevní tlak
  • Nevolnost, zvracení
  • Porucha stolice
  • Bolest břicha, pálení žáhy
  • Sucho v ústech
  • Bronchospasmus
  • Kožní alergie (vyrážka, zarudnutí, svědění)
  • Aktivace renálních enzymů (bez vzniku žloutenky).

Pokud se objeví některý z výše uvedených příznaků nebo jiných individuálních projevů onemocnění, lék by měl být zrušen a konzultován lékařem.

Předávkování

Nepřekračujte dávkování léku TheraFlu, protože intoxikace může být extrémně nebezpečná a způsobit mnoho vážných zdravotních problémů. Navíc antidotum k léku neexistuje.

Závažné účinky předávkování souvisejí především s vlastnostmi paracetamolu. Ve složitých případech se v játrech vyvíjejí nekrotické jevy, což znamená porušení nebo selhání vnitřních orgánů a systémů.

U dospělých se po konzumaci 10 g paracetamolu vyvíjejí nežádoucí procesy, u dětí 150 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. Rizikovou skupinou jsou také starší a malé děti, pacienti s patologií jater, alkoholici, infikovaní HIV, pacienti s deficitem hmotnosti.

Po jedné dávce vysokých dávek léku je pacient bledý v kůži a vyvíjí nauzeu. Příznaky poškození jater se neobjeví okamžitě, ale po několika hodinách nebo i několika dnech po požití. Jedním z příznaků je bolest břicha.

Proto předávkování paracetamolem nemůže váhat s lékařskou péčí. Je nutné co nejdříve vyvolat pohotovost.

Předávkování fenyramin maleátem a fenylefrinem způsobuje:

  • Ospalost s následným rozvojem nervového vzrušení
  • Potlačení centrálního nervového systému
  • Rozmazané vidění
  • Bolesti hlavy, závratě
  • Chvění končetin
  • Porucha spánku
  • Suché sliznice
  • Zvýšená teplota
  • Arytmie
  • Slabé
  • Záchvaty (kóma v závažných případech).

Podmínky skladování

Lék je použitelný po dobu 2 let od data výroby. Skladujte na místě chráněném před slunečním zářením, vlhkostí a nedostupným dětem, při pokojové teplotě do 25 ° C.

Analogy

Pro zlepšení stavu onemocnění dýchacího ústrojí existuje mnoho léků. Abyste usnadnili výběr, musíte se obrátit na lékaře nebo lékárníka.

Antiflu

Smlouva Pharmacal Corporation (USA)

Cena: (5 tyčinek) - 203 rublů.

Léčivo pro symptomatickou léčbu chřipky, nachlazení atd. Paracetamol, fenylefrin ve formě hydrochloridu, chlorfeniramin ve formě maleátu poskytuje účinek léčiva. Lék je určen pro dospělé, může být podáván dětem od 12 let.

K dispozici ve formě prášku pro přípravu terapeutických roztoků. Můžete si vzít maximálně 4 tyčinky denně (přestávka nejméně 4 hodiny).

Důstojnost:

  • Rychle eliminuje chřipku.

Nevýhody:

  • Mnoho kontraindikací
  • Vysoká cena
Top